• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najezda divljih svinja i ostale divljači

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
generalno gledajući novi zakon, bit će još više sranja...vlasnici zemljišta moraju sve praktično sami zaštiti, a 300 metara od kuća nema nikakve naknade...i ono kaj nam pripada kao vlasnicima zemljišta, i to im treba za razvoj lovstva...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Prije desetak dana su čagljevi odnjeli susjedu pet kokoši i dva purana. I to usred bijela dana. Mogao ih je samo gledati. A lovci tamane gulaš po proslavama.
 

Dube

Član
Tu od
20 Ožu 2015
Poruka
33
Prije desetak dana su čagljevi odnjeli susjedu pet kokoši i dva purana. I to usred bijela dana. Mogao ih je samo gledati. A lovci tamane gulaš po proslavama.

Ne lupetaj
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Ne lupetaj

Lupeto ti ili ne lupeto istina je. Izgleda da dolaziš iz lovačkog lobija pa podržavaš proslave i lovački gulaš dok su se divlje svinje i čagljevi spustili u grad i prave štetu . Kad treba platit odštetu onda ujeo vuk magarca . Takvih lovaca u svećanim odjelima koji hrane pa pucaju kao i Todorić imam u susjedstvu červero a jednome je i oduzeto oružje.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Bravo @Robelar... pun mije ku.... tih lovaca i njihovih udruga.. Postali su jako pametni.. ograđuju se od odštete bilo koje vrste. Pazi ovo... srneća divljač skoči doslovce na auto...pretrčavajući cestu...oni se ograđuju...te nisu oni vlasnici divljači..cesta nije lovište..nemaju osigurano lovište....pa dokle će obični čovjek ni kriv ni dužan podnositi štete nanesene od divljači.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Upravo tako . Sad ljudi trebaju kupovat žicu i praviti sebi ograde da nebi divljač ulazila i pravila štetu . Naravno da te ograde koštaju i da ih neće financirat lovci. Bit ćemo ograđeni žicom kao u logoru. Naplata štete od divljači je utopija jer su većina lovaca odvjetnici . Pod Sljemenom su svinje već kod kuća , a od čagljeva , lisica , kuna ... ne možeš više ništa imati. Tko ne vjeruje nek se preveze po cesti u jutro i pobere lešine. Pitanje je dana kad će se desit da neko djete nastrada.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pa ako netko treba kupovat žicu za ogradu, onda su to lovačka društva koja moraju ograditi svoje lovište.
Od nekad su elitna Titina lovišta bila ograđena žicom...
Jbg, kao šta post prije kaže, najlakše je platit članarinu, i tuč po gulašu......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Pokojni deda mi je bio lovočuvar prije onog rata i obilazio je sve okolo šume i pazio na red. Danas lovac ak ga zamoliš da ubije bolesnog psa ili mačku veli da nesmije. Večina je životinja zaštičena pa ne smiješ ništa niti sam poduzeti. Vrane su očiti primjer . Naselile su teritorij koji nikad nisu imale . Napadaju ljude , ubijaju golubove , uništavaju vrtove i nikom ništa. Jastrebovi nam desetkuju perad i ukrasne golubove tako da ako ih pustiš van možeš reći sigurno si ostao bez toga. Lovci ništa ne poduzimaju , država ih štiti zakonom , a prirodnog neprijatelja nemaju.Ako se svake godine izlegne deset novih računajte sami.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Danas lovac ak ga zamoliš da ubije bolesnog psa ili mačku veli da nesmije.

Lovci ništa ne poduzimaju , država ih štiti zakonom.

Koga tu onda stiti drzava? Macku, psa ili lovca?
Stvar je vrlo jednostavna, ako ti smeta divljac postanes lovac i tamanis u okviru zakona. Nisu lovci policija ili vojska da nesto moraju. Sve je na dobrovoljnoj bazi. Oces neces.
Tako i ja svoje branim. Metode sam vec sto puta napisao. I ne znam kakva puska tu pomaze i tko je lud sjedit na tvojoj njivi od 9 navecer do 9 ujutro.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
A znaju sjediti kad je otvoren lov na srndaca, i svako malo cujes onaj ustrijelio tu srndaca, onaj tu.... a divlje svinje samo sto ne kucaju na vrata, a nikad da se cuje da je neko ustrijelio divlju svinju. Kod nas je takva situacija da vise niko zito ne sije jer moras to.krvnicki ograditi, a ograda kosta vise nego sto ces uzeti sa te zemlje za 15 godina. Sada se svo polje kosi, ali i to je uzrovljeno da bog sacuva, ima hendeka da labin SS ima posla preci preko toga.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
I ne znam kakva puska tu pomaze i tko je lud sjedit na tvojoj njivi od 9 navecer do 9 ujutro.

Pa kolega velecasni je lijepo opisal kak se stavi lat kuruze u za tu priliku napravljenu cijev sa nekim tamo mehanizmom i kad svinja navali se samoubi- je'l

Nakon sat vremena samo odes pogledati dal se to tvoj mehanizam aktiviral,,,:eek::

Ihh da ih bar kod mene ima,,,:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
...bi dobil prevelike masnoće i kolesterol...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Izgleda da nikog (kukuruz) još nisu napali fazani kad ih nitko ne spominje. Nekad su lovci imali fazaneriju gdje su uzgajali, čuvali pa puštali fazane da bi mogli poslije loviti. Ovima danas je sve teško. Tko god bio ovdje lovac ali moram reči da nekad nebi mogli ni puške čistiti starim lovcima. Po zimi im je zima pa nemogu loviti, u prolječe ima puno lista pa nemogu vidjeti divljač, ljeti ih jebu komarci ali kad je berba gotova slučajno se poklapa uskoro vrijeme koljevine i gle čuda ne smeta im preostalo lišće i svi vise na čekama. Fazane više nitko ne lovi, valjda su prežilavi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
kod mene drugi slučaj , lovce su uhvatili u krađi grožđa , oraha , graha itd , fino su po danu s puškom šetali po " lovištu" i snimali , po noči su pak dolazili kantama i " lovili" po tuđim vrtovima
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,427
Kod nas jedan lovac, navodno da istjera lisicu,, u stog sijena baci petardu,,
sijeno izgorilo, a lisice niđe,, doduše platio je čovjeku sijeno,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
...moji traže zečeve ISPOD mrkve...pa kad je već usput počupaju, da ne propadne...
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Meni se cini imate vi previse lovaca a premalo krivolovaca, ovi drugi su agilniji...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Susjedova ali moja je sa lijeve i desne strane malo kasnije sijana pa je pitanje noči kad če doći na red a lovci ovu nedjelju kažu da su istjerali jednu svinju. Neznam kak su i njega našli. Valjda je malo zaostal. Ovak blizu kučama nisu nikad do sad dolazile. Pomalo več pizdim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh