• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NATJECANJE ORAČA 2008.

  • Temu pokrenuo jokapz
  • Datum prvog posta
J

jokapz

Guest
NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI
Natjecanje je 19.7.08 na Ratarnici. pa sad dodite i pokažite šta znate...........
 
B

Bobo

Guest
Re: NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI

Ja cu svakako biti, ali samo kao promatrac... Da imam s cime doci da se pokazem, mozda bih i bio natjecatelj, ali s onim mojim razmrdanim plugom, da mi se ljudi smiju, nema sanse...

lane su bili decki koji su bili predmet ismijavanja, i ne bih si to zelio priustiti...
 
J

jokapz

Guest
Re: NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI

e pa taj decko sa MF sam bio ja........ i bas bi voli vidjet tebe kako bi zaorao onu slamu...
 
J

jokapz

Guest
Re: NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI

i ajd reci iskreno jel bilo pošteno.... ajd molim te
 
B

Bobo

Guest
Re: NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI

Svaka cast, ali onako se ne ore... Svi su se u gledalistu ismijavali s vama...

To si ne zelim priustiti...


Onaj "majstor" sa zetorom je takodjer digao nos u zrak, i bili su svi u onom njihobom "taboru" toliko samouvjereni da ce biti prvi, cak su i neke babe tamo govorile kako nisu ni trebali dolaziti, jer ce se svi ostali sramiti, no na kraju je bio drugi... Da vidis izraz na babinom licu onda...


Ovi ostali u dvobraznoj kategoriji su bili vise manje ok oraci, jer su radili stvarno na njivi na kojoj je poprijeko bio jarak, i oralo se kako se moglo...




Sto se tice slame na vasoj parceli (Gdje je orala kategorija 3 braze) Objasni mi kako su svi ostali mogli lijepo poorat, a samo se ti mucio, i onaj baja s ganc novim JD traktorom i Novim V&N plugom... Kasnije sam ga vidio kako ore u okolici Vetova i vidi se po njemu da je "svijez" po pitanju oranja.

Vi ste dosli, ljudi se smijali, i ne znam sto ste se onoliko zurili... Mislim da je tvoj otac takodjer dizao neku bunu oko dubine oranja, sto nije veca, a traktor je u onoj presuhoj zemlji i ovako i onako imao pune ruke posla...


Ako sam te icime uvrijedio, izvini, ali ovo sto pisem su cinjanice. Vidjet cemo ove godine kako ce biti...


A sto se postenja tice. Tu nema govora. Od samog pocetka su se pobjednici znali, posto "sponzori" rade svoje. Da su bili neki nepristrani suci, bilo bi bolje, ali bilo je kako je bilo i tu nema pomoci...

Mozemo se samo boljem nadati ove godine...
 
J

jokapz

Guest
Re: NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI

ma nisi me uvrijedio nemaš beda. kad smo vidjeli kakvo je natjecanje onda sam ga sam stiso da završim prvi. al i hladnjak je bio pun piva. ove godine bi trbalo biti bolje. a i konkurencija je ove godine puno jača. trebat če se dobro pripremit...
 
B

Bobo

Guest
Re: NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI

Vidi, jedino sto ti mogu preporucit je natjecanje u dvobraznoj klasi... Pitaj u AGRONOM-u da ti posude neki dvobraznjak za reklamu i da onda vidis posla...

A u kategoriji trobraznjaka, mislim da se nema ni smisla natjecati... Bar tako mislim...

U svijetu je priznat dvobrazni plug kao jedini natjecateljski, a 3 brazde... onako... ne znam kak oda objasnnim...

Sto mislis pod puno jaca konkurencija?
 
J

jokapz

Guest
Re: NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI

pa svi su nabrijani za državno ko i sam.... a konkurencija kak sad stvari stoje bit če više natjecatelja a i Ličan je najbolji ima to u krvi. A baja sa zetorom je sinćić koji povlaći sve veze da bude prvi to svi znamo. Znam da se onak neore mi smo se pripremali dan prije i ništa nismo našteleli kak treba i ono je bio plug 16" koji jednostavno netrpa ak nema dubine.. Ove godine najvjerovatnije dolazim sa zekom al neznam još s kojim plugom. najvjerovatnije s dvobražnjakom...
 
B

Bobo

Guest
Re: NATJECANJE ORAČA U POŽEŠKO-SLAVONSKOJ ŽUPANIJI

Ličan je tamo napravio pravi posao, a onaj bajo je samo imo srece, oso je u Irsku, i sad misli da je glavni...

Suci cim to cuju, i vidje "natjecateljski" plug, koji to zapravo nije. Ima samo natjecateljske daske na njemu...

Pravila su takva da se s natjecateljskim plugom moze doci, stovise, pozeljno je. I onda ovaj dodje s G&B plugom i pokaze kako se ore...

Predlazem tocak na plugu, i svakako dvobraznjak, jer s dvobraznjakom imas neke sanse za poziciju na drzavnom, dok s trobraznim bas i ne... Dvobrazni bolje napravi "jedinicu" te jarak iza njega nije ni usporediv s jarkom trobraznog.

Kako sam skuzio da kod nas 2 i 3 brazde trpaju u istu kategoriju, a to bas nije u redu... a 2 brazde su svigdje cjenjenije, i svi natjecateljski plugovi su dvobrazni.


Jedva cekam da vidim koliko ce se ljudi pojaviti, i da vidim kako ce suci ove godine oraditi posao...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
NATJECANJE ORAČA KRAPINSKO ZAGORSKE ŽUPANIJE 2008.
Održano u Zlataru

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
OVOGODIŠNJI POBJEDNIK
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
J

jokapz

Guest
Bobo sam da ti nešta objasnim. Ličan to je baja sa hurlijem i on nije nikad bio na svjetskom. On je u Ovčarama bio prvi. ZASLUŽENO. A baja koji misli da zna orat al bez tatine pomoči neme pojma što je u ovčarama bio drugi sa Zetorom 7745 i tim tobože natjecateljskim plugom je Branko. Po mom mišljenju Ličan je pravi orač a tu mu pomaže i to što ima dobar i novi traktor i jako dobar plug. Al ove godine če biti još jači jer je kupio još bolji plug.......
 
B

Bobo

Guest
Znam tko su i jedan i drugi...

Ono nije bio Licanov plug, vec je samo bio na posudbi kod njega, to je sam rekao i da ge nece kupiti, posto je pretezak za nositi po cesti (Njegove rijeci, stajao sam kraj njega kad je to pricao)...

Gle, nemam nista protiv natjecateljskog pluga, kao sto sam rekao, to je pozeljno, ali ono sto Brankovi rade, to mi je presmjesno. Svi se tamo prave neki vazni, gospoda, sta ti ja znam. Zgadilo mi se sto sam uopce dolazio... Imali su sator, stolice, vikali "Dodjite ljudi, samo jedite, besplatno je, i dodjite vidjeti kako se ore!"

protiv Njega i oca nemam nista, jer tko je sam od sebe naucio orati? NITKO, svima su ocevi pokazivali i ucili ih. No kako kazem, onaj njihov "Tabor" mi zgadio cijeli dan...


Jedva cekam da vidim sto ce ove godine biti...
 
J

jokapz

Guest
e baš to... kad si bio več tam onda si i vidio da smo se mi bunili protiv njega i sudaca jer sudci su se tamo prežderavali.... i po meni Ličan je imo najbolje oranje a ovi drugi su bili podjednaki......... al čaba je napravla svoje tako je branko drugi. al moja ekipa nosi s ponosom 8 mjesto i to smo zasluzili..... Jel tak
 
B

Bobo

Guest
Cuj, Brankov otac je na te prituzbe odgovorio samo da ce "reci sunu da ode malo orat po njihovim njivama, da ih nauci kak se ore." Sin mu je bio dosta bistar da to ne uradi, ali to je prepotentno ponasanje i tome tamo nije mijesto...

ne znam sto bih vise napisao, samo da vec po koji puta ponavljam, da jedva cekam sto ce biti ove godine...
 
J

jokapz

Guest
to je Branko je u pravu. Samo u sudci trebali naše parcele premjestiti na njihovu stranu i svi sretni. To nije kriv ni Branko ni njegov otac več jako loša organizacija........... vidimo se ove godine na natjecanju......
 
A

Alen

Guest
Ima li što bliže Bj da vam pokažem kak rujo ore i dobiva prvo mjesto....
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
NATJECANJE ORAČA KRAPINSKO ZAGORSKE ŽUPANIJE 2008.
Održano u Zlataru

MARIO el to tvoj lamborđini sa rednim brojem 6.
a kaj onaj plug na slici sa antoniom cararom ima iz aplužnih tjela ko nekve tanjure
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: NATJECANJE ORAÄŒA 2008.

Nije moj, ja se nisam natjecal.
To je carraro, bez antonio. Vjerojatno je rijeci o vlastitoj preradi.
 
B

Bobo

Guest
bogec kaže:
mario kaže:
NATJECANJE ORAČA KRAPINSKO ZAGORSKE ŽUPANIJE 2008.
Održano u Zlataru

MARIO el to tvoj lamborđini sa rednim brojem 6.
a kaj onaj plug na slici sa antoniom cararom ima iz aplužnih tjela ko nekve tanjure

Taj tanjur je serijska oprema na OLT SLAVONAC plugovima... Svi to imaju. Nalazi se iza zadnjeg pluznog tijela i moze orati i bez njega, samo sto ovaj tajnur zagladi "zid" brazde da se ne urusava i lijepse izgleda... Po meni je to idealno za natjecanja, sam oda je zemlja malo vlaznija.

nadam se da ce ove godine zemlja biti normalne vlaznosti, posto po suhom nema kvalitetnog oranja...
 
Na vrh