• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Muta + Rotokos 100

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kapitalna razlika je u tome što u ovoga je stublina u sastavu kartera , fiksna je , dok je kod 6LD izmjenjiva ako sam dobro shvatio
Taj odišni čep me zeza , ovaj moj nema nikavu funkciju
A nemam ni onaj mali čepić za zimsko paljenje , tu ću nešto već staviti jer je to čep bez oduška

A daleko smo za bilo kakvu razmjenu dijelova , ipak hvala
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ovo nisam znao da je na 6LD izmjenjiva. Ja sam svoju dao na strojnu obradu, cijela generalka s novom PVP i ujnom pumpom, cca1500kn. Idem ja cesto u BIH pa ti posaljem postom ak os i ak ti pase ulozak (bolje da radi kod tebe nego da meni pohrdja manji gubitak). Starom se prekrenula u vodu (upaljena naravno :icon_e_ugeek:) pa sam moro radit komplet generalku.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
I meni je prenešeno da je kod 6LD izmjenjiva stublina , neznam ni ja sigurno

Evo slika moga čepa , u njemu nema ništa a mislim da bi trebala biti neka spužva,membrana ili šta već
 

Prilozi

  • IMG10070.jpg
    IMG10070.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 183
  • IMG10071.jpg
    IMG10071.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 196

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Svaka stublina se da mjenjati, samo je pitanje ko se bu na strojnoj htel s tim zafrkavati.

Nekad je Edo nacrtal ovu sliku, mislim da bi to trebalo biti to u vezi čepa

images
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Upravo sam i ja izguglao tu sliku od njega ali kako vidim na još nekim slikama i sa donje strane ima metalna podloška , e sad pitanje je koliko lufta tu treba da bude jer ako je pretegnuto čep neće biti i odušak nego samo čep

Kada kažem ''mijenja'' , mislim na stublinu koja je samostalna a drže je vijci , kao na LDA450
A normalno da se svaka može izstrugati pa ubaciti druga , bar sada je ta mašinerija i usluga dostupna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Neko od ovih Tomofila ima valjda sliku ili može izmjeriti točne mjere.
Meni je u sječanju ostalo da ona gumica odozgo služi kao neki ventil koji sprečava ulazak prašine, a istovremeno služi kao odušak.
Pločica odozdo mora biti dovoljno odmaknuta da bi se kapljice koje se gore skupe mogle slobodno vratiti nazad.
Ako bude preblizu opet nebu funkcije jer ih bude dizalo van.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Odsjaj je na slici pa se bas i ne vidi. uglavnom ovaj centralni dio cepa bi trebao biti malo istaknut, te na taj nacin odrredjuje distancu sajbici, odnosno klapnici. Preporucam da dobro ucvrstis maticu na vijak, da ti nebi palo sve unutra. U originalu je vijak zakucan sa donje strane.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Odem danas kod kolege koji ima LDA450 i prekopiram njegov čep
Sa gornje strane je čep ispupčen kako i ti reče i to ispupčenje drži metalnu podlošku na odstojanju a u tom odstojanju je tanka guma , sve sam tako isto napravio i za gumu iskoristio jednu membranu od AC pumpe
Sa donje strane je jedna obična podloška , i to sam stavio
Zavrnuo momački i nakucao navoj , čak sam razmišljao da ga malo pecnem sa CO2 ali nisam
Gledajući originalni čep stekao sam utisak da je karter motora pod određenim vakumom jer je ovaj čep ustvati jednosmijerni ventil , griješim li ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
E hvala na trudu ali kod tebe je neki noviji tip čepa , ja sam kod poznanika našao isti čep kao kod mene pa sam njega prekopirao

Evo još koja slika kompletne mašinice , još je ostalo da se nađe onaj čepić od hladnog starta i da se napravi onaj dio gore gdje je gljiva na usisnom filteru , i tu fali neki dio majku mu
 

Prilozi

  • IMG10072.jpg
    IMG10072.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 336
  • IMG10073.jpg
    IMG10073.jpg
    74 KB · Pregleda: 286
  • IMG10074.jpg
    IMG10074.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 293
  • IMG10075.jpg
    IMG10075.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 304

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
To bi trbao biti jednosmjerni ventil, medjutim ako zatreba bez problema propuse kroz taj cep, zato se i vidi na slici sakupljac para.
Btw, jel to motor sa nekog agregata? To bi trbalo biti nekih 6.5ks:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Neznam na čemu je bio , da je bio na agregatu trebao bi imati elektro davač za pritisak ulja
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ne znam, imam identican model, al vidim da je kod tebe podesen na 3000o/min, a kod mene 3600, a to bi bilo oko 8ks.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ma kao da je bitno jeli 6,7,8 konja , ako bude imao dovoljno snage ostaje , a do sada je pokazao da zadoovljava
Ako ipak ne bude zadovoljavao ovakvi motori uvijek mogu da se prodaju po bezobrazno visokoj cijeni :icon_pidu:


Evo i danas testno košenje , čep dobro radi malko se osjeti da je vlažan od ulja ali zanemarivo
Lakoća rada je značajna u odnosu na strižnu , manjak zahvata u odnosu na strižnu nadoknadim brzinom okretanja i ne stajanjem jer nema štopanja niti bilo kakvog zastoja
 

Prilozi

  • IMG10076.jpg
    IMG10076.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 292
  • IMG10077.jpg
    IMG10077.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 951

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
I mene je prijatno iznenadio taj detalj , mada , imati u vidu da su ovo vjerovatno idealni uslovi za košenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
A zakaj takav komad ne pokosiš traktorskom kosom (osim ak nije bil mjesto za probu kose)?
 
Na vrh