• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
To bi trebalo i kod nas da bude, nebi bilo pretilosti, korisno za tjelovježbu, i nebi zagadilo okoliš.....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jedno pitanje ako netko zna.
Trebam semering pumpe za navodnjavanje Honda VHX 15 oni u osjeku otišli u stečaj tako mi barem kaže trgovac koji ima i servis kod mene. Gdje bi mogao da nabavim semering te pumpe.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ajde napiši što ti točno treba,ako ima broj na semeringu ili nešta pa ti provjerim
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako nije klasican semering onda je pakovanje. tako kod nas zovu zaptivac pumpe. ima oprugu koja prtiska dva keramicka zaptivaca. ima delova kod nas u novom sadu za hondu mogu ti dati broj pa nazovi i vidi dal imaju.

evo pronasao sam broj telefona ista firma ima i u beogradu i novom sadu za hondine delove ako kome zatreba . firma je savic&prof za novi sad je 021-419-104 a za beograd 011-218 76 76
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
@siki
provjerio sam ti za semering,trenutno nema ali se može naručiti-košta 607 kn,možeš i ti nazvati za narudžbu,šalju poštom 031 273 124 Agro-honor(bivša hongoldonia)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
@siki
provjerio sam ti za semering,trenutno nema ali se može naručiti-košta 607 kn,možeš i ti nazvati za narudžbu,šalju poštom 031 273 124 Agro-honor(bivša hongoldonia)

Zvonis puno hvala za informacije, ali iz toga proizlazi da jedan semering nije toliko vredan bolje onda kupit novu pumpu od 1300 kn.
Zahvaljujem na pomoći.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
meni pade na pamet pitat jel netko vidio pumpu od vode bez motora,samo sa remenicom,pa da se može napravit remenica i na kardanu od moje mute...to bi onda moga skinit potezom kao vučnu frezu,čim dignem onaj štift..i dobro bi mi došlo,nemam mista u poljskoj kućici,puna je već..pada mi na pamet vodena pumpa od stojadina i malo "aparata za varenje"..bi li vodena od auta digla vodu sa 2 metra dubine u bačvu na taraci kućice??cca 4 metra vodenog stupca,ako se ne varam,4 bara?iz bačve bi onda gumom prirodnim padom moga zalivat po polju...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
meni pade na pamet pitat jel netko vidio pumpu od vode bez motora,samo sa remenicom,pa da se može napravit remenica i na kardanu od moje mute...to bi onda moga skinit potezom kao vučnu frezu,čim dignem onaj štift..i dobro bi mi došlo,nemam mista u poljskoj kućici,puna je već..pada mi na pamet vodena pumpa od stojadina i malo "aparata za varenje"..bi li vodena od auta digla vodu sa 2 metra dubine u bačvu na taraci kućice??cca 4 metra vodenog stupca,ako se ne varam,4 bara?iz bačve bi onda gumom prirodnim padom moga zalivat po polju...
cuj .labini imaju fabricku pumpu koja se kaci pozadi na kardan direktno i prilicnog je kapaciteta.4m vodenog stuba ti je 0,4 bar. 10m visinske razlike ti je 1bar. pumpa od auta ti je po mom misljenju slaba da to povuce sa 2m dubine a kapacitet mali. kod nas se lako prepravi od tomosa pa na elektro motor. umesto radilice obradi se komad osovine i na remenicu pogon a kapacitet ti je 500L u min mah. moze povuci sa vece dubine i pravi pritisak skoro 4bar. a za tako malo da punis bolje pumpa od hidropaka ili hidrofora
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
punim bačvu od 200 litara..nije mi problem pričekat da se napuni,ne mislim dnevno punit više od 500-600 litara.gustirna mi nije velikog kapaciteta.nisam sad ni pri novcu da nešto investiram,moja poljoprivreda je još amaterska,pa dok nešto ne krene,nema skupih investicija..u polju ne sadim ništa šta triba puno vode..bačva,jedna ventil,i nešto gume,dat će mi mogučnost da ponekad malo zalijem ako je baš ljuta potriba..recesija je "druže",nije vrime za investicije...a za punjenje bačve od 200 litara netribam pumpe od fi 50,koje ju napune za 1,ili 2 minute...ako drugačije ne bude išlo,nabavit ću 2 bačve,pa ću prilivat prvo iz gustirne na zemlju pa sa zemlje na kućicu u drugu bačvu..auto pumpa bi to tribala natočit za 5-10 minuta rada...pozdrav..
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
pogon bi mi triba bit traktorski..na toj zemlji nema struje,a ne vuklja mi se velika pumpa od vode,ako mogu sa malom,priključnom i kojim metrom gume dobit da napunim bačvu vode.gustirna je točno ispod kućice..ili 2-max3 bačve od 200l,u jednom danu..varenja mi nisu problem imam argonski aparat doma mogu svašta napravit...ona od stojadina ili fiće mi se čini ok..tu bi se čak dalo i umisto remenice montirat komad zuba za u kardan i pumpu zapuntat za neku cijev,i ubacit sve skupa u priključak za vučnu frezu,da ju kardan okreće..pogledat ću još ima li kakva slična da podnese malo veći tlak,od tamića ili čega sličnog..
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tesko ces preraditi od auta ili neceg takvog pumpu jer izlaz iz pume ide u blok i nije cev .one su niskog pritiska ali mozda bi i izbacile vodu do gore. i kod nas je kriza nema kud gore. tomosovih pumpi ima more rashodovanih zbog motora a za dzaba su. ako se setim necega da ti je prikladno za napraviti javim ti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A u svakom slučaju moraš napraviti neko ubrzanje , mada čisto sumnjam da bi pumpa od auta mogla da povuče vodu
Možda da razmisliš o nekoj pumpi sa elektro motora , hidropaka ili kako ga već ko zove , one su malo manjeg kapaciteta a prilično moćne
Potraži od nekoga možda ima sa crknutim elektro motorom ili nešto što je van upotrebe
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za to ti je najbolje mala potapajuca pumpa. imaces problem sa bilo kojom pumpom da povuce vodu. tu treba srevo i nepovratni ventil .dok sve to uzmes izace te skuplje nego ova pumpa. one su kapaciteta oko 3600 L za sat vremena .potopis je sa crevom u vodu i dokle je ima crpi.kineske su proizvodje i jeftine.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
3737.jpg
evo ovo ti je prava stvar .kosta oko 45eur a protok je 8000L na cas. imas i slabijih i jeftinijih. ali nemas propratnih troskova oko usisa vec samo potopis i izlazno creva nakacis i mir
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ali ako sam dobro razumio čovjek nema struju na toj lokaciji :icon_scratch:

Kod ovih ''muljara'' podatke sa pločice slobodno podijelite sa 2 , lažu dosta u količni na sat :cool2:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pa zato se i zovu muljare:(rofl):....to je tako, ona vjrojatno daje 8000l al pod uvjetom da joj je visinska razlika 0....:icon_toilet:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
pogon bi mi triba bit traktorski..na toj zemlji nema struje,a ne vuklja mi se velika pumpa od vode,ako mogu sa malom,priključnom i kojim metrom gume dobit da napunim bačvu vode.gustirna je točno ispod kućice..ili 2-max3 bačve od 200l,u jednom danu..varenja mi nisu problem imam argonski aparat doma mogu svašta napravit...ona od stojadina ili fiće mi se čini ok..tu bi se čak dalo i umisto remenice montirat komad zuba za u kardan i pumpu zapuntat za neku cijev,i ubacit sve skupa u priključak za vučnu frezu,da ju kardan okreće..pogledat ću još ima li kakva slična da podnese malo veći tlak,od tamića ili čega sličnog..

Kupi neku Tomos samousisnu, pumpu, nema problema s zrakom, ovak na traktorski pogon, ako i što skemijaš, trebaš jako veliki broj okretaja, oko 4 000, nije dovoljan samo 1 reduktor, Ja imam MIO standard, traktorsku, prvo ima zapčasti reduktor, a zatim još preko remenica, da povečaju okretaje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh