• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

moze li neko mi pomoci

I

Imtimt

Guest
pre 2 mjeseca sam kupio IMT 577 dv.95 god,ali nemam pojma gdje se ukluci prenda vuca,radi automatsko ili ima neki menjac gjde se ukljuca. HVALA UNAPRIJED IZ MAKEDONIJE
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja mislim da bi trebala biti polugica za uključivanje negdje na desnoj strani pored špere i paljenja kardana, al nisam 100% siguran, automatski ne vjerujem da ima ;)
Pričekaj šefa Bobu, on 100% zna, a vjerujem da ima i sliku koju od tog dijela kabine :mrgreen:
 
M

mladi gazda

Guest
Ovak koliko se ja kužim u imt treba da bude uključivanje prednje vuče sa one strane di se nalazi i kardan iznad njega ima ručica sa kuglom i tu se uključuje manje više kod svih je ručica sa kuglom na vrhu........

...........mladi gazda.............
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moj otac kaže da 577 ima stalno uključen prednji pogon, znači nema ručke. A dolje na kardanu ima jednosmjernu spojku (kao na kardanu od rotokose, u jednom smjeru prenosi silu u drugom preskače), zbog toga mu prednji pogon ne radi prilikom kočenja, vožnje u nazad, radi samo kad traktor ide naprijed, a silu na prednje kotače prenosi tek dok se pojavi određeno proklizavanje zadnjih kotača. Znači kao da imaš traktor bez prednje vuče.
 
B

Bobo

Guest
577 zato kida prednju vucu...

Zivo me cudi kako traktor iz 95.g. nema "rucno" ukljucivanje prednje vuce. Brena i 577 su ispocetka imali takve sisteme, pa kad su vidjeli da to ne valja, stavljali su rucku u kabinu, pa si sam ukljucujes i iskljucujes po potrebi.

577 novijeg godista treba imati rucno ukljucivanje prednje vuce, bas kako je Sanana rekao, s desne strane pokraj sjedala, a ako je traktor starije tipe onda to ima automatski, a to bas i nije najsretnije rjesenje jer meni prednja vuca vise pomogne u rikverc i pri kocenju nego naprijed...
 

Opaliti

Novi član
Tu od
23 Tra 2009
Poruka
11
577 ima automatsku prednju vuču? Pali se po potrebi tek kad prokližu 2-3 puta zadnji kotači onda je automatski pali!NEIDI S NJIM U ŠUMU VJERUJ MI IMAM OSOBNIH ISKUSTAVA SA NJIM!
 
B

Bobo

Guest
Sila potrebna da se ukljuci prednji pogon na IMT traktorima je 3kg ( to se vjerovatno odnosi na razliku sila predje i straznje osovine)

kazem, noviji traktori imaju rucno ukljucivanje i iskljucivanje i taj sistem radi i naprijed i nazad i tu nema brige. A lako se prepravi automatski reduktor u "rucni" tako da ni to ne predstavlje neki veliki problem.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nebi se baš složio da se lako prepravi, jer kad bi izbacio onu jednosmjernu spojku koju sam opisao, i "kruto" spojio prednji pogon, mislim da bi gurao prednje kotače jer bi se sporije vrtili. Oni su napravili prednji pogon sporijim, tako da kad zadnji prokližu 5 - 6% onda tek uhvate prednje kotače, a tu razliku u brzinama vrtnje prednjih i zadnjih kotača kompenzira ta jednosmjerna spojka, znači nemožeš ju samo tako izbaciti, morao bi cijeli sistem mjenjat.
 
B

Bobo

Guest
Nije bas kako kazes... Taj traktor s tom jednosmjernom spojkom i dalje ima kutni reduktor, jel tako? Ta spojka je u tom reduktoru ( koliko ja znam, a o ovome bas i ne znam) I kako mi je receno da se samo zupcanici u reduktoru stave kao oni s normalnog te se treba napraviti rupa za polugu, te se treba rucka dovesti u kabinu.

Kolega jedan ima 5106 i 5136 tako prepravljene, a i njegov sogor ima 5136 takodjer prepravljenu na taj nacin. Njih dvojica su mi rekli da to uopce nije problem za napraviti i ne znaju zasto tako nije odmah u tvornici rjeseno, nego "automatski"...
 
B

Bobo

Guest
Preskupo ulaganje, s obzirom da se prednja vuca bas i nije proslavila na IMT 577...

Ovakav, kakav je, je odlican!
 
S

Sadzid_mma-id_

Guest
Bobo kaže:
Preskupo ulaganje, s obzirom da se prednja vuca bas i nije proslavila na IMT 577...

Ovakav, kakav je, je odlican!

ma on jest u odlicnom stanju kao i nov ko god ga je vidio kaze ovo je bolje od nova....a de mi reci kolika bi neka njegova cijena bila kad bi se prodavao...a on je inace prva ruka i ima samo 950 radnih sati.....
 
B

Bobo

Guest
Bas mi se ne cini da ima samo 950 sati... daj slike papucica, sjedala, podiznih poluga i volana, pa se po tome vidi koliko je traktor radio...

Koliko znam, da IMT nije stavljao ovakve gume naprijed nikada, dakle, one su mjenjane, u 950 sati prednje gume trebaju biti na 80% profila, ako ne i vise...
 
S

Sadzid_mma-id_

Guest
Bobo kaže:
Bas mi se ne cini da ima samo 950 sati... daj slike papucica, sjedala, podiznih poluga i volana, pa se po tome vidi koliko je traktor radio...

Koliko znam, da IMT nije stavljao ovakve gume naprijed nikada, dakle, one su mjenjane, u 950 sati prednje gume trebaju biti na 80% profila, ako ne i vise...


dobro sad cu ubacit slike a njegove prednje gume orginalne su zamijenjene poslije 1 god rada nisu bile nes dobro tako da ima ove gume....a vjeruj da je radio samo 950 sati...svaki imt znas ima ulje po motoru a na ovom traktoru nema kapljice ulja po motoru...a kocnice ima prejake....sad cu ubacit slika pa ces se uvjerit...
 
Na vrh