• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najezda divljih svinja i ostale divljači

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Vlasnik je dužan tražiti repelent od lokalnog LD-a. Oni su pak dužni osigurati isti pa čak i neka druga sredstva ( električna i sl. ). Repelent se dobiva na zapisnik i vlasnik ga je dužan postaviti po uputama LD-a. Ako nakon toga, divljač uđe u posjed koji mora biti papirnato na vlasnika, ili ugovor o najmu ako je, ( ne znam čemu to tako mora biti ?? ) tek onda izlaze mjerodavni i naplačuje se šteta. Tako piše u Zakonu o lovstvu. Dečki, svima je dostupan na internetskim stranicama i pogledajte si !
A kaj se tiče odvjetnika.... MOj susjed je jedne godine vodio bitku ovim mojim lokalnim (ne)lovcima i nikaj nebi dobil dok LD nije dobilo pismo od odvjetnika. A onda je bilo - Čuj Francek, daj bumo ti mi kuruze dali koliko smatraš da treba !
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Puknuti ne radi se ovdje o državnom novcu,već o grbavom zakonu.Jer lov je skup sport i kod jednog dijela lovaca stvar prestiža ,pa red je da se ta svinjska gamad ne hrani besplatno na našoj zemlji,ja sam liberalan po tom pitanju,da mi zakon da dugu cijev,ja bih si sam zaštitio svoje i naplatio u naturi,bez njihovih novaca.Iskreno još nisam niti potezao to pitanje,jer sam uspijevao proći sa malo štete na ekološki način,ali sada 2015 se stanje pogoršava i roktavih predatora je u stotinama na našem području a gospoda lovci budu možda ove zime utamanili 20-30 komada maksimalno.
 

leonslo

Novi član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
29
Leto 2015, v početku poletja napad srn-solata,pesa,fižol dobesedno poštucane cele vrste.Jesen napad divjih svinj po travnikih in koruzi.

Ispričavam se za jezik.

Foto:
12122715_893741040710248_7780888088273282041_n_j.jpg

12141801_893741060710246_6313806062497526752_n_j.jpg

12079651_896096807141338_800479857968449119_n_jp.jpg

20151003_134001.jpg

20151003_121922.jpg

20151003_131740.jpg


Srečno zdravo in uspešno v letu 2016 vsem forumašem!

Lp Leon
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
a gospoda lovci budu možda ove zime utamanili 20-30 komada maksimalno.

Sve je to na dobrovoljnoj bazi. Nisu lovci ni policija ni vatrogasci. Jedina obveza mu je platit clanarinu.
Iz aviona se vidi da je tip s figom u dzepu jedva cekao da mu potamane kupus pa vas bum tuzil.
Ne znam sta su on i dva sina napravili da spase urod. Ocito nista. Za onaj kukuruz pored valjda cekaju da svinje dodju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kod nas to tako ide , prijaviš 400 .. plate ti 200 i još si u plusu .
.tako to ide kod nas s potiacjima i s plavom naftom

slično je i sudstvo , tajkune tuže za milju kuna , u dokaznom postupku se dokaže da je uzeo dvije milje pa moraju odbaciti sve optužbe jer je napravljen propust u proceduri
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Na žalost je tak:icon_cry:tužno ali istina.Neg meni ni jasno pa di mi živimo na selu ili u neboderima?Divljači je uvijek bilo i stalno su delale štetu.Sad,nekome napraviju više štete nekima manje.Ljudi se tome čudiju kak naša zimska služba snegu u prvom mjesecu je..m ti rižu svaku zimu ih iznenadi:icon_e_surprised:Bogme ak mu je ta šalata od životne važnosti mogao ju je zaštititi ak niš drugo,pesu dovleči kučicu privezati ga tam par noći i nema te srne kaj bu došla blizu kad osjeti da je pes u blizini.To ga barem nebi koštalo ništa.Osim da mora dopeljati pesa ,tam ga privezati nasipati mu vode i v jutro dojti po njega.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
vidim da ima ljudi koji naopako razmišljaju...
naime, daš SVOJ novac, svoj rad i to pojede TUĐA divljač...
hm...kad bi to pojela MOJA divljač, ja nebi delal probleme...
ovak, drugi tjedan moj odvjetnik šalje popis želja za ovu godinu na adrese tri lovačka društva koja gospodare MOJIM parcelama, pa neka kontroliraju SVOJE živinice da ne diraju MOJE proizvode...
el pošteno?
:icon_madu:
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Negdje divljači ima sve više i prave štete kavke nikad nisu pravile prije.Zapušteni ribnjaci,zapuštene oranice,mlade šume...Lovstvo je skup sport, lovačka društva imaju love i nedopustivo je da hranimo njihovu divljač zabadava.Ako ti netko napravi štetu na bilo kojoj imovini dužan ti je to namiriti.Druga je stvar što se lovci prave ludi pa ih moraš tužiti.Znam za slučajeve gdje zakupci lovišta plaćaju ljudima koji u blizini imaju parcele da siju pa da divljač to pojede.
 
E

el pibe

Guest
A niš ljudi idemo svi u lovce.Pa bude kobasih i gulaša:icon_pidu: za šalatu i paradajz bumo se nekak snašli.Srećom srne luk ne diraju:=:)
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
A od kud vama svima da lovacka drustva/udruge imaju love?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
A od kud vama svima da lovacka drustva/udruge imaju love?


Sent from my iPhone using Tapatalk
tak je kolega, sama društva su bez kinte(za razliku od pojedinih članova).
lovišta se osiguravaju,ali se navode manji brojevi komada divljači u samom lovištu radi manje police osiguranja.
onda dok krenu odštetni zahtjevi osiguravajuće kuće ne žele isplaćivati odštete jer police nemru to podnijeti.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A kam ide novac od članarina koje nisu tako male !?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
iskreno da rečem pojma nemam,ne bavim se lovstvom i nisam član nijednog društva,ali novac da ima koliko lako ih je potrošiti.:s:
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Najvise na zakup lovista, pa je tu banka, pa spomenuti repelenti, pa clanarina hrvtskom lovackom savezu itd... Uglavnom bez donacija, rjetko koje drustvo je u plusu. Uglavnom sad su podaci javni za svaku idrugu, pa googlaj i vidi di su novci

Edit: neda mi se ispravljat tekst na mobu. Pa oprostite zbog toga...

Jos samo da velim da je na premiju osig. Otislo 58.000 kn, a brojimo 110 clanova.
Igrom slucaja sam drlegat u jednom drustvu, pa imam ukupnu sliku sto i kako, a vi tu ne pisete, vec laprdate o nekim novcima, a pojma nemate o cemu pisete.
Inace jos samo jedan info. Loviste nije nicija stala, tako da se o vlasnistvu ne moze pricati


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Ne mislim da imaju brdo love.Ali kao društvo trebaju imati za zakup,održavanje domova,akcije,fešte,policu osiguranja...Nisam lovac.Preskupo mi se to čini jer vidim da su tu kod mene bolje stojeći ljudi lovci ili oni koji se prave takvi a jedva čeka da dođu talijani pa da mu gurnu koji euro.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Najvise na zakup lovista, pa je tu banka, pa spomenuti repelenti, pa clanarina hrvtskom lovackom savezu itd... Uglavnom bez donacija, rjetko koje drustvo je u plusu. Uglavnom sad su podaci javni za svaku idrugu, pa googlaj i vidi di su novci

Edit: neda mi se ispravljat tekst na mobu. Pa oprostite zbog toga...

Jos samo da velim da je na premiju osig. Otislo 58.000 kn, a brojimo 110 clanova.
Igrom slucaja sam drlegat u jednom drustvu, pa imam ukupnu sliku sto i kako, a vi tu ne pisete, vec laprdate o nekim novcima, a pojma nemate o cemu pisete.
Inace jos samo jedan info. Loviste nije nicija stala, tako da se o vlasnistvu ne moze pricati


Sent from my iPhone using Tapatalk


tak to vidi jedan lovac...siromah..

Inače, lovac nemreš bit sa običnom tandžarom i natikačama na nogama, tak da odmah u startu mene nemrete kupit...hebe me matematika...
Isto tak nitko nikog ne tjera da bude lovac, a gle tamo se gura hrpa ljudi...hmmm...sve dobročinitelj do dobročinitelja kojem se to niš ne isplati...samo si trošak delaju...hmmmm
I kak onda ja ispadnem rabijatan kad tražim da se zaštiti moj usjev?...normalno, diram lovce u komociju, uzimam im lovu za fešte...
A kaj kad ja zbrojim štetu na 3 hektara graha? ili na pol rali rone?...ili tikvicama, bučama, običnoj kukuruzi?
kaj ako mi za ta tri hektara treba svakih petanest dana 15 litara repelenta?
I da imam sreće da ga dobijem, ugradnja je po duhu svetom? i to niš ne košta?
...a proizvodna sezona kod mene traje od 1.5. do 1.11., dakle 6 mjeseci x 30 litara repelenta...
vidite, samo meni pripada 180 litara, a lani sam dobio čak litru...i to za divlje svinje, i tim sam repelentom trebal strašit zeca i srnu?
ili da ogradim 20 parcela (još uvjek pričam o tri hektara!)
I inače, litra repelenta košta neš oko 200 kuna...pa računajte...
Ili računajte kolika je šteta na 3 hektara graha kad ti popase sve iznad prve troliske (sav cvijet i ostatak biljke)...
E neš više...zakon je za sve, pa tak i za mene!

Opcija koju predlažem lovcima...obeštetite me ili se maknite, ugasite društvo i neka država kaže da svatko može na svojoj zemlji radit kaj oće...
...mi seljaki znamo živinu uvatit i bez puške!
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
918
tak to vidi jedan lovac...siromah..

Inače, lovac nemreš bit sa običnom tandžarom i natikačama na nogama, tak da odmah u startu mene nemrete kupit...hebe me matematika...
Isto tak nitko nikog ne tjera da bude lovac, a gle tamo se gura hrpa ljudi...hmmm...sve dobročinitelj do dobročinitelja kojem se to niš ne isplati...samo si trošak delaju...hmmmm
I kak onda ja ispadnem rabijatan kad tražim da se zaštiti moj usjev?...normalno, diram lovce u komociju, uzimam im lovu za fešte...
A kaj kad ja zbrojim štetu na 3 hektara graha? ili na pol rali rone?...ili tikvicama, bučama, običnoj kukuruzi?
kaj ako mi za ta tri hektara treba svakih petanest dana 15 litara repelenta?
I da imam sreće da ga dobijem, ugradnja je po duhu svetom? i to niš ne košta?
...a proizvodna sezona kod mene traje od 1.5. do 1.11., dakle 6 mjeseci x 30 litara repelenta...
vidite, samo meni pripada 180 litara, a lani sam dobio čak litru...i to za divlje svinje, i tim sam repelentom trebal strašit zeca i srnu?
ili da ogradim 20 parcela (još uvjek pričam o tri hektara!)
I inače, litra repelenta košta neš oko 200 kuna...pa računajte...
Ili računajte kolika je šteta na 3 hektara graha kad ti popase sve iznad prve troliske (sav cvijet i ostatak biljke)...
E neš više...zakon je za sve, pa tak i za mene!

Opcija koju predlažem lovcima...obeštetite me ili se maknite, ugasite društvo i neka država kaže da svatko može na svojoj zemlji radit kaj oće...
...mi seljaki znamo živinu uvatit i bez puške!

DARIJUS skidam kapu za ovo štasi napiso. Lovci nerade ništa po pitanju zaštite usjeva ali ja napravim svoje na principu dobrog gospodara i osiguranje mora isplatit štetu. Tako radim već 2 godine. Jedne sumi godine stavili hranilicu sa soli odma kraj žita neki 2-3 metea od usjeva ja kad sam to vidio uzeo cjepač i razbijem ju. I tu gospoda pošteni lovci mi postave letve sa desetkom ekserima po njivi sva sreće pasam jednu uočio i onda traži i nađem još 5 komada.
Toliko o lovcima.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Zato kaj znas ulovit i bez puske imas i tolko stete. Inace, po kratkom postupku. Prijedlog ti je odbijen!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
918
Lovom se manje više bave oni koji imaju para i previše slobodnog vremena.
 
Na vrh