• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muhin maturski rad , Oprez mnogo slika

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Možda je u štaglju pao prvi poljubac ili ... i svakako svaka čast, savršeno odrađeno.
Pa nije baš pal prvi poljubac, ali pala je jedna od ljubavi .

Kaj si ga pokušal odmah na bok...:(giggle):
Ma nisam, samo sam provjeraval da alternator ne klepeče po krajniku.



Muha,sad ti bi pasal jedan englezer da ga urediš :icon_e_wink::icon_eyes:

hvala lepo Tino, ali za iduču zimu imam rezervirano, ako poživim ......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Alal ti vera majstore!!! :)

Ma kaj ako poživiš, em nesi ti tak star (bar predpostavljam), moraš još poživeti da rešiš mojega 540-Fiata :)
To mi je želja da se restaurira još za dedinoga života, isto više iz sentimentalnih razloga, taj traktor za njega ima posebnu važnost, al samo da se malo oparim, jer treba tu nekih 20-25 tkn uložiti da bude tip-top!
A majstora za to za sad znam samo jednoga :)
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
pa da muhaničar to nemoš naplatiti znam iz iskustva a i niko nemore platiti tvoje zadovoljstvo nakon toga :) mislin nisan obavija takav zahvat na traktoru jer je to preveliki izdatak al jesam na nekim dvokolesima ;-)

ali doći će i traktor kad tad na red. jer mi smo picajzle ćaća mi je kupija 78-9 novi imt540 i nesta je u ratu. svi ga pamte po tom traktoru bija noviji od novog :), a sad imamo imt 533 kojeg kad smo uzeli doslovno su dica se igrala i vozali po selu tako je da je bija katstrofalan al sad je već nebo i zemlja za razliku od prije malo pomalo se uredi pohjedini dio kad će nared doći jedan kompletan overhauling al za to triba 20+ tisuća kuna
da sad ne duljim i ne pričan priče :)
zato ode pitan i skupljan informacije o pojedinim sklopovima koji mi baš nisu naj jasniji,zato sam i spomenija da napraviš how diy. evo recimo sljedeći put kad dođe kakav pacijent za popravak volana i piksiranje prvog kraja malom muhi daj aparat pa nek slika a ti radi ;-) (ili obrnuto haha)
jer evo recimo u onim radioničkim priručnicima nema baš detaljno ja sam ih proučija u detalje kad sam radija hidrauliku pa isto mi nije bilo 100% kristalno (al o hidraulici ću u onoj temi o hodraulici kad skupin vrimena pa uploadana slike)
al evo konkretan primjer ovo s pužem i segmentima volana(pošto sad ima svakakvih djelova) koje kupiti koje ne?jer ako ko tu to zna ti znaš jer to radiš svaki dan i prošlo ti je stotine traktora kroz ruke i djelova :) tu na primjer na ovom traktoru kako ste spasili segmente kad igraju ekscentrične čahure itd. jer na primjer ja neznam kako to novo izgleda pa onda neznam ni kad je za baciti a kad još igra (ako razumiš šta oću reć) pa onda podešavanje itd.
žao mi je šta su mi postovi ovoliki al toliko tog me zanima pa nemogu sročiti u 2 rečenice ;-) a neman koga pitati jer u mom kraju niko to nezna niti ko to popravlja a o cijenama da ne pričan neznan kako kod vas al kod nas ima jedan stari majstor iz juge a njegova metoda rada za hidrauliku je otprilike ovako: primjer za hidrauliku dovezi traktor i donesi 500 eura i ljudi mu voze u krajnjoj nuždi (jer kao to niko nezna osim njega,malo morgen) iako je 40 kilometara od mene i šta napravi za 500 eura? reparira pumpu(set je znate vi i bolje od mene oko 1000kuna) naštela i to je to poklopac umisto brtve namaže silikonom običnim a brtva je 7 kuna? a šta ostale 2000+ tisuće njemu za ruke,e pa od mene ih za taj posa nebu videl
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Krković, more u blizini, laka lova ... Da se ja preselim dole pa da nabrzaka zaradim Tomiča? To bi bil posel :icon_pray::icon_pray:

kad se buš ti toga posla primil onda bumo mi pomogli i pojasnili.
Slika ima, one su najmanji problem.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
hehe muhaničar :(handshake): kad san prije par godina počeja pratiti ovaj forum(i dok nisan bija registriran) povta san odma koja ekipa zna zna nje :D: i neš virovat al sam pomislija (tad sam bija još nadobudni student :D: ) jednog dana ću pozvat ovog muhaničara priko lita hrana smještaj prjevoz ma i familija nek dođu na litovanje,sve i platiti čovika samo da dođe da odradi kako spada :drink: čak ni alat nebi triba nositi (osim kakav specijalni,al možda bi se šta našlo i u mojih susjeda kvazi majstora :wink:) al jebiga situacija se prominila možda jednog dana :drink:
a ovo za cijene! pazi sad ovo ja sam ajmo reć tomos fan iman par komada i obnavljam ih za sebe šta god iman ekipi iz sela sam poklonija i popravija šta sam ima od djelova nikad nisan naplatija. tamo na tomos forumu sam čak sal ljudima u slavoniju o svom trošku jer meni nešto sigurno neće tribati,a nekoga spasi i sad se vraćamo opet na hidrauliku. prošle godine kad san radija puka je jedan seger onaj šta drži ventile u pumpi od hidraulike ima ih 4. 20setak kilometara od mene ima jedan dućan s traktroskim djelovima cijene ubi bože marže šesteroduple al kad nešto triba jebiga kupin. a taj čovik i popravlja traktore. i tako ja u dućan da vidin ima li taj seger. ima kupiti set 4 one male karike na kulise pumpe šta dođu i to 80 kuna al nema seger posebno. dobro ja većkalkuliram di ćzu naći.i pitam njega ima li stari jer popravlja pumpe itd. on se nešto vrti tamo amo aj iman ja veli . dođemo u garažu i izvadi čovik 2 kante o jupolaonih kućišta ventila na ppumpi šta se dobiju novi u setu za reparaciju. ja sav sritan skinem seger i veli on 20 kuna. aj dobro tribalo mi i platim,al 5 minuta prije toga sam mu u dućanu ostavija 200 kuna i još me pozna jer često uzmen neke sitinice. pa eto kakvi su tu ljudi kod nas :(think):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Rado bi se odazval na svaki takav poziv, da spojimo ugodno s korisnim.
Plača bi mi bila dovoljna jedna parkrevetna sobica sa upotrebom kuhinje i kupaonice i ništa više mi nebi trebalo ........

Za ovu godinu (ako poživim) imam osiguran smještaju tvojoj blizini(100-tinjak km, ali to je najmanji problem) pa ako treba spreman sam odvojiti dan da ti pomognem rješiti neki problemčić. Vjerujem da bude jedan loš dan, a i ako nebude to mi bude odmor od odmora.
Ako trebaš kaj i ako ja mogu pomoči javi se na pp.

Ljudi su :icon_scratch::icon_scratch: Ma neznam, ja mislim da ih je neimaština i lopovluk koji je svud oko nas natjeral na to da više nisu ljudi
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Očito bi se htjeli obogatiti preko noći. Tako je i kod mene cijene za imt-a su u najmanju ruku kao da vozimo mercedesa.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Pozdrav
Imam par pitanja za našeg majstora Muhu
1) Zetor sa mature, dali je bio u voznom ili nevoznom stanju prije maturalnog rada?
2) Ako nije tajna, koliko su izašli na kraju djelovi za reparaciju Zetora (možda je i pisalo, ali sam previdio)
Snimo sam u mom kraju nekoliko nevoznih Zekana, očito već duže ne voze.
Nažalost trenutno nemam mogućnosti se upustiti u takav zahvat (nemam prostora, slab s vremenom i financijama za te stvari) ali ako se stanje malo popravi nikad se ne zna.

3) Ako tražiš zanimljivog Tomu za zahvat, imam ja jednog kandidata. Nije baš jako star ali je pomalo egzotičan (826 sa Slavija motorom).
1998god, oko 3000 sati (sat stao nakon godine dana starosti), a sve ga pomalo muči, s tim da motor zapravo najmanje, ali na ostatku zato ima solidnog posla.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
1 Napisal sam u početku da je došel sam sa neispravnim hidraulikom i lošijim kočnicama.

2 Djelovi su koštali jako puno, detalje možeš dobiti na pp ako te zanima, ali sad barem neko ima makinu s kojom je duže vreme miran :=:):=:)
Ja mislim da su ti Zetori u tvojem kraju (bez obzira kaj su nepokretni) jako precjenjeni, uostalom zato si htel iči u moje krajeve pogledati :icon_wink:

3 Ja vjerujem da i u tvojoj okolici ima ljudi koji bi toga TV-a doveli u lijepo i ispravno stanje.
Meni osobno se uopče ne sviđa serija 800
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
muhaničar svaka čast nisam manje ni očekiva :icon_pray:
nadam se da mi neće tribati pomoć, a u neke veće zahvate se trenutno nemogu ni upuštati :icon_mrgreen:
ali ako budeš ima vrimena ili prolazija di u blizini slobodno se navrati na družnje :icon_pidu: da se počastimo uvik dobrodošao
kontaktirati me možeš tu na pm ili na mobitel 098 179 4236

bobe: neazumin neke ljude to mogu prodavati ovj ekipi šta neznaju za drugo al evo još jedan primjer tog trgovca. kad sam bija u dućanu doša neki dida traži maticu onu samoosiguravajuću s plastikon m12 ovaj mu dade i veli 15 kuna?pa da ga hebeš matica u bilo kojoj željezari i da je pocinčana nije priko 5 kn na komad a kamoli kad uzmeš cilo pakovanje
kod njega je uložak za filter ulja frad 50kn a u trgo agenciji(isto maloprodaja) 25kuna. e sad da on kupi u trgo agenciji za 25 opet je na dobitku 25 :icon_exclaim:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Sigurno on u TA ima i 20% rabata :)

A čuj, prodaje pamet kad može i ima priliku. Problem nije on, već ljudi koji mu te nebulozne cijene plaćaju.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
To ti je ono sto ima dosta starijih ljudi i oni se ne sluze internetom a i kad ode nesto na traktoru uzmu tu di je najblize i u vecini slucajeva im se zuri da poprave i zavrse zapoceti posao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
ali ako budeš ima vrimena ili prolazija di u blizini slobodno se navrati na družnje :icon_pidu: da se počastimo uvik dobrodošao
Hvala na pozivu, ako bude prilike :(call):

Kaj se tiče tih naših šveronja stvarno mi nisu jasni.
Filter u tvornici košta cca. 10 tak kuna (ako ne i manje) kad iz Turske dođe prođe tri, četri ruke i na kraju košta oko 25 kuna i onda ga neki blitvar dole prodaje po 50 kuna :icon_eek:, taj je zaradil više nego svi šverceri i tvornica skupa ....
Inače ti AMA turski filteri su zakon, njih treba ostaviti barem tri izmjene ulja. Nakon prve poberu krupniji otpad, nakon druge malo sitniji, a tek na trečoj izm,jeni ulja imaju poštopanost najtaman da filtriraju kak bi trebali.
Ako se u međuvremenu ne raspadnu.
Kaj buš kad su najjeftiniji pa ljudi te najviše vole ili su prisiljeni te uzimati jer određeni dučan samo takve ima u ponudi jet taj špveronja na njima najviše nabrzaka može okrenuti pa ljudi nemaju izbora nego uzeti jer trebaju.
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Au kolega MUHA pregledao sam ovu temu i nemam sta za dodati,umorio sam se dok sam gledao,a kako je tebi bilo dok si radio mogu samo da nagadjam. :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Hvala NA, mene je ta muka odmorila :icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ajd' dođi kod mene na godišnji da se malo odmoriš :icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Tam odakle su moji korjeni se za 1 maj janjci peku pa ja dođem nagodinu da se odmorim malo :icon_wink:
Da si mi bliže, sutra bi dole bil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Misliš da bu jedan dosta ili da uzmem dva?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ovisi... Ako ćeš raditi kao svog Zetora, tri ne budu dosta. A ako ćeš napraviti da valja (nemoj me psovati), onda će dva biti dosta ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh