• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
I ja sam zimus reparirao svoju tomos pumpu. Jedino mi nije jasno zašto su mi otišli semerinzi nakon samo 3 sezone i malo sati, cca 20l goriva po sezoni. Mislim da bi ona morala raditi više.
prvo semerinzi su sad loseg kvaliteta tako da jeto za pumpu cak normalno. na motoru bas i nije normalno da su tako brzo otisli. e sad ako ste menjali lezajeve na motoru jeste li ih pre ugradnje otvorili. ako su namontirani zatvoreni zato semerinzi odlaze. uzmi kvalitetnije semeringe i mir. na pumpi oprugu semeringa obavezno namazi toat mascu jer ona istruli i zbog nje pocne propustati. jedno resenje je banalno ali najbolje.svinjska mast se ubaci u semering i najduze izdrzi. otvori rupicu za izlaz vode u medjudeklu izmedju pumpe i motora sa donje strane. ako propusti da ti neode voda u motor pa zariba ko mnogim. semering za pumpu je najbolji od golfovog prednjeg amortizera. potpuno odgovara samo se mora polako iseci da se neosteti. eto vam jos jedna caka
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
de nemoj reć, svinjsku mast stavljat u semering? ja ću tutnit grafitne, a ovu ostavit za mazanje tepsije :))
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako bus vec stavljal mast stavi litijevu a ne grafitnu jer grafitna pojede lezaj ako dode do njega.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam ti rekao nesto u sta ni sam nisam verovao ali je tako.a ti stavi sta god hoces ali grafitnu nemoj jer nije za tu namenu. bitno je sto guscu mast ubaciti u deo semeringa gde je oprugica jer ona istruli od vode brzo.originalni u mnogo kvalitetniji po tom pitanju a ovo sad nije ni blizu kvalitet
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Prodano, ako dvojica tvrde isto mora da će bit... znači litijeva... ako uzmem svinjsku i krenem prema pumpi žena će me se odreć preko kupusovog lista... :icon_eyes: sve je nabavljeno, samo da još tokar riješi radilicu. danas sam uzeo usisne brtve, majke mi, nisam vjerovao da je tolika razlika, kad ono, nebo i zemlja, na usisu sam imao tlačnu... u Slavonskom vatrogascu u Osijeku, 5,50kn komad...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
prvo semerinzi su sad loseg kvaliteta tako da jeto za pumpu cak normalno. na motoru bas i nije normalno da su tako brzo otisli. e sad ako ste menjali lezajeve na motoru jeste li ih pre ugradnje otvorili. ako su namontirani zatvoreni zato semerinzi odlaze. uzmi kvalitetnije semeringe i mir. na pumpi oprugu semeringa obavezno namazi toat mascu jer ona istruli i zbog nje pocne propustati. jedno resenje je banalno ali najbolje.svinjska mast se ubaci u semering i najduze izdrzi. otvori rupicu za izlaz vode u medjudeklu izmedju pumpe i motora sa donje strane. ako propusti da ti neode voda u motor pa zariba ko mnogim. semering za pumpu je najbolji od golfovog prednjeg amortizera. potpuno odgovara samo se mora polako iseci da se neosteti. eto vam jos jedna caka

Inače, ležajevi su original oni što se razdvajaju, kao neki samopodesivi. E da, oprugica istruli od pre dobre kvalitete
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
@vica
Jel imaš iskustva sa pumpom Sloboda Čačak, onom sa gljivom, S-600.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam video kod nas tih pumpi ali u principu sve su to slicni sistemi. kod nas vecinom su tomos i dmb na mesavinu i sad dmb dizeli i viladjer se kupuju u zadnje vreme.ali svi teraju nasmrt dok se neraspadne skroz. .sta te muci kod te pumpe
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
narode imam ja pumpu tomosuvu navodnjavam s njom njive svaki dan...e sad...tu mene zeza jedna stvarcica...jedno mi je crijevo prslo pri kraju pa sam morao sjeci taj dio...e sad...onu spojnicu...kako da je stegnem na vrazje crijevo...mota se zica ali je ona unutar spojnice i nemoguce je tu zavuci klijesta pa doteci zicu...fabricki je ona namotana ali preko samog mjesta gdje su 2 kraja zice spojena...kako su to uspjeli nikako mi nije jasno.


Kako vi spajate spojnice vatrogasne na crijevo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tesko ces sa zicom da ne pusta ili da razreze crjevo.
Najjeftinije i najjednostavnije kupi 2 dugacke siroke plasticne vezice i dobro stegni,uzmi bjele duze traju od crnih.
Ili imas u ducanu za autodjelove za kupit od inoxa vezice za mandetu za homokineticki zglob nisu skupe nekih 12kn komad a ne hrdaju i cvrste su.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
narode imam ja pumpu tomosuvu navodnjavam s njom njive svaki dan...e sad...tu mene zeza jedna stvarcica...jedno mi je crijevo prslo pri kraju pa sam morao sjeci taj dio...e sad...onu spojnicu...kako da je stegnem na vrazje crijevo...mota se zica ali je ona unutar spojnice i nemoguce je tu zavuci klijesta pa doteci zicu...fabricki je ona namotana ali preko samog mjesta gdje su 2 kraja zice spojena...kako su to uspjeli nikako mi nije jasno.


Kako vi spajate spojnice vatrogasne na crijevo?

Ako bolje prostudiraš tu spojnicu vidjećeš da je ona ustvari iz dva dijela i da se onaj dio koji je kopča može prevući nazad na crijevo , ali da bi to uradio moraš izvaditi jedan seger koji je ustvari čelična žica savijena u krug
Bar sa takvima sam se ja susretao
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
E kolega hvala pomogli ste mi uspjeo sam je razmontirati kako sa opisali sto mi je najvaznije.

E sad sto se tice povezivanja pazi i originalne su pritegnute zicom bar ove moje sve....jer nemas bas prostora za selnu izmedju crijeva i spojnice bar kad su ova moja gumena debela armirana crijeva u pitanju
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Vatrogasni servisi imaju stroj koji omata žicu, ako imaš koji servis u blizini odnesi im, ako ne, sam to pritegneš, nebu ko iz dučana, al bu držalo. Ja imam i jedno crijevo koje ima aluminijsku šelnu, ko za visokotlačna, e, tu je problem rastaviti. Ako češ koristiti novu žicu, uzmi pocinčanu, jer obična brzo strune.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Meni je veći problem navući crijevo na onu prirubnicu nego ga zategnuti :icon_madu:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja sam se danas bas jebo sa tim nabijo cekicem grijo crijevo strugo ga iznutra nozem ama jedva je leglo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probaj ga stavit u kipucu vodu na 10min, bit ce ko kondom.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
E moj majore, nedo Bog da bude ko kondom.....ili ti voliš da procuri na drugoj strani???
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Meni je veći problem navući crijevo na onu prirubnicu nego ga zategnuti :icon_madu:

Ma daj kolega , nemoj me dovoditi u sumnju !
Razrezu si komad cijeli od desetak centimetara duzine na dvije polovice , crijevo koje trebas navuci na spojnicu izrezi na nekoliko traka koje ces prevratiti preko te cijevi i stegnes s vdije selne a zatim sve u stegu i polako s komadom drveta nabijes , poslije samo obrezes one narezane ostatke crijeva !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
:icon_redface: Kreten :icon_redface: , toga se nisam sjetio :drink:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
He he , ziv mi bijo, nebih se ni ja sjetio da se nisam mucio s istim problemom i to pocesto !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh