• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
machino-fire-hose-coupling07484138907.jpg


Nesto slicno ovome.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Običan nepovratni bi bio ok samo je poželjno oprugu izvadit.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Pozdrav cijenjeno pučanstvo poljoprivrednog foruma :) Novi član ovdje. Trebam kupiti motornu pumpu za navodnjavanje pa tražim po bespućima interneta korisne informacije.

Gledao sam dosad Tomos motorne pumpe sm2, jednu sam polovnu u odličnom stanju mislio kupiti za 1000kn, ali mi izmakla u zadnji tren.

S obzirom da ljudi oko mene imaju samo tomos pumpe većinom centrifugalne, a poneko i samousisne, ne znam kakve su druge vrste pumpi i druge marke.


Gledam trenutno HONDA WB40X (7ks, 2 cola) koja se prodaje nova za 1200 kn.

Valja ti ta pumpa wb40x jer vrlo malo mogu naći o njoj na internetu. I kolika joj je realna cijena ako je nova?
 

Gocifili

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Pozdrav,kupujem pumpu na struju za izvlacenje vode iz busotine cijev 6/4.Pretakanje u akumulacijsko jezero,molim savjet koja pumpa itd.Moze monofazna ili trofazna.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Pozdrav cijenjeno pučanstvo poljoprivrednog foruma :) Novi član ovdje. Trebam kupiti motornu pumpu za navodnjavanje pa tražim po bespućima interneta korisne informacije.

Gledao sam dosad Tomos motorne pumpe sm2, jednu sam polovnu u odličnom stanju mislio kupiti za 1000kn, ali mi izmakla u zadnji tren.

S obzirom da ljudi oko mene imaju samo tomos pumpe većinom centrifugalne, a poneko i samousisne, ne znam kakve su druge vrste pumpi i druge marke.


Gledam trenutno HONDA WB40X (7ks, 2 cola) koja se prodaje nova za 1200 kn.

Valja ti ta pumpa wb40x jer vrlo malo mogu naći o njoj na internetu. I kolika joj je realna cijena ako je nova?

A šta si planirao s tom pumpom? Puniti cisterne ili terati neko navodnjavanje?
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Ma treba mi za navodnjavanje njive iz obližnje rijeke. Pumpe na struju mi ne dolaze u obzir iako je relativno blizu (stotinjak metara). Sad me jedino zanima koju pumpu uzeti. Koju marku, model, snagu, godinu proizvodnje...?

Šta se dobro pokazalo a šta ne.

P.S. meni se cini da je ona "Honda wb40x" što sam je gore spomenuo teški lažnjak. Malo sam gledao po internetu i ne postoji taj model. A ta koju čovjek prodaje izgleda potpuno identično kao neke kineske pumpe, jedina razlika naljepnica.

Sada sam opet na početku. Je li mi najbolje uzeti Tomos ili neku noviju marku tipa Villager i slično ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
tomos smp2 i miran si...
kad buš ju kupoval, natoči joj vode i kad je upališ stavi ruku na usis...ako ti ostavi trag na ruci, znači da je ispravna i samousis je ok...
održavanje se svodi na točenje goriva i kontrolu šerafa koji od vibracije popuste...i gotovo.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
održavanje se svodi na točenje goriva i kontrolu šerafa koji od vibracije popuste...i gotovo.
Ko i svi strojevi iz bivše države, valjda se je i ona raspala jer više nitko nije dotezao po puštene šerafe nit je točio gorivo. :hahah:
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Ima puno modela od Honde, imaš Makitu, imaš Yanmar koje su top, ali i koštaju. A do kolko love kupuješ onda?
Ma nisam mislio preko 150€ dati za tu stavku. Zavisi je li polovna ili nova. Za polovnu Tomos možda i manje (ovisno od stanja) , a za novu možda malo više. Uglavnom oko te cifre se vrtim.

tomos smp2 i miran si...
kad buš ju kupoval, natoči joj vode i kad je upališ stavi ruku na usis...ako ti ostavi trag na ruci, znači da je ispravna i samousis je ok...
održavanje se svodi na točenje goriva i kontrolu šerafa koji od vibracije popuste...i gotovo.

Hvala na savjetu. Sad mi je još više krivo što sam ispustio iz ruku jednu odličnu muljaricu smp2 (izgledala kao nova!) , a lik je sa par crijeva prodavao za cca 120€... ne mogu prežaliti što sam čekao pa mi je drugi maznuo.

Ko i svi strojevi iz bivše države, valjda se je i ona raspala jer više nitko nije dotezao po puštene šerafe nit je točio gorivo. :hahah:

Na ovoj što sam je trebao kupiti piše godina proizvodnje 2004. Ja sam mislio da su sve prijeratne ali sam se iznenadio. Ne znam ni gdje se sada proizvode te Tomos pumpe.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
sada se ne proizvode više nigdje, mislim da su se do 2010. radile...ugl, dijelova ima!
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
LP.
Molio bi vas tko zna ili ima iskustva s pumpom kardanskom feralit žalec vtv 12 .
Rastavio sam je ali nemogu naći dihtunge iz pumpe da kupim.
Neko je prije mene kemijo i silikonirao unutra.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kakve dihtunge?, semering, mehaničku brtvu, brtve poklopca....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Motorna ili kardanska, manje bitno...

S kolike dubine, ali u praksi, a ne po specifijacijama, one mogu povlačiti vodu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh