• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MUZNA OPREMA

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa ako su obe sa rotacinom pumpom, onda vidi koja je u boljem stanju. Imaš li kakvu sliku ili link od te "Belje" muzilice.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ova "Belje" ti je bolja!! Jedino ako ti nije problem što je stabilna? Al po meni to joj je prednost a ne mana, ja bi svakako dao još ovih 50-ak € više i uzeo ovu.
 

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
Meni ova Belje deluje kao da moze da gura 2 kante....to bi onda bio pun pogodak za te pare
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
treba vidjeti koliki je kapacitet pumpe. Po vakuum rezervoaru i ja bih rekao da ona može tjerati više od jedne kante.
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Pa zanima me.....pulsator je stavljen nov, nove grafitne plocice, ostalo je kao na slici.....da li to vredi 300 eura ili da dam te pare za Belje muzilicu sa uljnom pumpom?

Ja bih radije interpulsovu samo sto kaze cowboy provjeriti da nije rezervoar rdjav da ne pocne pustati vakum poslije nekog vremena pa da imas veliki problem.
Sto se tice beljevih cesto se desi da propadne spoj izmedju pumpe i motora te se jako tesko zadihtuje. Doduse to je bilo kod njihovih pumpi sa grafitnim plocicama.
 

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
Meni je covek sto prodaje ovu Belje muzilicu rekao da je promenio pumpu da bude uljana.....verovatno iz tog razloga koji navodis
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kod mene se ova Interpuls-ova pokazala dobro, nije bilo nekih problema što se tiče pumpe. Jednom sam joj samo zamjenio pločice i pulsator, al pulsator je došao na njoj, neki stari sa odnosom 50:50 pa je sporo muzla snjim. Jedina joj je, da tako kažem, mana to što je kanta Aluminijska a ne od nehrđajućeg čelika.

Ako se odlučiš za Interpuls, onda obavezno pregledaj ovaj rezervoar. Čudi me da ga je hrđa napala ovako visoko, obično mu strada donja strana. I to je teško primjetiti jer ga nagriza iznutra a izvana farba izgleda ko nova.

Za ovu Belje neznam kakva je, ovako na prvi pogled ne izgleda loše. Jedino mi ima malo čudne ove sisne čaše, bojim se da tu nećeš moći montirati neke kvalitetnije gume od Westfalije ili DeLaval-a.
I kod nje obavezno obrati pažnju na rezervoar, pogotovo jer je zatvoren onim limenim oklopom sa bočnih strana.
 

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
Jbt....ja te pitam za Impuls a ti mi pises za Interpuls....ko je se zbunio od nas dvojice? :icon_redface:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Izvini, moja greška, mislio sam na Impulsu a napisao Interpuls! :mur: :mur:
 

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
Ma nista....al ipak mislim da cu uzeti Belje...ovoj je mali protok pumpe
 

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
Ipak kupljena Impulsa....nije losa za sad

13082013216.jpg

13082013217.jpg

13082013218.jpg

20082013222.jpg

20082013223.jpg

20082013224.jpg
 

fudya

Novi član
Tu od
10 Tra 2012
Poruka
27
Super je. Sa njom muzemo sve krave,cak i one koje nikad u zivotu nisu videle muzilicu,naravno bez problema
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ipak kupljena Impulsa....nije losa za sad
20082013224.jpg

Svaka čast! I neka samo služi! Ali nemojte se ljutit moram komentirat cigaru u štali, zar se ne bojite da se nešto ne zapali?:(doh):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ovako, sad kroz mjesec dana moramo nesto preuredivati po stali i krave bi trebale na nekih tjedan dana van, tj trebale bi boraviti u staglju tih tjedan dana..
Mene zanima jel bi muzilica mogla dojiti krave koje bi bile udaljene cca 30 m od sistema za zrak, tj da kupim crijevo za zrak duzine 30 m, jel bi se nabio dovoljan pritisak za dojenje?
 
L

Lurker

Guest
Vjerojatno bi pad vakuuma bio prevelik na toj udaljenosti. I uredjaji s daleko jacim vakuum pumpama od tih malih muzilica imaju problema s odrzavanjem ispravnog vakuuma s toliko dugom linijom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Westvalija 10 je bez problema radila na 50 metara nekih mjesec dana (više ni je trebalo) crijevo je bilo okiten od jednog cola a radila sa tri kante .
 

Najnoviji postovi

Na vrh