• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ili si stavio predugačku vodilicu ili vjerojatnije je problem kod dekla, ne može izbacivati svu piljevinu na vrijeme pa se zapuni.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Daj da neko drugi proba radit ko malo više radi. Problem isti u tri pile, i u različitim lancima. Mislim da je do operatera. Pusti pilu da lagano zauzima zahvat, da je ne uguši u radu pila nesmije da izgubi brzinu. Lanac kad stane u drvetu onda je pun piljevine i tad ostane i u vodilici, u velikoj brzini samo leti okolo, ako nemože izaći piljevina onda će je pila i prabacivati i naprijed. Probaj radit sa nekim drugim pilama koje nemaju taj problem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
To još nisam nikada čuo da netko ima takav problem i da je pila odgovorna za navedene probleme. Prije bih rekao da je do operatera, kako je već napisao kolega #smilan, i u potpunosti se slažem sa tim.:cool:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Prilikom rezanja trupca u gredice u uzdužnom rezu piljevina je duga kao vlasi, do 5cm i tada ju lanac izbacuje i napred jer je provlači ukrug preko kvačila.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
To još nisam nikada čuo da netko ima takav problem i da je pila odgovorna za navedene probleme. Prije bih rekao da je do operatera, kako je već napisao kolega #smilan, i u potpunosti se slažem sa tim.:cool:
Ms 380 imam nema tih problema prije toga smo imali 056 tu nisi mogao zagusit da si htio spora a jaka a samo ide...Nije da mi je ovo prva motorka ....
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,115
Pa poanta i je u toj brzini. Spora motorka nije izbacivala toliko piljevine pa se nije ni štopala. I moje je mišljenje da nije do motorke već do operatera. Sad kad si napisal ovo o 056 još sam sigurniji u to. Poradi na načinu piljenja. Sretno.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
di kolega brusi lance?...
naime, ta pila najvjerojatnije podrezuje, a onda može piljevina naštopat vodilicu jer je lanac iskrenut...
kupit novi lanac i novu vodilicu i probat... :unsure:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
di kolega brusi lance?...
naime, ta pila najvjerojatnije podrezuje, a onda može piljevina naštopat vodilicu jer je lanac iskrenut...
kupit novi lanac i novu vodilicu i probat... :unsure:
Ma isprobano vise puta ne vrijedi....

Ajmo onda ovako vidim da me ne razumijete uopce bila je i u sthil servisu pa nista nisu napravili. Rezes deblo promjera 60cm npr kladu u metrice i krenes rezat rez ako dodes npr do pola reza i pustis gas ona nema sanse da pokrene lanac. Isto se desava sa novim lancem moras ju drzat na rukama jer ako ju pustis ona stane...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a jel imaju oni u servisu kakvo drvo, pa da probaju?
...ili panj u gepek i demonstriraj im problem... :unsure:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Ajmo onda ovako vidim da me ne razumijete uopce bila je i u sthil servisu pa nista nisu napravili. Rezes deblo promjera 60cm npr kladu u metrice i krenes rezat rez ako dodes npr do pola reza i pustis gas ona nema sanse da pokrene lanac. Isto se desava sa novim lancem moras ju drzat na rukama jer ako ju pustis ona stane...
U servisu mijenjaju dijelove a ne rade da vide kako to ide i to rade na osnovu simptoma koje neko predoči. Dali si ti predočio dobre simptome. Princip rada kvačilo je na osnovu brzine I normalno je kad je na malom broju obrtaja da nemože pokrenut opterećen lanac. Dali osjetiš u punom gasa da kad režes da ti pada broj obrtaja motora ili broj obrtaja lanca. Novi lanac moraš zalagat koliko pila može iznijeti, samo malo stiska i staje. Pila se u radu oslanja na držač i preuzima malo prednjim dijelom vodilice malo zadnjim, uz konstantno držanje maksimalno gasa.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Moje neko misljenje sta bi ja uradio. Prvo krenuo bi rezati i stati i ako ne može pokrenuti ugasio bi izvadio iz trupaca i vidjeti rukom može li se lanac okretati. Znači ako se ne može nesto je do lanca vodilice, ako može onda nema ona snage da pokrene pod vecim opterećenjem.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Imao sam slicnu situaciju kod jednog poznanika sa ms 390 ali to se događlo samo sa jednim lancem. Znaci nema sanse pustiti lilu da sama svojom tezinom reze koliko je lanac bio lakom, onda je par puta proletjela u zemlju i prpblem se rjesio, ovo drugo ne znam sto bi moglo biti a kako i @smilan kaze ako ti lanac stane u rezu onda nakupi piljevine ispod zubaca i uvuce u vodilicu
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Društvo dali netko ima desni ležaj radilice za Stihl 056? Ležajeva ima koliko znam dvije vrste meni treba ovaj što ima otokareni rub i zeger je u kućištu. E8E14DAD-0338-4E24-9466-300572A84DE6.jpeg AC2BF162-7A22-4935-B270-BEE325E6FD8A.jpeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh