• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mtd001

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
evo danas i kod mene malo remonta,puko poklopac na donjem kardanu tako da ide tokarenje novega,a i semering je u banani(čini mi se da je još oriđiđi) pa će i on i brtva novi..e sad jel bolje brtva ili silikon?
f4gz0x.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
evo danas i kod mene malo remonta,puko poklopac na donjem kardanu tako da ide tokarenje novega,a i semering je u banani(čini mi se da je još oriđiđi) pa će i on i brtva novi..e sad jel bolje brtva ili silikon?
Brtva (odgovarajuče debljine) bi morala iči radi toga da ne preknapira kardan,a diht masa bu samo dobrodošla.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
nekakva mršava brtva je bila+tanka limena,nisam je mjerio ali od oka je par deseti debljine,ima djelova po zg-u pa budem vidio kad me put nanese u bijeli zagreb grad
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A zašto je puko poklopac? ..kaj si radio?
Ono limeno nije brtva nego distanca kojom se ležaju onemogući aksialni hod u kučištu .
A brtva mora biti u djelu dosjeda gdje su vijci, klingerit 0,5 mm
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
a ništa nenormalno,freza i prikolica,a tko zna što je prijašnji gazda radio jer je lijevi kotač ponovno bio varen.......:scratch
ma budem napravio ovaj tjedan novi,nema frke....
 
B

BAGERISTA

Guest
A niš napravit i gas,,,,bolje sad nego kad je puno posla...(kad je tako moralo bit..):evil:
Jesi pogleda,,da nije još šta otišlo,,neznam kako se rasmu ovi poklopci.......
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
i meni je veliki.....:?:..iznad glave,ali fala bogu da ležaji na kardanima su ok,
jedino ću morati proraditi na kardanu prikolice,jer se pojavio luft na,a jebiga kak da kažem,na ženskom djelu što se kači na kardan mtk-a pa mi malo trese kardan kod kretanja
sada je najbolje vrjeme za sanaciju nedostataka kad je sezona gotova
 
B

BAGERISTA

Guest
i meni je veliki.....:?:..iznad glave,ali fala bogu da ležaji na kardanima su ok,
jedino ću morati proraditi na kardanu prikolice,jer se pojavio luft na,a jebiga kak da kažem,na ženskom djelu što se kači na kardan mtk-a pa mi malo trese kardan kod kretanja
sada je najbolje vrjeme za sanaciju nedostataka kad je sezona gotova


Po meni da,,,jer ipak je sad manje posla,,,,a opet nije loše pogledat sve,,,da se sredi,,jer kad se najmanje nadaš,,,te opali,,ko mene u oranju s fergijem.......ali opet to ALI,,da niš ne delaš nebi se ništa ni kvarilo......

Mada moram priznat da mi nejide u glavu,,ča ga je si,,,,lo....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
a čuj,godina proizvodnje
vibracije,možda lošiji materijal i malo po malo i sada puče
 
B

BAGERISTA

Guest
a čuj,godina proizvodnje
vibracije,možda lošiji materijal i malo po malo i sada puče

Moguče,,,,,,,kozna od kad je tako,,,neznam ako si išao za tim.....:shock:
Reci mi taj poklopi ona kardanski izlaz di se spoji da vuče i prikolica.???
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
je to je taj,srećom onaj od gornjeg je ok samo ću i njemu promjenit brtvu i semering za svaki slučaj
a ***** mu miša,metalac sam,budem ga rješio
 
B

BAGERISTA

Guest
je to je taj,srećom onaj od gornjeg je ok samo ću i njemu promjenit brtvu i semering za svaki slučaj
a ***** mu miša,metalac sam,budem ga rješio

I ne sumnjam da nečeš,,,neka zamijeni i na gornjem odmah i semering,,,i pogledaj malo,,,več kad mijenjaš,,,a na kraju to i nije neki trošak,,,...

Evo meni stigli ležajevi,,,za malčer,,,(jke,,m im sve i njihove made in cina)a malčer talijanski,,,sad sam uzeja sve od SKF-a i gas..počelo vibrirat,,,sad je bolje ovako nego da se šta još polomi,,mada dok sam dela,,svako toliko pokupiš koji kamen,,i odmah sumnjaš u svašta,,ali eto kad smo skinuli,,odnijeli ležaj na provijeru,,i on je bija taj krivac,,,a kad ga gledaš ko nov...........:shock:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
dosta je da samo malo ima lufta,pogotovo kod malčera
 
B

BAGERISTA

Guest
dosta je da samo malo ima lufta,pogotovo kod malčera

A znam da,,,opet je to diferencijal,,,.....
Ali za koji dan čemo probat,,a nemožeš niš delat,,,dobro da san pokosija,,da ne trava raste ko blesava opet,,mokro,toplo..,još dere kiša,,,da ču ja nagnjojit brajde,,,da oš malo sutra,,,nema ovo topi,,ko da ni padalo godinama.....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
a kod nas tek danas prokišilo,sad znaš kako je kod nas kad kiša dosadi...:lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ubija,,,me totalno,,,a i dere me operacija na svaku promijenu,,,netreba mi ni meteorolog.....mogu se slobodno prijavit na novu,,,za VRIME..:p:p
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Ubija,,,me totalno,,,a i dere me operacija na svaku promijenu,,,netreba mi ni meteorolog.....mogu se slobodno prijavit na novu,,,za VRIME..:p:p

kaj kod one guzate crnke....:supris:
 
B

BAGERISTA

Guest
kaj kod one guzate crnke....:supris:

Ma ča ja znan ko je guzata ko ni,,,samo da zna kakovo če vrime bit....:lol::lol:
Ma mislim da nije ona za vrime???
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Meteorolog moš mislit kak bi te slušali bager, ko i Brzoju ovak bar je žensko pa malkoc pogledam kao fol pregnozu da žena nevidi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh