• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
delovi nisu skupi samo nisu ni kvalitet .najbolje ga pregledati detaljno i nastelovati. ali su dzigerice da ti pojedu dok se neurade detaljno.na stotine sam ih radio uhhhh
 
F

FERGUSONN

Guest
Pozdrav
Imam jedno pitanje u vezi onih trakstorskih pumpi preko kardana, zanimam me kako to radi i dali je moguce da to sam napravim
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ako imas par cijevi i aparat za zavarivanje,mozes napraviti postolje,a ostalo ne dolazi u obzir.traktorska pumpa mio osijek kosta cca 500e,i odlicna je,nema tu domaceg kemijanja.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
E danas mi dojadilo kurblat i rastavim komplet pumpu. Nije cudo da je bila "dzaba" nema niti jedne brtve, ni gornje,ni donje... semerinzi otvrdnuli, izgrizli mesinganu osovinu turbine, sreca nisu pustili vodu u motor pustili. Magnet se okrenuo... sve je sad vani, radilica ide na stavljanje nove kajle i narezivanje navoja, novi semerinzi i dihtunzi... jucer je skoro sastavila takva, kad je preslozimo imada radi ko singerica. Dal ide sta izmedju semeringa pumpe i semeringa radilice? Bio je prazan prostor do kojeg vodi kanalic zatvoren vijkom...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nejde nis ostaje prazan prostor ja sam jednu rastavil i imam djelova ak ti bu kaj od pumpe trebalo javi ili da ti poslikam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na dnu treba da ima rupu u slucaju da propusti semering pumpe voda otekne i nedodje do motora. ako ti je vijak u dnu izvadi. izmedju semeringa nema nista .motor je odvojen od pumpe, i nikad ga nemoj paliti dok nisi nasuo vodu u pumpu. bez vode semering ili pakovanje pumpe strada za par sekundi..ja kad je palim svremena na vreme imam cep napravljen na usisu pumpe i sa izlaza naspem vodu punu i onda moze raditi. tako i kad radim remonte i probam motore.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moja ima semering na pumpi i nis mu nebu ak malo radi na suho to je problem kod pakunga ko na traktoru na pumpi vode jer se on podmazuje i hladi vodom,imam takav pakung na hidroforu i bez vode se skuri i pusta
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
stopi se semering brzo bez vode budi siguran. da povlaci vodu sa vece dubine koja joj je na granici mogucnosti pitao bih te onda. uvek prvo voda pa pali
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
stopi se semering brzo bez vode budi siguran. da povlaci vodu sa vece dubine koja joj je na granici mogucnosti pitao bih te onda. uvek prvo voda pa pali

Ma da upravu si nemre dugo to sigurno.
Nije mi jasno kak semering u vrucem motoru na radilici ne pregori na dvotaktnom,ja na kosilici imam 2 lezaja pa semering?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u karteru vlada pritisak i podpritisak stalno. znaci prilicno je manja temperatura nego u gornjem delu jer se smesom mesavine rashladjuje i podmazuje. a ovako nasuvo bez vode brzo se potare. sve trpi do neke odredjene temperature i topi se.znaci za sve postoje pravila i sta i kako a za pumpu lepo pise na novoj da se nesme paliti bez vode.a zna se zasto
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ima zarezano u donjem djelu spoja, na djelu od pumpe, tako da odvodi vodu koja prođe semering. a ovaj kanalić je zapravo kao cjevčica, nalazi se na poziciji 270' gledano od strane usisa turbine, začepljen je vijkom. Nisam uspio upalit uopće, pa nije problem za vodu u pumpi :), al za svaki služaj sam stavio plastični '' čep'' na usis, drži vodu do ispod osovine, kad pređe iznad, iscuri kraj semeringa pumpe. mesingana osovina turbine je pojedena a semering 20/35/7 joj je preširok. danas ću vidit sa tokarom, dal može stavit kakvu čahuru preko osovine il popunit nečime onaj dio što je izjeden. ako ne bude stavit ću uži semering, znam da će je dokrajčit, al j... ga... Netko mi reče ranije da u karteru ima mješavine svaka čast, bilo je ko za čašicu rakije, al karter ima odušak zečepljen vijkom, pa ne bi trebao bit problem, za ubuduće...
Ako tokar ne uspije rješit radilicu, ima li tko radilicu i magnet za Umo6?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mesinganu cauru turbine imas za kupiti novu i jeftina je kao i semering .radilicu ako nista drugo pecnes aparatom jednu tacku gde je kajlica bila i obradis je polako po duzini da vecom duzinom hvata kanal u magnetu.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
bit će nešto... set za reparaciju tomos pumpe, sadrži brtve, gornju, donju, uzdužnu, čašice karburatora i onu zakrivljenu kao puževa kućica, samo 40kn, semerinzi 17/35/7 15kn komad, dok složim mašinu uzet ću i čahuru turbine (40kn) i semering 20/35/7 (15kn), sve na jednom mjestu, kod provjerenog majstora... našao staru mašinu, bit će dijelova.... :) :drink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lezajeve radilice obavezno zameni i kad stavljas obavezno skini zastitne poklopcice [metalne ili plasticne] .znaci moraju biti otvoreni inace odose semerinzi.na pumpi posto je starija verovatno nemoj stavljati dihtung [zaptivac]. samo ocisti kucista dobro i silikonom namazi. smanji se zazor i bolje pumpa vuce
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
I ja sam zimus reparirao svoju tomos pumpu. Jedino mi nije jasno zašto su mi otišli semerinzi nakon samo 3 sezone i malo sati, cca 20l goriva po sezoni. Mislim da bi ona morala raditi više.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja sam zimus reparirao svoju tomos pumpu. Jedino mi nije jasno zašto su mi otišli semerinzi nakon samo 3 sezone i malo sati, cca 20l goriva po sezoni. Mislim da bi ona morala raditi više.

Koji semering ti je otisel na pumpi ili na radilici?
 

dado153

Novi član
Tu od
14 Tra 2012
Poruka
16
Ima li mozda netko karburator od honde G200, steta mi ju je sad da ju u staro zeljezo samo radi karburatora, a novi je oko 600 kn sto mi je puno buduci da je mio standard u rasulu, pa necu moc ni pumpu vise da repariram i onda opet mjenjaj sve ako nema djelova. A opet ima benziskih pumpi po 1200 kn sa garancijom pa valjda ce radit barem godinu dana pa ako motor rikne onda barem ostane pumpa pa onda prerada na struju kad za njih ima djelova na svakom cosku.
Uglavnom ako netko ima karburator za prodat da mu netreba neka mi se javi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imas i zamenski karburator za G200. mislim da ga tajvan proizvodi i jeftiniji je. negde oko 35-40 eur je kod nas. dlesa je uspeo naci polovan u mio standardu
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
I ja sam zimus reparirao svoju tomos pumpu. Jedino mi nije jasno zašto su mi otišli semerinzi nakon samo 3 sezone i malo sati, cca 20l goriva po sezoni. Mislim da bi ona morala raditi više.

Jer imaš crijevo sa korpom ili bez-dugi period usisavanja vode.
Jer ostavljaš u pumpi vodu ili ispustiš van nakon uporabe.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koji semering ti je otisel na pumpi ili na radilici?

Oba su otišli. Kada sam poslijednji put lani zalijevao činila mi se nekako bučnija. U 12 mj sam probao malo povući špagu da malo razvrtim a ono jedva se okreće uz strašnu škripu ležajeva. Otišli oba semeringa, i oba ležaja do turbine.

Jer imaš crijevo sa korpom ili bez-dugi period usisavanja vode.
Jer ostavljaš u pumpi vodu ili ispustiš van nakon uporabe.

Imam crijevo sa nepovratnim ventilom, vodu ostavim u njoj i uskladištena je na suhom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh