• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naša ručna mehanizacija

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kupi 3-4 guske.

Ili se pokori kapitalističko snobovskom društvu i kupuj,kupuj,kupuj...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
@vocarcg još nisi odgovorio na moje pitanje od prije par dana: što je istina, a što laž. (Ja sam uvjeren da točno znam što te sad zeza, ali prvo čekam onaj tvoj odgovor.)
Ili "guraj" ju bez pogona 🤣🙃🥳😅🤓 idemo dalje 🎶🎶🎶
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
@vocarcg još nisi odgovorio na moje pitanje od prije par dana: što je istina, a što laž. (Ja sam uvjeren da točno znam što te sad zeza, ali prvo čekam onaj tvoj odgovor.)
Ili "guraj" ju bez pogona 🤣🙃🥳😅🤓 idemo dalje 🎶🎶🎶
Brate od posla jedva i udjem na forum 😊 napisao sam kako sam napisao u trci, prosle god smo se prikljucili na vodovod 🤣 ne moras mi pisat svaku rijec 🤣
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
@vocarcg uvjeren sam da smo odrasle osobe. Ozbiljni ljudi.

Nisam ti brat, niti ti to želim biti i nemoj me tako persirati / oslovljavati. To je prvo što sad moraš usvojiti.

Drugo, tehničke prirode, kako svi mi drugi znamo kakvu ti kosilicu imaš? Zar ti je tako teško napisati o kojoj se kosilici radi, ako nisi znao, onda evo sada znaš, nemaju sve kosilice na svijetu "isti pogon kotača".
Dakle moraš se prilagoditi i naučiti i prihvatiti drukčiji način komunikacije. Ono kao: tko, što, kada, gdje, kako. Moraš prihvatiti da ljudima moraš dati "jasnu informaciju" pa tek iza toga postaviti "jasno pitanje", tek onda možeš očekivati jasan i stručan odgovor.
Hebiga možeš se ti sad ljutiti, pjeniti, ma što ti je volja, prisili se napraviti korak naprijed u komunilaciji. Za dobrobit ovog dijela Europe.
Lekcija, pa je, moramo se truditi, ja se sad trudim upravo to s tobom postiči, međusobno izgrađivati : za početak kako postaviti jasno i obrazloženo pitanje.
PS
Ja trenutno poznam princip rada desetak vrsti pogona kosilica, to je moj hobi i moje veselje. Koja je ono tvoja????
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
@vocarcg uvjeren sam da smo odrasle osobe. Ozbiljni ljudi.

Nisam ti brat, niti ti to želim biti i nemoj me tako persirati / oslovljavati. To je prvo što sad moraš usvojiti.

Drugo, tehničke prirode, kako svi mi drugi znamo kakvu ti kosilicu imaš? Zar ti je tako teško napisati o kojoj se kosilici radi, ako nisi znao, onda evo sada znaš, nemaju sve kosilice na svijetu "isti pogon kotača".
Dakle moraš se prilagoditi i naučiti i prihvatiti drukčiji način komunikacije. Ono kao: tko, što, kada, gdje, kako. Moraš prihvatiti da ljudima moraš dati "jasnu informaciju" pa tek iza toga postaviti "jasno pitanje", tek onda možeš očekivati jasan i stručan odgovor.
Hebiga možeš se ti sad ljutiti, pjeniti, ma što ti je volja, prisili se napraviti korak naprijed u komunilaciji. Za dobrobit ovog dijela Europe.
Lekcija, pa je, moramo se truditi, ja se sad trudim upravo to s tobom postiči, međusobno izgrađivati : za početak kako postaviti jasno i obrazloženo pitanje.
PS
Ja trenutno poznam princip rada desetak vrsti pogona kosilica, to je moj hobi i moje veselje. Koja je ono tvoja????
Zbog posla koji obavljam uvijek na brzinu kucam poruke, trudiću se ubuduće da postavljam jasna pitanje i da dajem jasne odgovore. MTD 53 je moja kosilica, citirao sam post od ranije, ali nešto nije ok, ili mi baguje telefon.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Napisao si da ti blokira oba dva kotača.
OK, provjeri da li ti se normalno vrši povrat sajle za uključenje pogona kotača kosilice, dok otpustiš polugu na ručki. Može zahrđati sajla. Može otpasti povratna opruga na getribi pogona (kao nedavno mojem prijatelju). To bi bili osnovni razlozi zašto bi kotači ostajali blokirani, uključeni. Drugi nadrealni razlog bi bilo blato. Teško baš istovremeno u oba dva kotača.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Sve sam provjerio sto si napisao, ocistio zupcanike od točka, sajla normalno vrsi funkciju, e sad ne znam za povratnu oprugu, imam samo jednu onu sto ide na sajlu. Postoji li jos neka? Ako postoji otpala je nedje 😔 rastavljao sam getribu po meni je u njoj sve ok...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,931
Meni je isto bila ispala ta opruga pa mi je blokiralo.

Znači probaj rukom povući pogon na suprotnu stranu gdje ga sajla vuče pa probaj.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Sve sam provjerio sto si napisao, ocistio zupcanike od točka, sajla normalno vrsi funkciju, e sad ne znam za povratnu oprugu, imam samo jednu onu sto ide na sajlu. Postoji li jos neka? Ako postoji otpala je nedje 😔 rastavljao sam getribu po meni je u njoj sve ok...
I gdje ti je slika otvorene getribe, da lakše komuniciraš s forumašima?

WP_20180826_08_50_15_Pro.jpg
WP_20181105_13_50_06_Pro.jpg IMG_20210603_191049.jpg
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Evo. Unutra nema nista slomljeno ili pojedeno. Ovo je slika od ranije, ali je insada sve isto. Sjutra ti slikam spoljni dio komplet...
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-06-03-00-00-27-818_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-06-03-00-00-27-818_com.android.chrome-edit.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 20

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Vrati rukom polugu za uključivanje pogona getribe u stražnji položaj i onda probaj vrtjeti kotače prstima. Ako budu išli lagano, sve je jasno. Ako ne budu išli lagano tada si nešto oko osovine i getribe previdio.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Evo spolja
 

Prilozi

  • IMG_20230603_094919.jpg
    IMG_20230603_094919.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20230603_094911.jpg
    IMG_20230603_094911.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 24

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
A jesi napravio defektažu kako sam ti predložio? Kakav je "nalaz"?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ovako, zao mi je sto nisam slikao, ali islo je ovako:
-rastavio sam pogon
-prvo što sam primijetio pri rastavljanju jeste osovina koja je iz dva dijela-tu je i bio glavni problem, naime manji dio osovine (muški) bio je zapekao u (ženski) jedva sam to razmakao. Dakle, mjesto gdje se nalazi glavni zupčanik - tu se spajaju dvije osovine ZAPEKAO, TO NISAM MOGAO DA VJERUJEM SVOJIM OČIMA, jer je sve prije dva mjeseca rastavljano i podmazivano, ali voda je uradila svoje. Žao mi je sto nisam sve slikao ali nisam mogao jer sam sam radio sve a zurio sam.

-sve detaljno očistio
-nanovo podmazao svaki zupčanik
-išmirglao osovinu

Nakon svega toga podmazao sam točkove, stavio kaiš, klizače namjestio.

Sve radi super.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Pozdrav svima!
Dobio sam staru Hilti štemericu TE60, staru metalnu. Pokušat ću je vratiti u život pa molim za savjet. Motor na njoj je u dobrom stanju, četkice, kolektor, ležajevi....sve ok. Prilikom rada nema čudnih zvukova, iskrenja a i snage ne fali. Nisam primjetio da ima neki otvor za podmazivanje i zupčanici i kompletni mehanizam u unutrašnjosti je suh. Najveći problem je što u steznoj glavi nema onih valjčića pa ne drži alat.
Možda netko zna gdje se može kupiti te valjčiće?
To je ovaj kostolomac, slika je sa neta.
te601stgen_480x480.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh