• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mislim da se u brazilu više ne rade uopće, tj ono štosu gorenapravili i to je to ali za točnu informaciju je po mom mišljenju jedino jeffy dovoljno informiran
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
460 je vrhunska profi pila za sve poslove sječe i kresanja,440 je za nijansu slabija ali jednako dobra,obje su dobre, riječ je o nijansama.za vlastite porebe ko ne radi puno drva nisu potrebne,zadovoljavaju i slabije koje su naravno i po cijeni prihvatljivije jer nekome tko radi 50-100 metara godišnje ne isplati se davati taj novac osim ako na to ne gleda!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj, mene bi MS 440 s popustom ispala oko 6.400 kn i još od toga odbijem PDV...
A puno je faktora kod kupnje pile, ne radimo previše drva, al opet i do 200 m se zna zalomit, imam 038 AV staru valjda 25 god. i namjeravam je zamjenit s nekom s kojom budem miran bar sljedečih 15 god. tako da bi i dao taj novac ako je stvar dobra, a vjerujm da ima još onih koji se slažu samnom oko takvog mišljenja.
Opet napominjem, ujak je dal za MS 280 oko 4.300 kn prije 2 god, tak da rade u paru stalno, nije previše ni za jednu ni drugu, tako da nebi bilo niti za ovu novu.
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Čuj, mene bi MS 440 s popustom ispala oko 6.400 kn i još od toga odbijem PDV...
A puno je faktora kod kupnje pile, ne radimo previše drva, al opet i do 200 m se zna zalomit, imam 038 AV staru valjda 25 god. i namjeravam je zamjenit s nekom s kojom budem miran bar sljedečih 15 god. tako da bi i dao taj novac ako je stvar dobra, a vjerujm da ima još onih koji se slažu samnom oko takvog mišljenja.
Opet napominjem, ujak je dal za MS 280 oko 4.300 kn prije 2 god, tak da rade u paru stalno, nije previše ni za jednu ni drugu, tako da nebi bilo niti za ovu novu.
onda uzmi 460 nećeš pogriješit!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Jel netko ima možda neispravnu 660-ku za male novce ? Ja bi ju slagal za sebe .
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
JA bi tom serviseru skopal oči, garant lik prodaje motorke:madmana:
Ako radilica nema lufta na "letećem", kaj sumnjam da ima, stavljaj novi sklop. U praksi jedna radilica 2-3 sklopa.
Evo ti pa vidi:
ovo sam stvil samo zato jer ti je blizu, makar je i kod nas slična cijena:
http://www.parttis.com/katalog/product_info.php?cPath=27_218&products_id=2706

e pa ja sam bio u toj trgovini u sloveniji i narugio sam klip i cilindar jos prije mjesec dana i jos ga nije dobio...
i na kraju otisao sam u stihl i uzeo novu 660 i mogu vam reci da je zvijer
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a jel ima ko od vas ms 361 ili ms 362? uzeo bi tu pilu, pa me samo zanima dali je ko ima i dali ga šta zajebava ta pila...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, bio u dučanu, za koji mjesec si kupujem kaj lakšu, oko 5kg pilu,
dobio katalog i savjet 241C-M, a ja sam si sad pogledal i MS-270

jel ima ko neku od navedenih? ova 241 mi je malo sa previše struje, čipovi, memorije, ima cijeli kompjuterić...

MS 241C-M
zapremina 42,6cm3
snaga 2,3kW/3,1KS
težina 4,6kg
rezna duljina 40cm / Picco lanac

5.166,00kn

MS 270
zapremina 50,0cm3
snaga 2,6kW/3,5KS
težina 5,3kg
rezna duljina 37cm

4.428,00kn
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
241 je ful profi pila(vidi se i po cijeni), ali je i tu ta elektornika, tek je stigla na tržište i to još niko nema. isto kak i višlje spomenuta 362. Tak da ono....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a jel ova 270 profi?
ne znam zakaj mi ostalo u sječanju da ove štilke sa naranđastom ručkom su hobi,
a ove sa bijelom ili bijelo-crnom su profi pile... jel ta teorija drži praksu?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ni jedna Stihl pila jeftinija od 5000 kn nova nije profi .to je najjednostavnija orjentacija
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hehe, može i tak, dok u međuvremenu ne nastupi kakva devalvacija...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hvala jeffy!! imaš pivu :partyman:

ja listal u nazat, znam da sam to negdje pročital, al nisam si mislil da tak daleko treba listat :mrgreen:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Meni se čini da su pile malo oddevalvirale ali ne puno od prošle godine .:scratch
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
valjda ove recimo 361 je starija kao i 261 (ja mislim) a 362 i 262 izgledaju malo modernije i ljepse valjda su novije, nego mislim si ako je 361 isprobana i pouzdana dali bolje uzet nesto sta se zna nego riskirat s ovim novima? mislim meni nije problem je rastavit i složit rijesit problem, radim puno s dvotaknim motorima al hebeni dijelovi su skupi i onda sve rijesim zamijenis pa opet zeza i tu poludim... neke imaju bas da zezaju uvijek dok neke rade uvijek bez zezanja, tako sam ja zakljucio
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Sve stihl pile sa bjelom ručkom su profi,a sa crnom su Amaterske tj.hobi a sa naranđastom su farm ili poluprofesinalne.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Molim te da ne zbunjuješ ljude....jesu li MS231,251,270,280,291,391 profesionalne pile?? i da li je MS200 amaterska?:madmana:
Noviuposlu: 261 je nova pila, zamjena 260
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qxm8xEa_5T0&feature=related[/YT]
dobra animacija
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IiIaHBpPvVI&feature=related[/YT]

:gitarist:
 

Najnoviji postovi

Na vrh