• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naš vozni park

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Moji traktori, još imam IMT-a 542 i 533.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko, nemoguče je da je napravio New Holand za 20 dana 500 sati jer onda izađe da jedan dan ima 25 sati.

Koliku tvoj Ford ima potrošnju? Ovaj New Holand je trošio prosječno 23,9 litara na sat!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ratarko, nemoguče je da je napravio New Holand za 20 dana 500 sati jer onda izađe da jedan dan ima 25 sati.

Koliku tvoj Ford ima potrošnju? Ovaj New Holand je trošio prosječno 23,9 litara na sat!

Jel me zafrkavaš za radne sate ili ozbiljno pitaš ?
Ako stvarno nisi znao onda ok , za 10 sati bez problema napraviš 15 ili više radnih sati , zavisi koliko si "teške" noge 8)
Rasni at se otprilike broji kao "1 za 1" na 1500 okretaja motora a mi svi vozimo na 1800-2000 okretaja , poznam neke koji rade cijeli dan na 2500 okretaja u minuti :!: :!: :!:

Ford troši od minimalno 8 litara na hektar ( kada radi sa tanjuračom ) do 66 litara na hektar u najtežem oranju koje sam imao do sada , nisam računao koliko bi to bilo po satu .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Moj Lamborghini broji normalno radne sate, a sigurno i tvoj Hurliman. Znam da neki broje sate prema broju okretaja.
 
R

Ratarko

Guest
Eee ,vidiš , to nisam znao za Hurlimana , nikada nisam pratio radne sate kako idu ...
Pogledat ču iduči puta kada budem nešta radio jel stvarno nisam znao da ide jedan za jedan .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja mislim da novi traktori večinom normalno broje sate ili ne? Neznam točno na koliko sam okretaja pratio sate na Lamborghiniju, tako da nisam skroz siguran.
 
J

japa

Guest
Evo mog MF-a 284s, radim još i sa IMT 533,549

f_P1130223i_f5f4m_4e90875.jpg
 
R

Ratarko

Guest
Svaka čast za oprana stakla , kod mene su uvijek zamazana .
Super izgleda traktor :!:
Koliko je to KS i koja je godina proizvodnje ?
Å teta što su mu zadnje gume pri kraju , jesu to 14,9x28 zadnje gume ?
 
J

japa

Guest
Ratarko kaže:
Koliko je to KS i koja je godina proizvodnje ?
Å teta što su mu zadnje gume pri kraju , jesu to 14,9x28 zadnje gume ?

Hvala za oprana stakla :) Trudim se da nisu jako zmazana.Ovaj put su stvarno jako čista.
MF je 70 KS, 84. godište.
Da zadnje gume su stvarno na izmaku.Dimenzije guma su
zadnje:16,9 R34, a prve:12,4 R24.
 
J

Jadranko

Guest
Evo moj stroj

Iseki TX 1500
15 Konja iz Japana dovezen 2004
Sa puno prikljucaka,,Stroj je za PET !!!

Ali neznam sliku da ubacim posto sam novi na ovom forumu.
Pa ako netko zna neka mi kaze..
pozdrav
 
R

Ratarko

Guest
Morat če "mario" napraviti jedan "sticky" u kojem če to biti objašnjeno za buduče korisnike...

Sliku moraš uplodati na neku internet stranicu na kojoj se slike "dijele-pokazuju" drugim ljudima , evo ti jedne ...

http://imageshack.us/

Tu staviš sliku , smanjiš ju ako je potrebno , imaš opciju resize na toj stranici - recimo 800x600 staje na forum kao šaka u oko :wink:

Kada si ju uplodao prekopiraš jedan od linkova koji si dobio za tu sliku , recimo onaj najdoljnji , selektiraš ga mišem i klikneš na njega "copy".
Onda dodješ tu na forum i klikneš "paste" i link na sliku je tu , ako si uzeo onaj najdoljnji link od svoje slike onda još jednom na forumu moraš selektirati svoj link i klikniti opciju "Img" imaš ju odmah iznad teksta koji upisuješ u forumu.

Sve ti ide na bazi pokušaja i promašaja pa slobodno probaj da se naučiš.
Ona opcija na forumu "Vidi kako če izgledati poruka" je jako korisna jel ako nešta nisi dobro napravio neče se vidjeti slika ...
 
J

Jadranko

Guest
Obrisan neispravan link.

Eto ga Iseki TX 1300 Zezno am se nije 1500
1990 god. sa 700 radnih sati.
Pozdrav
 
R

Ratarko

Guest
Baš je fora traktor :D

Pazi samo ima i prednju vuču i sve kao "veliki" traktor , juhuuu , baš bi ga provozo malo , jel može 20 km/h ?
 
J

Jadranko

Guest
hehehe.ne moze 20 ali moze 16km/h
da i ja kazem bas je fora od traktora ima sve kao veliki ali je mali.
Ja nemam puno zemlje pa za velike radove posudim veliki traktor a sa ovim odrzavam vocnjak jer je jako uzak,i prolazi svuda.1 metar je max sirina.
a ima sve moguce prikljucke od ralice,freza,pluga,prikolice,prskalice za vocnjak,rotokosilicu,bocnu kosu itd...
 
J

Jadranko

Guest
oko 550kg stoji u prometnoj dozvoli.ja ga nikad nisam izvagao,ali stane bez problema u obican kombi :D .tak sam ga i dovezao iz Svicarske..
 
P

plug

Guest
Jadranko
dobar ti taj traktor.. koliko trazis za njega?? ja sam iz đakova..
 
J

Jadranko

Guest
bok
traktor nije na prodaju,
ja sam ga osobno uvezao iz Svicarske.i traktor je za moje potrebe O.K

evo ti link gdje mozes pogledati takve traktore ako te interesiraju..
to je u gradistu pored zupanje.
nema bas Iseki al ima kubota i yanmar
oni su isto ok traktori

bok
http://www.prodet.hr/
 

Najnoviji postovi

Na vrh