• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nagli pad mliječnosti !

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Emy jesi li riješio išta, jel dolazio taj veterinar? Kakva je sad situacija, ima li promjene?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Emy jesi li riješio išta, jel dolazio taj veterinar? Kakva je sad situacija sa mlijekom, ima li promjene?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Danas je treci dan kako ove tri krave nisu kisele i prvi dan kako ovaj sto je non-stop bila kisela to više nije....

E sad šta se radilo. Veterinar jest bio i dogovorili smo se da liječimo tu sto je uvjek od telenja bila kisela dao joj je neki dodatni antibiotik s 2 dana karence na mlijeko 2 puta uzastopno i valjda ciljano djeluje na kiselost... antibiotik koštao 100 maraka.
U taj antibiotik na svu nelogičnost a na njegovo inzistiranje je išlo 1 kila sode i 10 kila koncentrata što dajem svaki dan... Nelogičnost je u tome sto je mlijeko bazno a i soda bazna takoda bi soda trebala još više da poveća bazu...to mi je malo nejasno...

E sad u čemu je bio problem hranidbe ( mada ne treba zuriti jer i prije od antibiotika je bilo bolje samo 5-6 dana nakon čega se sve vraćalo u fazu kiselosti)....Sijeno koje sam imao i davao im uvjek i samo ih drzao na tome je bilo poprilicno dobre kvalitete, međutim je bilo barsko, dakle sijeno u kojem je bilo nekih 20 % mladog ševara biljke koja raste kraj bara i vode, jer je sijeno košeno odmah uz obalu Une...To je ono sto ja mislim da jest.
Jer sam unazad 3-4 dana pokosio 7 dunuma djeteline i samo im to dajem preko dana i drugog ( livadskog sijena s brda) na veče i kiselosti nema...

I tu mi ima nelogicnosti jer je djetelina samo povećala ili pojačala udio proteina u mlijeku na koje alkohol za čudo NE REAGIRA.

Po mom viđenju problem kod svih krava je bio u barskom sijenu...mada ne treba prerano zaključivati jer se znalo i prije kod liječenja desiti da kiselost opet pokazu nakon 5-6 dana....ali razlika od prije i sad jest ta sto ove 3 krave nisam uopšte liječio nego im samo promjenio sijeno.

Mogu jedino još jednom probati dati im barskog sijena da vidim hoće li se kiselost povratiti ali nekako mi se ne remeti to sto smo napravili do sad...jer će se i nakon nekoliko dana ako se kiselost ne vrati a ostane se na djetelini moći zaključiti da je problem bilo SIJENO.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
ako vam se mleko kvari na vrucini, kad pomuzete krave sipajte ga u kofe i stavite u hladnjaksutra ujutru oko 1.5h pre davanja mleka mlekari izvadite mleko ce biti hladno nece biti kiselo...ko nema laktofriz ovo je jedina varijanta
 
Na vrh