• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mreza za ogradu

T

Tomazy

Guest
ama u malinjak mi ulaze zvjeri razne od fazana,zeca, pasa, magarca... ma bilo svega, pa 1,20 m a, najrađe bi farmer žicu uzeo
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
nemoraš se bojati tuženja -PA NISI VALJDA ZAGOREC - :lol:
100% provjereni podatak da možeš stavljati ogradu koja nema sjene na međnu crtu jer sam se ja interesirao za isto i tako mi je rečeno u inspektoratu. ;)
 
P

pehist

Guest
pa ti se uvuci par centimetara od medje i nebu te niko tuzil :D
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Smiljan kaže:
Ima jedan recept primjenjen u praksi za vocnjake na osami. Razbacati po vocnjaku ujesen iznutrice raznih zivotinja. Malo degutantno, ali to privuce lisice, pse i ine predatore, a tamo gdje su lisice, nema zeceva :)

To sam radio među ostalim, dobro je debla malo namaziti svinjskom mašću jer srne i zečeve odbija taj miris.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pehist kaže:
pa ti se uvuci par centimetara od medje i nebu te niko tuzil :D

točnje 20 cm od međe (zakonski).
 
H

hipija

Guest
I ja sam se isto razmisljao sta da radim za ogradu.Ipak sam presudio da sam izlivam betonske stubove.Po mojoj racunici to me izadje najjeftinije,a usput i mislim da prodam koji stubic.Zicu cu da kupim direktno iz fabrike koja je pravi i to okna 50x50 1,5 metar vicine i 1,8mm debljine.Mislim da je to sasvim ok i jos da nezaboravim odgore cu staviti 1 red bodljikave zice(podrazumeva se da se i stavi 3 vodoravne pocinkovane zice na koje se oslanja pletena zica).
Stubove cu sam postavljati,kao i zicu.Inace stubove pravim dimenzija 80x100x2300 i to je sasvim dovoljno.U zemlju ih ukopavam pola metra sto znaci da ostane 1,8m iznad zemlje,ograda 1,5m i ostatak ce pokriti bodljikava zica.
Ova ograd se prvenstveno postavlja zbog divljaci.Od ljudi nema adekvatne zastite,ne pogotovo ako neko misli da ce zastiti svoj vocnjak od ljudi tako sto ce podici ogradu na 2m i staviti 3 reda bodnjikave zice,po meni je to bezveze bacanje novca.

Usput ako nekome trebaju stubovi neka se javi oko cene se uvek mozemo dogovoriti,a i zice sto se tice mozemo pricati.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svima, malo da osvježim temu jednim pitanje, dali netko zna kako se kreću cijene farmer pletiva u susjedni, državama ( srbija i mađarksa). Trabo bi ogradit 3 voćnjaka ljeske te mi treba nekih 600m po parceli . Visina bi bila 125-130 cm i gore dva reda bodljikave, nadam se da bi to bilo dovoljno za zaštitu od zeca
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za zeca je mislim dosta visoko, za srnu ne, čemu bodljikava žica?
Jedino šta ja nisam našao dobra (dosta gusta ) farmer pletiva da spriječi zeca pa sam uzeo univerzal pletivo, makar će i kroz njega proć mali zeko. Kažu gdje prođe glava ide i cijeli.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Možda bodljikava spriječi srnu da njuška, a srna ako je u trku ona će farmer ili preskočit ili pokidat, tako da mi nebi trebala veća
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Pozdrav svima, malo da osvježim temu jednim pitanje, dali netko zna kako se kreću cijene farmer pletiva u susjedni, državama ( srbija i mađarksa). Trabo bi ogradit 3 voćnjaka ljeske te mi treba nekih 600m po parceli . Visina bi bila 125-130 cm i gore dva reda bodljikave, nadam se da bi to bilo dovoljno za zaštitu od zeca

A koliko bi dao? :icon_mrgreen:

Pogledaj na http://www.hamptonsteel.co.uk/ ako ti odgovara neki proizvod iz programa x-net.

Mislim, da su te mreže sigurnije, i još ako bi se 'zabavio' za zatrpavanjem donjeg dela mreže.
To su tipovi Otter i Badger, ti imaju dio koji se ukopa u zemlju.

Javi se mi na pm.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za srnu bi trebalo minimalno 1,50 i 2 reda žice. Makar mi priča kum da je bio kod čovjeka koji ima voćnjak i da je na svoje oči vidio kako je srna preskočila ogradu od 1,50m i nekako skočila između bodljikave žice. Kaže da nije vidio nebi vjerovao.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Ma srne nisu taki problem, one kad si zacrtaju da tu moraju proć one prolaze, isto tako i jelenska divljač, mene više brine zec, on mi je najveći problem
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
Pozdrav svima, malo da osvježim temu jednim pitanje, dali netko zna kako se kreću cijene farmer pletiva u susjedni, državama ( srbija i mađarksa). Trabo bi ogradit 3 voćnjaka ljeske te mi treba nekih 600m po parceli . Visina bi bila 125-130 cm i gore dva reda bodljikave, nadam se da bi to bilo dovoljno za zaštitu od zeca

ja sam kupovao pletenu plastificiranu zicu visine150cm u Bosni na koridoru za 220kn(25m),kupovao sam i od 120cm ali se ne sjecam kolika mu je cijena bila....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ma srne nisu taki problem, one kad si zacrtaju da tu moraju proć one prolaze, isto tako i jelenska divljač, mene više brine zec, on mi je najveći problem
ma i on se djavolak provuce ispod . jedan sistem mi se mnogo vise svidja sto sam video kod mnogih u poslednje vreme. oko stabla namotaju 1m visine pletenu zicu . tako da nemoze od zice glodati deblo. mi smo ranije imali 1,5 ha vocnjaka i ogradjivali i nije vredelo. ovaj sistem jos nisam video da se neko pozalio jos a i mnogo je isplativije. jedino ako branis od dvonogih [ lopova] tu nepomaze nista sem dvocevke
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kako isplativije?
Ograda za 9000m2 me kostala 7000kn. Imat cu sada 3000 sadnica, koliko mi treba neke mreze za to omotat? Sto sa srnom? Ne znam kako se rjesavaju poticaji ako se ne ogradi...?

Ja sam pletivo nategnuo zicom i zatrpao zemljom, preorano je bilo pa se frezalo i nagrnulo zemlje. Nadam se da su kod mene zecevi ljencine da nece kopat. :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
srne bar ko nas neprave stetu u vocnjacima .zeceva je bilo mnogo do pre 7-8 god dok lovci nisu krenuli u akciju. a oko vocke namotati pletenu zicu je najsigurnije.oko 30cm sirine i metar visine dovoljno po jednoj vocki. vise nikad nemoze da dira ni da glodje. kod nas sad ko god ima vocnjak tako se resava problema sa zecevima. cak su nam ekolozi i dabrove doterali ali tako zasticene nepipaju .jedino ako obore kakvo drvo u vocnjak
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
VICA može se tako zaštitit a kod mene je drugačija situacija ja imam ljesku koju plankram pustit u oblik kratko stablo, to je nekih 30 - 40 cm tako da meni taka zaštita nije dovoljna jel zec dohvati mladice, jedino mi preostaje ograđivanje cijelog voćnjaka.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za nize voce to nevredi a jos tu cesto se zec i zeli sakriti. nije lose po meni i svezati psa ponekad u vocnjak .nece se bas priblizavati cim ga osete i cuju. drzace se podalje odatle. mi smo tako radili i bili mirni duze vremena iako smo imali ogradjen vocnjak i to u blizini kuce. svezemo lovackog psa svaki drugi treci dan da seta po sajli duz ograde i tako smo se resili
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
molim pomoć.... trebam nabaviti stupove za ogradu oko voćnjaka... visina 2 do 2.5m... gledam one pocinčane C profile, cijena je oko 10-15€ po komadu, a s obzirom da mi treba oko 150kom, jel mi možete preporučiti nešto možda jeftinije od toga? Po mogućnosti da nije plastika i da nije obično željezo jer ograda ide uz javni put pa da baš ne bude ruglo kad izbije hrđa :)
 
Na vrh