• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ma ne apominjem ja razliku kao da razlika igra ulogu,vec sam cisto spomenuo.....A sta je profi stroj,365??Jwb ga i ova druga se vodi kao profi stroj!I od njih 3 382 ima najbolje performanse po ppapiru!Sve me to buni pa sam zato trazio misljenje i preporuku,a po cijeni su tu negdje sve tri
365 1330km
Ms 361 1339 km
Ms 382 1389km
Savoris jesi mislio na husqvarnu ili stihl?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
985
Kupis legendarnu 365 i miran si. To je vec dokazana motorka. Barem u mom kraju 80% posto ljudi sto se bavi sumom imaju 365
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Kako mislis ??Zamjenski kineski dijelovi,koji su jeftiniji ili aludiras na nesto drugo??pa drug ne kupujem ja motorku od 50e da u nju guram,ako zatreba,ali nadam se da nece dugo vremena,kineske dijelove.....
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ta plastika bi se i dala isprobati.....ali mala su sanse da strada taj dio,jedino nepaznja.....
 

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
443
382 je u pravilu dorađena 038 koja je vrhunski stroj i vjerovatno za današnje pojmove ajmo reći gruba i mislim da baš granje i tanje drveće sa njom pilit nije lako . 361 je imao moj prijatelj koji se bavi šumom i odlična pila novija i stvarno se naradila od rušenja hrastov do granja tanjih drva itd. ima samo nju pa joj nije bilo lako, ali to je baš svestrana pila.
Za husqvarnu neznam vjerovatno je isto odlična, ali nisam ljubitelj .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Vi, koji se profesionalno bavite drvima, sigurno znate odabrati dobru pilu. Vjerujem da ih imate više, različitih veličina odnosno snage. Nama kojima je jedna pila dovoljna za sve potrebe ja malo teže izabrati i moramo biti spremni na kompromise. Kad sam se odlučival za pilu, tražil sam takvu kojom mogu porušiti drvo i porezati granje. Dakle, da ima određenu snagu i da nije preteška (prije sam koristil Stihl 051 koji mi je postal preteški). Odlučil sam se za Jonsered 2159 (koija Huske). Sa svoja 4 KS je dovoljno snažna za oboriti i raspiliti na kratko debla do 60 m promjera (lanac mora biti oštar), a težina od 5,5 kg mi nije preteška za granje. Za sad sam s njom zadovoljan (za 15-20 metara godišnje).

Na jednom mjestu mi se, u duljini 10-ak cm raširila vodilica (potrošil sa 4 lanca). Nova Oregon u trgovini košta 295 kn, a preko interneta original Jonsered 260 kn + 35 kn dostava). Nude mi neku kinesku, za koju tvrde da nije tak loša, za 210 kn.
Koju vodilicu kupiti za moje skromne potrebe?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Oregon koriste sirom svijeta,cak i ultra profesionalci!Sve profi snimke sto sam gledao na 90% pila su oregon vodilice....a za 50-60 kuna razlike na kineza...
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Onu najskuplju, (jer je najjeftinija !).
Slažem se ali ovisi i koliko na sezonu treba da se odradi, pa za odraditi 30m3 može i neka koja manje košta , manja snaga ali ako je ikako moguće kupiti profesionalnu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Hvala svima. (y):)
Ako nema neke bitne razlike između original Jonsered i Oregon, onda kupujem Oregon jer mi je jednostavnije u kupiti u trgovini. Lance također kupujem u toj trgovini. Rade ih prema broju zubi iz dugačkog lanca i pakiraju u oregonove kutijice. Mene, koji se baš ne kužim u te stvari, služe OK.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Sthil uzmeš i miran neki dan sam radio s malom husqvarnom trza skače loše pali pa 10 puta toplu moraš palit.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Sthil uzmeš i miran neki dan sam radio s malom husqvarnom trza skače loše pali pa 10 puta toplu moraš palit.
Oće reći, husqvarna su loše pile jer teško pale i trzaju dok sa stihl-om nema takvih problema. Ma ne za povjerovati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Mač i lanac je uvijek bolje da budu što kvalitetniji, bez obzira za koju su pilu. Naime ja sam kupio malu Husqvarnu 135 novu, (prije cca godinu dana). Lanac se zatupi nakon ispiljenih 3m drva (na kratko). Dok za drugu pilu (no name), trebalo je promjeniti lanac (a i mač nije bio nešto), pa sam kupio novi mač i lanac u Stihl servisu, ispilo cca 10m drva na kratko (bez oštrenja).
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Hvala svima. (y):)
Ako nema neke bitne razlike između original Jonsered i Oregon, onda kupujem Oregon jer mi je jednostavnije u kupiti u trgovini. Lance također kupujem u toj trgovini. Rade ih prema broju zubi iz dugačkog lanca i pakiraju u oregonove kutijice. Mene, koji se baš ne kužim u te stvari, služe OK.

Oregon versa cut ili nove husqvarna x-force. brez mazanja zubčanika i lakši od predhodnika.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Oće reći, husqvarna su loše pile jer teško pale i trzaju dok sa stihl-om nema takvih problema. Ma ne za povjerovati.

Točno tako radiš s njom po krovu pred minutu je palila i treba ju palit 5 do 6 puta sramota za profi stroj.
I to je neka pila i oni čepovi za ulje nisu daleko dogurali
 
Na vrh