• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naše kućne radionice

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Bok dečki... Dal ima ko grijanje radione riješeno prek grijalice na struju? Kakvu koristite, koje snage?
Dosad sam svoju grijal na drva, al dosta dugo treba da zagrije, pa stalno punit peć i još pazit da se ohladi malo, jer me strah ostavit ju toplu..
Radiona je manja, cca 20m2. za sitne popravke. Koristim ju tokom tjedna možda 2 sata, vikendom više.
Kaj bi preporučili? 🔧🔧
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Trofazni termogen od jedno 3...4kW.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Probao sam jedne zime s masterom na naftu. Zagrijal brzo, al miris je bio prejak..
Plin ne želim blizu radione gdje se brusi i vari. 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Nažalost nemam trofaznu struju..
A onda jedino kalorifer 2kW s vremenskom sklopkom, da počne grijati nekoliko sati ranije.
No "drvena" peć ti razvije veću snagu i brže može zagrijati prostor.
Ostaje ti i varijanta s klimom. Nije najjeftinije u startu, no sigurno je najekonomičnije, može održavati nisku vlagu zraka, pa stvari ne hrđaju itd.

Kak uspijevaš bilo kaj napraviti u radionici ili na gospodarstvu s 1f strujom?

Jedini 1f elektromotor, kojeg imamo, je na mješalici za beton.
Svi ostali (od 0,18...5,5kW) su trofazni, uključivo i švasaparat.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Da, kalorifer na struju je zasad opcija koju ću sigurno probat..

Nekad nije trebala, pa eto ne treba ni sad. Ne isplati mi se priključak radit pa onda instalaciju još mjenjat/dodat.. A i radiona mi je na starom gruntu, tak da još više otpada 3f struja..
Koristim sve najjače kaj se more tjerat na 1f struju.. Varstroj co2 160amp, elektroda 160 amp. Motori na kompresorima, raznim strojevima i mašinama 2,2 kw i tako. Snalazim se 🔧🔧🙂
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
712
Napravi si sam drveni stol kakav tebi treba. Stavi gore lim, inox ako ne želiš da hrđa na dio koji želiš da ti bude negativni pol. Ili komad pločevine nabaviš pa ušerafiš sa vijcima sa ravnom glavom sa upustom u pločevinu tak da sve bude ravno. Pada mi na pamet iskoristit i lijevanu ploču peći na drva, za taj komad koji hoćeš da bude električki vodljiv. Da se to lijepo smislit, od šrota.:)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
koja je povrsina radione i koliko te koštalo da staviš pod krov
6x6 je površina, a sad kaj se tiče cijene nije me puno za sad koštala. Deka 12cm debela 1000 kuna beton iz miksera, krovište drvene grede i letve, štafle 2000 kuna. Okolo je goli valoviti lim, i na krovu isti. E sad sam kupio knauf 85m2 kojeg moram okolo unutra postaviti i kamenu vunu, to me koštalo oko 1200 kuna, knauf samo. Eto to je kaj me kaj koštalo, drugo sve sam imal. Ali sad nemam vremena da to obložim sa vunom i knaufom.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Ne znam je l ovo spada pod VIC? Mo......deratori dejstvujte! :hahah:
Kupljenec, je l ti to delaš "svoju dnevnu sobu sa alatom i sklonište od žene" ili radionicu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh