• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
Ja koristim 3 Villager pumpe sa njima sam prezadovoljan, evo jedna već 5 godina radi, još svjećica nije zamjenjena, a pali s prvog poteza, drugoj je 2 godine i također nikakvih problema sa njom i sada sam uzeo još jednu dizel koja je za sada odlična, al vjerujem da će se i ona pokazati kao isplativa investicija. Imam još 3 tomosa, koji su odradili svoje, samo ih drzim u pričuvi ako budu potrebne. Imam i jednu tlačnu dizel 14 ks, godinama se već koristi, redovito se mjenja ulje, i nikakvih problema, a radi u komadu i po 5-6 sati, a često se desi i da se samo naljeva gorivo pa se rad produži i po 10ak sati u komadu.
 
Posljednje uređivanje:

PadRino

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
4
FSP pumpa za plutajući mulj i pjenu :/ ne razumijem se u pumpe uopće i sad svako pitanje vjerojatno djeluje glupo :/
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na linku nemas neke konkretne pumpe.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

AtilaV

Novi član
Tu od
25 Tra 2016
Poruka
1
Pozdrav svima,interesuje me da li je neko imao iskustva sa tomosovom pumpom SMP-3.U pitanju je poslednja serija tomosovih pumpi sa cetvorotaktnim motorom,radjen u kooperaciji sa Italijanima.Ono sto mene najvise zanima je dostupnost rezervnih delova za nju.
 

EURONET

Novi član
Tu od
31 Kol 2017
Poruka
1
potrebna mi je pupma za vodu, imam dva bazena udaljena 150m a visinski oko 80 m.
koju pumpu treba kupiti
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
poštovanje
trebao bih nešto za navodnjavanje kap po kap, navodnjavao bih lješnjak i aroniju,manja bašta,
5 redi po 60 m lješnjaka sa jedne, 3 reda po 30 m aronije sa druge strane. imat ču između bušeni bunar, motorna pumpa ili pumpa + agregat, i dali bi bile dovoljne trake ili cijevi za navodnjavanje, pozdrav svima i hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Znači motorna pumpa otpada.

Ja u bunaru imam onu kinesku dubinsku pumpu ''raketu'' sa vretenastim radnim kolom.
Do sada je izbacila bruku jednu vode a koštala je nekih 35e , u međuvremenu sam jednom promijenio radno kolo od 5e i ona četiri vijka koji drže pumpu na okupu koji su vjerovatno trebali biti od inoxa ali su zahrđali i popucali.
Od navojne šipke 6mm sam to napravio i sada je sve ok.
Pumpa je u bunaru neke 4 godine otprilike.

Kada sipam u cisternu realno za oko 1 sat i 20 minuta izbaci 2000l vode.


E sad , kako bi ta pumpa radila u tvom režimu to neznam. Ovo moje ti navodim kao primjer.
I moj bunar je nivo vode na oko 15-20 metara.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Potopna stepenasta pumpa je najbolje rješenje samo ovisi koji protok i snagu ćeš uzeti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
dubina bunara bi bila cca 20 m, a nivo vode je kod nas u dvorišnim bunarima cca 4 m,
bušenje takvog bunara sa fi 50 bi me izašla 1300 kn 20 m, dok bušenje fi 110 za potopnu pumpu 150 kn po metru, pokušao bi pronaći jeftiniju varijantu, i ako je moguće navodnjavanje direktno iz pumpe, bez dodatnih cisterni, navodnjavao bih 1-2 puta tjedno po 2-3 sata
 

starr0905

Novi član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
15
Pozdrav :) ajde da dignemo malo temu :)
pitanje....usisno crijevo,jel mora bas biti tvrdo ili se moze koristiti i obicno vatrogasno?I jos nesto,mogu li na kraj crijeva staviti metalnu mrezicu kao filter?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Mora biti tvrdo i na kraju filter (a najvjerojatnije i nepovratni ventil), možda ne kod svih pumpi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tako je, usisno crijevo obavezno tvrdo a ovisno o tipu pumpe mora biti i nepovratni na kraju.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

starr0905

Novi član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
15
A jel mora biti bas ono "original" ili se moze sloziti nesto?Nazvao danas firmu koja pravi ta crijeva.Jbt ispadne da bi doslo crijevo skuplje nego pumpa :)
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Alkaten + nakraju par metara fleksibilnog crijeva za spojiti na pumpu?
Tako ja planiram napraviti
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
E Kolega da si blize,mijenjam tomosovu pumpu sa tim original crijevom 5m te mlaznicom vatrogasnom i 15m crijeva "C" za kune ili nekaj drugo .:drink:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Ja sam slobodna i žedna ! :D:

IMG-20180823-144441-1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh