• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naš vozni park

P

plug

Guest
ma malo.. htio bih nabaviti traktor za vočnjak.. neki mali za pocetak ;) pa mi se ovaj tvoj sviđa..
 
R

Ratarko

Guest
@igor_peradar

Koliko zemlje obrađuješ sa njih dva , jel oreš i sa IMT-om ili samo sa Zetorom ?
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
evo do ove godine nisam radio ništa, pošto se bavim peradarstvom i imam ugov. sa perutninom oni ti opskrbljuju sve, od piliča , hrane, ljekova sve, i ugovorno je definirano da se nesmije davat kukuruz
Sad sam uzeo cca 2,5ha zemlje i imam još 1 ha svoje.
To mi je uvrh glave. Oba traktora gotovo pa da nisu ništ radila IMT ima 1800rh a zetor 900rh.
Orem naravno samo sa zetorom, pošto je kod nas zemlja malo teža za obradu i imam malo veči plug, čini mi se OLT 16", IMT to nebi mogao vuč.
On je idealan za špricanje, sijanje....
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.


jesu l dobre ove moje makine, Samo da ih povečam
 
R

Ratarko

Guest
@zvona
jesu l dobre ove moje makine, Samo da ih povečam

Ne treba , evo i mojih u istom mjerilu .

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
u i ti skupljaš. Morat ču pojačat brojnost kada budem išao u VK
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , ja u Gudovcu kupim , kao mali bebač :D
Ako vidiš ove godine na sajmu nekog bebana od metar i devedeset da nosi pod miškom traktora to sam ja 8)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ove sam kupio jednog u Bizovcu a drugog u Novocomercu ima u Lateranu u VK šta hočeš
 
B

Bobo

Guest
Ovako, draze mi je ovako stavljati slike, jer je forum pregledniji, a nije neki problem kliknuti na sliku koja vam se svidja da ju vidite u punoj velicini... Ovo ej samo mali dio slika koji mozete ocekivati od mene, jer stvarno slikam sve i svasta i volim to dijeliti s drugima...

BTW, netko je kupio 549DV staru liniju i rekao da ide 35... MALO MORGEN, moj ide 45, mjereno autom, posto nemam ispis brzine, samo obrtomjer... Tako da je to jos uvijek onaj dobri stari 549. Prednji most nema slucajno onoliko debele felge. I ono na cemu su felge zasarafljene su utezi da se izbjegne potreba za utezima na platformi. Ja sam si bez obzira napravio platformu i imam 4 utega za nju za teze radove, ako bude potrebno, posto mi ni ne pada na pamet kopcat 2-brazni plug na 549... Traktor ganjam dok ide i onda ga mijenjam, i ot je to. On je tu da radi, a ne da se pravi vazan. Toliko od mene za ovaj put!


Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
slike su stvarno super nema sta..i traktor je odlican bas mi se svidio.
jedino sta mu ne pase i nije okej po mom misljenju su
zadnje gume.
preuske su za taj traktor,da su bar malo sire bile bi super !!!!!
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
..............

Bobo ja sam taj sa starom linijom i prvo moraš pročitati poruku detaljno pa onda nešto napisati,a tamo piše da ne znam koliko ide a na satu piše 35 km/h pa onda nisam ja kriv što Srbi rade neprecizne instrumente.Ja nisam sa autom mjerio koliko ide....
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
...

Kada se ove potroše lako se stave gore šire.Ima dvije dimenzije guma koje stavljaju,pri naručivanju traktora može se izabrati,ja sam uzeo 13.6-28,da nisam pitao dobio bi manju dimenziju...
 
B

Bobo

Guest
E, vidis, ja nisam znao da se moze birat dimenzije zadnjih guma... Da sam znao, uzeo bi i ja sire...

Tomislave, ja sam napisao da ide puno brze od toga sto mu na satu pise, jer vidis kakva je kod mene tabla s instrumentima, pa sam morao mjeriti...

I jos sto se guma tice, ove koje sam dobio je trose u transportu dosta, iako ih napumpam na 1.5bar jer imaju jako uske ripne... Na mokrom ne koce bas nesto, iz istog razloga...

Razmisljao sam i ja da uzmem neke gume kako bog zapovijeda na njega kad se ove potrose, ali nekako mi se u zemlji ove pokazale super, bas zbog tih uskih ripni... Svako zlo za neko dobro...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ja sam ih pitao jel mogu dobiti šire gume i oni su mi ih dali bez nadoplate.Ipak je bolje imati šire gume ,veča je površina zahvačanja podloge i logično da bolje ide.Kao kad zagrizeš nešto sa jednim ili više zuba :lol:
 
B

Bobo

Guest
Bez nadoplate?

E, sad se osjecam kao popisan... Budala sam...

Ajd poslikaj malo traktor iz svih kutova, pa postavi slike... pogotovo ga uslikaj iza, da vidim kako mu stoji veca obuca
 
R

Ratarko

Guest
Tomislav kaže:
Ja sam ih pitao jel mogu dobiti šire gume i oni su mi ih dali bez nadoplate.Ipak je bolje imati šire gume ,veča je površina zahvačanja podloge i logično da bolje ide.Kao kad zagrizeš nešto sa jednim ili više zuba :lol:

Da ali kad imaš više zuba moraš imati jači griz , znači traktor ti mora biti teži a nije nago je jednako težak ali potpuno te razumijem šta si mislio da nebi ovo moje ispalo kao flejmanje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh