• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Veceras sam ju uzeo dedi,,2000kn,,,,kaooo nova,,,djeluje mi kao da nije radila.
Na njoj je prvi mac i lanac
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo narode samo da javim da je mala sređena. Danas došao iz berbe, dočekao me repatur kit u sandučiću. Zamijenio sve u karburatoru, malo mešunga uprdio u cilindar i iz prve mala upali i radi bez greške. Zagrijana i onda paljena još 20 puta i radi kako spada.

Samo sada šutim da radi, jer čim kažem da sam je popravio, dobit će noge... Hahaha
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
056 takvu još nisam imo,nije još do kraja sastavljena tak da možda sutra prvo palenje.Menjana je elektrika kpl od drugog modela,iskra bila loša a da kupim novu elektroniku se ne isplati.










 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Abarth ,to je strojčina od motorke ,ali to sigurno znaš i sam. To kad se fino složi vrijedi više neg što se za nju može dobiti kod prodaje . Imao sam priliku raditi s takvom tjedan dana ,rušio sam šumu u kojoj je većina stabala deblja od pola metra . Taj stroj jednostavno ne zna šta je teško ,jede drva . Istina da troši puno ,tj. u skladu sa snagom ali pjeva u bilo kakvom drvetu . Strašan stroj.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Abarth ,to je strojčina od motorke ,ali to sigurno znaš i sam. To kad se fino složi vrijedi više neg što se za nju može dobiti kod prodaje . Imao sam priliku raditi s takvom tjedan dana ,rušio sam šumu u kojoj je većina stabala deblja od pola metra . Taj stroj jednostavno ne zna šta je teško ,jede drva . Istina da troši puno ,tj. u skladu sa snagom ali pjeva u bilo kakvom drvetu . Strašan stroj.

Bio stroj nekada davno,njene nasljednice 066 MS660 da ne pričamo o današnjoj MS661 pojedu ju za doručak.Tako da u današnje vrjeme 056 može imat samo sentimentalnu vrijednost.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Dobra je mi imamo staru 070 neki dan dobili nov klip cilindar meyle i ugradili opet zvijer radi .
Za trupce nisu loše ovo drugo manje više 044 služi.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Dobra je mi imamo staru 070 neki dan dobili nov klip cilindar meyle i ugradili opet zvijer radi .
Za trupce nisu loše ovo drugo manje više 044 služi.

Niko nije rekao da stare pile nisu dobre,samo se nemogu nosit sa novima.Isto kao i stari djed sa mladim momkom.Tvoja 044 u pravim rukama odradi čuda,dok te stare pile rade ali nisu učinkovite kao pile novije generacije.Nekad je pila trajala 15godina u profi šumarstvu,ali je u svom stažu odradila koliko sad pila odradi u 3godine.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da idem po redu-na oldtimeru svi navoji dobri m5,jedino donji šraf auspuha je sad jedan m6,za staru štilericu skoro neverovatno.Palenje je stavljeno od starog tipa 041 na platine i sa kondenzatorom.Noseče ploče bobine su dva tipa i razlikuju se u srednjoj rupi.Na ovu sam stavio sa večom rupom jer sa malom ne ide zbog brega za platine na radilici.Naštelo zazor i predpalenje-iskru sad baca 1cm-i oldtimer na par potega upalio i po nastavi fergazera radi kak treba.V origi stanju ima elektroniku a radilica ima svejedno ostavljen breg za otvaranje platina.Ovu pilu primerat sa novima je bez veze.Može se jedino tak il kupit novu 170ku ili ovakvu ispravnu za iste pare.Za pilenje trupaca na dvorištu nova mala če krepat prvi dan dok ova če to bez muke napravit.Ja do sad sa nijednom štilovkom nisam odrezo nit jedan rez u drvetu a imam ih puno,kod mene pili samo husqvarna.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Bio stroj nekada davno,njene nasljednice 066 MS660 da ne pričamo o današnjoj MS661 pojedu ju za doručak.Tako da u današnje vrjeme 056 može imat samo sentimentalnu vrijednost.

Markony ,znam ,radio sam i s ms661 ,ali nemre se nju uspoređivati sa 056 ,jasno da tehnologija nije 20 godina stajala. Samo velim ko ima malo svoje deblje šume ,naravno da mu se neisplati dati 7-8 tkn za novu ,ova stara se nađe za malo novca a odlična je ,tj. ja da nisam prodao svoju šumu ,radije bi uz ms230 koju imam uzeo ovakvu staru ,nego za vrijednost obadvije kupio jednu novu nekakve srednje snage.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pile se nikad ne farba,makar sva oguljena ali mora bit tvornička farba na njoj.Ja jedino poklopce spoliram sa pastom za poliranje da se sjaju ko pasja jaja.Onaj ko farba pilu je za mene običan šalabajzer.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Pa onda ta pila nije uopće bila u efektivnom pogonu nego je negdje stajala u šupi cijeli životni vijek. Dapače, za kvalitetno pofarbati aluminijsku pilu koja je još i usput kompletno oksidirana treba biti znalac i majstor, inače od toga nema vajde. Naravno o potrebi farbanja aluminijskih kućišta pila je nepotrebno raspravljati, ionako to nitko ne radi ukoliko se ne radi baš o specijalnom rijetkom modelu i restauraciji za u "regal".
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Uh MS661 je snažna curica za ove tenkove, ponosni smo vlasnici... 070 prvi vlasnik moj otac, stoji sad na stalaži kao izložbeni primjerak, tu i tam si otac to pogledi u sjećanje na mlada vremena... veli da se s tenkom i to još bez amortizera više nebi igral...:icon_rofl::icon_rofl:

kad bi 070 bila brža na lancu i imala amortizere, još bi to nekak i išlo, ali ovak....
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
I kad bi bila lakša[emoji3]. Ja sam 070 zamijenio sa 461, ovu staru upalim tak da malo čujem zvuk [emoji3]
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A ja da pokažem djeci oldtimera + da rastjeram srne, srnjake i zečetinu sa gromoglasnim zvukom....:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Niko nije rekao da stare pile nisu dobre,samo se nemogu nosit sa novima.Isto kao i stari djed sa mladim momkom.Tvoja 044 u pravim rukama odradi čuda,dok te stare pile rade ali nisu učinkovite kao pile novije generacije.Nekad je pila trajala 15godina u profi šumarstvu,ali je u svom stažu odradila koliko sad pila odradi u 3godine.

Da ja bi rado novu 441 kupio vele da su brze od stare 44
 
Na vrh