• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mreža za zasjenjivanje

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dobro je zasjenjivanje vapnom,samo je malo veći problem čišćenje.Ima neko sredstvo kojim se folija pere,ali to košta.firma Singenta radi tako u Mađarskoj vidjela sam pred desetak godina,neku manje,na njihovim pokusnim poljima,lijepo funkcionira.Ja ću ove godine kupiti mreže za sva tri plastenika,primjetila sam da se posljednjih dvije-tri godine više ne može raditi bez njih,isuviše jaka svjetlost šteti biljkama,a da se o tempereturama i ne priča.Naravno da ih neću stavljati prije nego bude treba,a skidati će se isto kada se uvjeti stabiliziraju.Nikako od početka do kraja proizvodnje.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
radi zato što ti susjed ima 90 godina pa nezna za drugo haha.

Ima 13 plastenika i svake godine dupla, valjda nekog klinca zna. Godina ima ali to nije bitno, daleko od 90.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ima 13 plastenika i svake godine dupla, valjda nekog klinca zna. Godina ima ali to nije bitno, daleko od 90.

a šta tu imaš znati,ili mreža ili krečiti. šta dupla,plastenike? znači počeo prije nekoliko godina s time ili?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa tko voli nek izvoli kupiš za 2000 m2 plastenika x koliko bar jedno 4 m širine mreže x 2 kn... Rađe za te novce digne još plastenika, a ovo kupa sa krečenim mlijekom... Radi tri turnusa uplasteniku pa mu se ne da to skidati stavljati skidati...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja bih kupila mrežu po kunu ako može.Trebam širine 10 m i 2,50.Dvije tisuće kvadrata i 500 kvadrata.Ako netko zna gdje da kupim,molila bih.A na proljeće bum pogledala na sajmu u Gudovcu,tamo sam je jedne godine vidjela,mislim da su je neki spličani imali.
Ups,krivo sam napisala,širina mi mora biti11,50,ne deset metara.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja bih kupila mrežu po kunu ako može.Trebam širine 10 m i 2,50.Dvije tisuće kvadrata i 500 kvadrata.Ako netko zna gdje da kupim,molila bih.A na proljeće bum pogledala na sajmu u Gudovcu,tamo sam je jedne godine vidjela,mislim da su je neki spličani imali.
Ups,krivo sam napisala,širina mi mora biti11,50,ne deset metara.

tvom susedu Plevaku sam rekao,ima ovdje kod nas,košta ti kunu i deset lipa kvadrat,30posto sjenilo,8 širine sam ja uzeo,neznam kakve još ima,mogu pitati pa ti javim. teško da češ naći negdje jeftinije,možda na sajmovima.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pa tko voli nek izvoli kupiš za 2000 m2 plastenika x koliko bar jedno 4 m širine mreže x 2 kn... Rađe za te novce digne još plastenika, a ovo kupa sa krečenim mlijekom... Radi tri turnusa uplasteniku pa mu se ne da to skidati stavljati skidati...

pa je malo zajebano da,ali gle sve je posao,treba to i okrečiti pa poslije skidati,pa sjebe najlon,neznam. ovo ako se dobro napravi može dosta dugo trajati. a pitanje je i efikasnost tog kreča,kao i ravnomjerno nanošenje,ovo je 30 posto ili neznam koliko po cijeloj površini i točno znaš kolika je sjena,jer nevalja baš bilo koliko sjeniti,pogotovo ne sve povrće jednako.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
tvom susedu Plevaku sam rekao,ima ovdje kod nas,košta ti kunu i deset lipa kvadrat,30posto sjenilo,8 širine sam ja uzeo,neznam kakve još ima,mogu pitati pa ti javim. teško da češ naći negdje jeftinije,možda na sajmovima.

Ma neću cjepidlačiti za deset posto,samo mi je bitna širina,želim pokriti cijeli krov,i istočnu bočnu stranicu na svakom plasteniku.Ako imaš prilike saznati za širinu jedanaest i pol metara,molim te javi mi.Nije mi sila za uzeti,ali volim da mi je pri ruci kada treba.Ja bih to najkasnije do početka maja htjela imati doma,a u svakom ću slučaju pogledati na sajmu u Gudovcu.,on će biti,čini mi se 28,03.Prije petnaestog maja je sigurno niti neću postavljati,jer nema potrebe.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
tvom susedu Plevaku sam rekao,ima ovdje kod nas,košta ti kunu i deset lipa kvadrat,30posto sjenilo,8 širine sam ja uzeo,neznam kakve još ima,mogu pitati pa ti javim. teško da češ naći negdje jeftinije,možda na sajmovima.

Ja sam pito prošle godine i nije bilo nista ispd 2 kune. Faca je rekao da bude dobio još robe ali ga poslije nsam zvao.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
ja najvise sadim krizantemu i tko se sa time bavi zna da se ona sadi oko 1.7. i da nemam mreze za zasjenjivanje na plastenicima kad u to godisnje doba posadim tu biljcicu od nje nebi bilo nista...prije 30 godina moji starci kad su sadlili krizantemu nije trebalo nicega ali u danasnje vrijeme ozonskih rupa sunce je toliko jako da bez tih mreza sve izgori i to u dva dana...ja imam iste mreze vec nekih 7-8 godina ali ove godine bih trebao obnoviti jel da ih neznam kak pricvrstim oluja kad dodje podere ju pogotovo sad vec kad je stara prosle mi je sezone dvije poderala i nije vise za upotrebu...i ja bih bio zainteresiran ako ima po cijeni od kune i nesto ali ako je samo za jednu sezonu onda radije dam i 4 kune pa da mi opet zdura 7-8godina...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Bilježimo se za kunu i deset lipa. Gdje trebamo zvati? :)

pa mene valjda,zašto me imaš. evo sad zvao kuma,kod njega je 1,20,trenutno imaju samo 8m širine,do sezone če biti i ona od 12m, e sad kolika će biti cijena do ljeta neznam.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
pa mene valjda,zašto me imaš. evo sad zvao kuma,kod njega je 1,20,trenutno imaju samo 8m širine,do sezone če biti i ona od 12m, e sad kolika će biti cijena do ljeta neznam.

Evo ta ja zovem,ja neću čekati ljeto,pitaj kako stoje stvari sa gotovinom,jel može rabat na gotovinu i količinu.Molim,ako može.:icon_e_smile:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ni ja ne čekam ljeto. Bilježim se plaćanjem gotovinom. Paše mi 8 m daj što daš :)
 
P

pauk

Guest
pa mene valjda,zašto me imaš. evo sad zvao kuma,kod njega je 1,20,trenutno imaju samo 8m širine,do sezone če biti i ona od 12m, e sad kolika će biti cijena do ljeta neznam.

se mogu i ja bilježiti sa štovanjem?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo ta ja zovem,ja neću čekati ljeto,pitaj kako stoje stvari sa gotovinom,jel može rabat na gotovinu i količinu.Molim,ako može.:icon_e_smile:



Nma rabata ni za gotovinu ni za količinu, nema počeka, nema čekova samo lova na sunce i to po Liniću fiskalno.


@Kontam stvarno me iznenađuješ svaki dan sve više ..ako drugi ne znaju a ti barem znaš gdje treba zvati BRAZDA doo Virovitica Tel. 033/ 725-159, 725-034, 780-087 ako treba i još brojevaima ih samo recite trenutna cjena je 1,2 kn a u pregovorima su za prozirnu malč foliju.

@Plevak po čemu to zaključuješ da će godina biti prosječna kad predviđaju temperature kao i prošle ili malo više.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Prozirna malč folija mi je davno došla ;) Sjenčanje ćemo uzeti ovisno o broju preleta aviona sa chemmical trails funkcijom i brojem dana pljenja HARPA. Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dakle,da ne odgovaram na poruke svima vama evo broja. i sory na zakašnjenju,ali barem prilika da se budale naprave pametne. zvati isključivo na broj 033/725-034,to je u virovitici. nazovite i pitajte sve što vas zanima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh