• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Ma nema problema. Nego, ti si rijetki čovjek koji je prešel sa Stihla na "drugu ligu". I kak ti se čini razlika?

Ma ova 034 me tolko iživcirala, krepavanjem, nepaljenjem, da sam popizdio.
Dođem u šumu i onda se gotovo cijeli dan zajebavam sa motorkom umjesto da rušim drva. Bolje je ovako, jer da me raskurila do kraja završila bi na panju u dva dijela :twisted:

Nema mi gore stvari nego kad me zajebava tehika. Sav u sili sa vremenom taman da nekaj napraviš a ono zajebava, za popizdit.

Ovo je posel u jednom dana 25 m drva, i radi Jonsica po urica, pogotova ispočetka kad je bio novi lanac. Ma milina, ko da lubenice piliš :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
igor_peradar kaže:
Ma nema problema. Nego, ti si rijetki čovjek koji je prešel sa Stihla na "drugu ligu". I kak ti se čini razlika?

Ma ova 034 me tolko iživcirala, krepavanjem, nepaljenjem, da sam popizdio.
Dođem u šumu i onda se gotovo cijeli dan zajebavam sa motorkom umjesto da rušim drva. Bolje je ovako, jer da me raskurila do kraja završila bi na panju u dva dijela :twisted:

Nema mi gore stvari nego kad me zajebava tehika. Sav u sili sa vremenom taman da nekaj napraviš a ono zajebava, za popizdit.

Ovo je posel u jednom dana 25 m drva, i radi Jonsica po urica, pogotova ispočetka kad je bio novi lanac. Ma milina, ko da lubenice piliš :p
Iskreno, šteta kaj nisi kupil 372, no mislim da ni ovo nije loš izbor, pogotovo s obzirom na razliku u cijeni.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Pa nema više 2171 ima samo 2165, a Husq 372 je daleko skuplja od 2165.

Ova me izašla 4500,00 kn a 372 cca 6000,00 kunića :blackeye
 
D

Demox

Guest
Pozdrav FORUMAŠIMA! Imam Stihl 048 i nemogu nigdje nać za kupit tančanik. Može li tko pomoć? Hvala.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Demox kaže:
Metalni zupčanik (7 zuba) koji tjera lanac pile.

Demox dobro došao!

Pa to je lančanik ili zvijezda!
Znači trebaš zvijezdu 7 zuba korak 0,404" ili?

Pa to bi trebali imati u svako servisu, pa ako sam ja nabavio za svoji 0.51, trebalo bi biti i za tvoju.
Od kod dolaziš da bez veze ne pišem brojeve i adresu?
 
D

Demox

Guest
Jaska i Karlovac nemaju. Niti naručit nemreš inače nebih pitao ovdje. Dio odgovara jedino od 042 i 048. Bile vjerovatno male serije pa se ne isplati više delati ili naručivati. Pitanje postavio eventualno zbog starih zaliha negdje?
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Da malo obnovimo temu o stilovkama :D
Naime,zanima me cijena rabljene pile 064 AV.Pila je u dobrom stanju,malo koristena,no i stara 15-tak godina...
Da li netko posjeduje istu...iskustva?dobre i lose strane..te ili slicnih pila iz tog vremena
Zahvaljujem svima koji ce imati vremena i volje postati.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
za cjenu baš nisam siguran al znam da je jaka ko vrag ima oko 7 ks i troši ko luda al je za teške poslove u šumi najbolja :D
 
A

AGRIPLUS65

Guest
evo moje 56-tice,imam jos 051 i 045


a ovo je od tatineg bratica 051

 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma dobre su te stare, ali kad s njom radiš cijeli dan, nema spavanja po noći :roll:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
petar kaže:
Ma dobre su te stare, ali kad s njom radiš cijeli dan, nema spavanja po noći :roll:
istina još po noči spiliš 2 klaftra. :mrgreen:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
danek kaže:
petar kaže:
Ma dobre su te stare, ali kad s njom radiš cijeli dan, nema spavanja po noći :roll:
istina još po noči spiliš 2 klaftra. :mrgreen:


Upravo tako! :mrgreen:
A ujedno imaš teretanu besplatno, te malo jačaš mišiće ruku. :D
 
A

AGRIPLUS65

Guest
baš i nebi sa 51 islo cjeli dan ,a56 ni problem samo malo dobra volje,a 41 i tri dana :finga:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
AGRIPLUS65 kaže:
baš i nebi sa 51 islo cjeli dan ,a56 ni problem samo malo dobra volje,a 41 i tri dana :finga:

Ke je 056 lakša od 051?
Ja imam doma 051 i ta pila nije za piljenje panjeva već za rušenje velikih bukvi i sl. (ali posluži i za ostale poslove),
samo što ruke se malo nabildaju........
 
B

Bagudina

Guest
zbalija kaže:
danek kaže:
petar kaže:
Ma dobre su te stare, ali kad s njom radiš cijeli dan, nema spavanja po noći :roll:
istina još po noči spiliš 2 klaftra. :mrgreen:


Upravo tako! :mrgreen:
A ujedno imaš teretanu besplatno, te malo jačaš mišiće ruku. :D


Prije spavanja jedan andol, i nema bolova u rukama :) provjereno :)
 
Na vrh