• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najezda divljih svinja i ostale divljači

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
538
Nije problem puska vec susjedi. Jedan stari lovac je ubio psa lutalicu koji mu je klao kokosi , tuzio ga susjed i dobio 4000 kn kazne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nakon toga je trebal upucati toga susjeda (figurativno), jer je taj isti pes mogel izgristi nečije dijete...
Ali eto, živimo u svijetu kakvom živimo...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
E to je problem. Besposleni susjedi koji nevide smeče ispred svoga praga a traže ga kod mene. Danas svaka budala (doslovno) ima mob kojim te more uslikati i napraviti velike probleme.
Obiđem danas malo kukuruz i lovačke čeke koje smo oko njih postavili kad ono dečki kao da su na pikniku i onda kažu svinje ne dolaze. Flaše nisam našel ali lijepo slažu pivske čepove i vrečice od keksi.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imam njivu od 1,5 rali ograđena sa 6 redova bodljikave zice na visini od 1,8m i srne svejedno preskoce i naprave stetu.

Prevelik razmak, skoči ti između žica. Kaže kum da je bio kod frenda u voćnjaku jabuke, ima 1,5m pletiva i bodljikavu na 1,8m, pred njima srna skočila u voćnjak između pletiva i bodljikave.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Evo malo i iz naseg kraja stete od svinja, prekasno smo reagirali, lani ih uopce nije bilo kod nas, a ove godine ludnica. Sad smo na jedno mjesto stavili pastir, druga dva ogradili sa spagom od balirke i stavili krpice i mocimo repelent, od tad nisu usle.
A ja jos posijao zlatka, kroz braticev 9911 samo prosle i u mojoj dar mar.
Gruba procjena da.su je srusile sve skupa oko 6 kubika.
Ovo nisu sve slike, ima jos al necu stavljati sve
 

Prilozi

  • DSC_0431.jpg
    DSC_0431.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 191
  • DSC_0426.jpg
    DSC_0426.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 187
  • DSC_0412.jpg
    DSC_0412.jpg
    82 KB · Pregleda: 190
  • DSC_0410.jpg
    DSC_0410.jpg
    82 KB · Pregleda: 181

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Strava, za njima ostaje kao da je prošao valjak.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Drug TITO je išel u lov pa nije bilo toliko te šumske divljači ( čitaj gamad ), a sad se " OVI " bave tenisom, golfom, ili idu u Adrenalinske parkove ( propali Premijer propale vlade ) pa nam se Divlje svinje šeću po selu.... Jučer ujutro oko 04:00 došel se pajcek pogostiti u moju kuruzu koja je na par koraka od prvih kuća. Za popizdit ! A bit će još gore.
 

Prilozi

  • DSC_0069.jpg
    DSC_0069.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 107
  • DSC_0070.jpg
    DSC_0070.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 104
  • DSC_0071.jpg
    DSC_0071.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 107

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
V noči puška poči i do jutra je več u klobasima!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni su pred dva dana bili u vinogradu, sav je prekopan što nije loše ali fali i grožđa.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Tako su i meni u vrt došli bilo par redi kukuruze sa grahom i to poravnale a vrt iza kuće i to je postalo normalno da idu u vrt svima u selu. Srećom nisu krumpir dirale. I to se više ne boji ni automobila, kad ih sretneš po noći na cesti neće se više ni maknuti sa ceste samo te gledaju i onako nogu pred nogu idu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Unatrag 2 godine u razgovoru sa ljudima po selima i lovcima sam čuo da nije problem u većem broju divljači već u tome što su parcele zapuštene. Oko mene ima jako puno parcela koje se više ne kose unatrag 5 godina i to su već sada šikare. Unatrag par godina je divljač počela dolazit i u gradove. Drugi problem je što npr. divlja svinja u noći prođe od 20-30km u jednom smjeru a više se ne boji niti ljudi kako ste napisali. Recimo, po Žumberku više nema ljudi a više se gore ne sadi ni krumpir i svinje svaku večer odu dalje, ulaze ljudima u dvorišta. Priča mi čovjek, nabavio petarde jer je vidio tragove svinja oko kuće, ide ujutro na posao i u svojoj kukuruzi pored ceste vidi svinje, trubi, baci 3 petarde a ove ga ni ne pogledaju. I kaže on, šta da im radim, u prvu i na posao. Najgore je još što su mu djeca išla po danu kod susjeda, popreko iza kuće, ima kakvih 50m do susjeda i naletila na krmaču sa malima. Sad više ni djeci neda van ujutro i predvečer. Prije su svinje došle i prošle po mraku, preko dana su bile na Žumberku gdje imaju mir a po noći su išle okolo, sada se i to promijenilo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Očito da se buno morali vrnuti u kameno doba i lukom i strijelom. ili kopljem čuvati svoje. Jer.... Za vatreno oružje treba dozvola, a za ovo NE !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ovo je trag Divlje svinje, očito preko 200 kg sudeći prema otisku. Danas usnimio u šetnji okolnim bregima.
trag.jpg
[/url]image hosting 10mb limit[/IMG]
Nebi se rado srel sa vlasnikom ovog papka !
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kod nas su od jula pa negdje do oktobra skoro pa svo polje preorali, livade koje se kose. Malo mi je cudno da rove ponovo ono isto mjesto gdje su prvi put rovili. Ja u dvije parcele moram drljati i baciti kakvog sjemena trave.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
zakon o lovstvu u javnoj raspravi na e-savjetovanja...ako koga zanima...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Moj DARIJUS,divlja svinja je štetočina a rekao je pred 4 godine procjenitelj iz Croatia osiguranja,SAMO PREDUZEČE 44 to rješava,amen.Njihova gospodarska osnova je drek na kiši,jer tko je kada to prebrojio u točan broj,kod naših štetočina je procjena u lokalnom lovištu 200-300komada a stvaran broj je blizu tisuću,to se koti kao štakori.
 

Najnoviji postovi

Na vrh