• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK poboljšanja i nadogradnje

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ima još jedno rješenje: razštelaš kočnice, tak da stalno malo koče. Prije nego dojdeš do kraja, uključiš kočnice da malo stružu, ali ne blokiraju. Stisneš kuplung - stane, prešaltaš, kreneš u rikverc...okreneš se, kreneš u novi red s frezom, otkočiš i ideš do kraja reda.
Ili dodaš još jednu ručku, koja bude brenze djelomično zatezala.

Shvatio sam ja tvoju ideju, samo što si malo krivo napisao ono što si ustvari mislio ! "razštelaš kočnice, tak da stalno malo koče". Ako raštelaš kočnice onda nećeju držati ništa. Nego si ti mislio, raštelati kočnice tako da kod zatezanja istih koče ali sa manjim intezitetom (na taj način omogućuju još malo kretnje do stiskanja kvačila). Poanta je da kočnice slabije koče kod potezanja ručice kočnice a ne da stalno malo koče ! Mala digresija na tvoj post. Dobro si mislio ali si to nespretno napisao.:drink:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja na ferrariju imam pod desnu ruku kočnicu koja koči preko diferencijala i mogu se pohvaliti da je laka zakorištenje...
Brgud, tvoja je ideja dobra ali funkcionira samo u jednom smjeru, da ja iman ss ugradija bi si diskove i klješta od auta, a pumpa i ručke do motora. Lako bi se kočilo i imali bi kočnice pod ruku što je i najbitnije.:icon_pidu:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Pa i želja je bila za riješenje za efektivno i momentalno zaustavljanje pri okretanju na nizbrdici i na malom prostoru (a ispod te parcele je graja a ispod graje susjedov vrt). A gospon puknuti je izrazio bojazan da ne završi u graji (ili u gorem slučaju u susjedovim jagodama, neubranim). Prema tom zahtijevu za idejom, ja sam, izradio idejno riješenje.:(giggle):

Da ali to je Ferari !
 
Na vrh