• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muhin maturski rad , Oprez mnogo slika

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Nemam pojma, nikad to mjeril nisam.
Kad je to orginal dolazilo onda nije trebalo sastavljati, došli su segmenti sastavljeni, a ovo danas na kile, tuga i jad :s:.
Zamjenom ventila se ionak ništ ne dobije jer su dosjedi oštečeni.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kc Rapid ima frezere al su rekli da više nema ventila posebno frezeri su za IMT .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Onda pemo u Rapid po frezer. Njima više ne treba kad ne znaju gde ima ventiliča za kupiti :(giggle):

Evo ti slika starog i novog pa mjeri.



 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
evo da i ja nešto napišen
pohvalu a i da bacin jednu mušicu muhaničaru :-D
prvo svaka čast za zetora pravo resaturatorski skoro do najsitnijeg detalja, kapa do poda

kad se razglabalo u ovoj temi o novom muhinu projektu reka je da ne bude imt jer ima već podosta u temama od njega i lisnika(a stvarno i je tako) i svaka im čast na tolikom trudu na uploadu slika i objašnjavanju u detalje. i svaki put kad bi pitao nešto na pp ili negdi od njih dvojice bi dobija konkretan odgovor
a onda mušica ;-)
ja mislin da je uglavnom sve pokriveno al ima tri stvari koje nema baš dobro objašnjeno a virujen da većina vlasnika imt-a muči muku s time, a majstori traže vrpu novaca za stvari koje svako od nas hobby majstora koji se teke više kužimo može sam napraviti uz neke smjernice a to su: 1.volan(puž i segmenti),2.diferencijal i poluosovine (štelanje zazora novi i stari) i na kraju majka 3.hidraulika(podešavanje itd.) o ovom trećem bi i ja nešto moga napisati jer sam prošle godine ima jednu opreaciju na hidraulici,al nisan siguran da je 100% dobro(kad buden ima vrimena objaviću u nekoj temi)
vi ste svugdi spomenili ovo gori al nigdi nema neki how diy tutorial u detalje objašnjeno kako šta napraviti
eto pratin često tu po forumu pa se nadan da će biti nešto tako

p.s. muha: nisan baš skužija šta si napravija s ovim klipom od hidraulike? jel to novi klip ili si samo na starom potokarija utore?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Kaj se volana tiče nema tu neke kemije.
Segmenti čim više u hrpu, ispravan puž i pužno kolo i gore poštelati na matici luft.
Ako bude kak kakvih problema bumo pojasnili kaj i kak, mada več i jesmo.

Diferencijal i poluosovine smo više puta objašnjavali, a ima i u radioničkom do u detalj objašnjeno.

hidraulika :icon_scratch::icon_scratch: teško je meni to ovak objasniti nekome, bada ima na netu i bilten o podešavanju hidraulike pa ko ima smisla vjerujem da to bez problema može savladati.


Klip hidraulike je novi rađen, večeg promjera
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jesi probal koji put pitati gospona Munjakoviča jel može honati sljepu rupu tj. cilindar IMT-a?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Nisam, ali vjerujem da može.Ovaj je obrađen na tokarskom.
Jeftija izvedba, a vječita bi bila da mu je uprešati odgovarajuču čahuru.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Vrlo rado bi prihvatil izazov restauracije tog Tomića :icon_keel::icon_keel::icon_keel:

:(rofl): ja bi ti ga danas još utovaril na prikolicu i dopelal, al s čim bum platil? s gumbima? ni toga nemam preveć kad je danas već sve na šlic :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Pa ostaviš mu ga dok ne skupiš novce :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
da sam žensko i malo zgodniji, skupil bi ja novce, al ovak, teško :)

evo, nek ga složi i more si ga posuditi kad zatreba :p
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Ako imaš za materijal i djelove i nije ti sila tovari i vozi.
Imal buš veeeeeeliki forumski popust na rate
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
trenutno nula bodova :) a vjerujem da se treba cca 10 000 kn u njega upiknuti da bude tip top, plus posao naravno :icon_rolleyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Kad se openeziš za materijal javiš se.
Za posel bumo lako, veliš da su koci puni ..... Ti samo hrani nek se deblja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Od mehanike je to bilo sve (još par sitnica ali nisu vredne spomena) pa su se skinula sva stakla sa kabine i krenulo u brušenje hrđe.

Taj posel mrzim pa je bilo samo par slikic.





Krov



Hauba je popravljena zavarenim novim komadima lima i kitanjem jer je prednji dio i stranice bezobrazno skupo





I onda je sve išlo u špric kit ali je novinar pobegel iz magle koja je bila od špricanja pa nema više slika.



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Onaj lim napred na kabini sam moral raditi novi jer je prije zaštitu vršil komad šlaufa od traktorske gume.
Hvala kolegi forumašu koji mi je taj dio posudil da ga precrtam.





Onda to u špric



Pa u crveno.
U nedostatku prostora moral sam sa svojom Satom to u drvarnici pofarbati :icon_redface::icon_redface:



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
I to je onda bilo s crvenom gotovo











Ovdje je bil popravni, valjda je tak moralo biti.
Zakazala Sata

 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ovo je melem za oči, nego koliko te je izašla boja i špric kit za cijeli, i jesi li cijeli bacal u špric kit
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema jeftinije droge od auto kita ..spojiš ugodno s korisnim ...živjeli sniferi!!

vaš velčasni
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh