• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neke stvari o štore-u 402

G

Gio7

Guest
Pozdrav.ja isto imam fiat store 42 megutim imam prroblema sa kardana.kad stavim prskalica od 1000lt posle neki 2 obrtaj ili posle 2 sek to paga dole avtomatski i nece da radi..
Gde mozem da nadjem neki delove za moj fiat 402??
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Nedavno sam kupio štore 402, pošto mi je to prvi traktor u životu pa se baš i ne razumijem u traktore.Primjetio sam da kad uključujem kardan pod opterečenjem jeddostavno ga ne mogu uključiti, a kad je bez opterečenja ide bez problema doduše malo zakreči ali ništa strašno. S kojim plugom bi trebao orati, jer kod nas nisu neke tvrde zemlje a i ravnica je. Da i još sam želio reći, kad sam priključio malčer traktor nije ni osijetio da ga tjera (u drugoj sporoj ) jedino što mi ga je dizao u zrak. Hvala vam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Treba poštelati 2. stupanj kuplunga.
Radi dizanja pribavi utege te ih prema potrebi postavi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad se pojavil Štore 402 rođak kupil novog i nikak se nije dal poštelati drugi stepen dva puta servis dolazil ali nije bilo dobro kak je imal samo kosu traktor se ugasil i uključila kosa pa upalil traktor i tak je onda bilo jedino moguće raditi . Dali se kaj promijenilo na bolje neznam ali od nijednog vlasnika nekad na sajmu nisem čul da drugi stepen dobro radi . I bil je komentar da je to problem traktora kaj ima naopak lamele (vučna nije prva) .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Problem je bil gvirc u kombinaciji s kobasama i ribicama. To su brđani navek konzumirali kad su se u grad spustali pa su onda padali nevjerojatni komentari, kak i u brtiji. Samo sjedneš s strane, slušaš i sve znaju objasniti :icon_eyes::icon_eyes:

Drugi stepen treba poštelati na tom Štorku i sve bu dobro. Eventualno po potrebi zamjeniti one gurajuče bolcniče ili koju capicu.
Uz malo igre da se to postelati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
A možda samo treba kvačilo do kraja stisnut

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Drugi stepen treba poštelati na tom Štorku i sve bu dobro. Eventualno po potrebi zamjeniti one gurajuče bolcniče ili koju capicu.
Uz malo igre da se to postelati.

Ma dalo se i onda ali par sati rada i opet nije bilo dobro ma jasno da su sad traktori stari ali onaj je prodan sa 100-tinjak sati koliko to štelanje može izdržati ??? nije bilo drugih (velikih) problema jedino vodena pumpa a nisu priznali garanciju koštala 230 DEM.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Čovjek išće pomoć.
Ne moraš zaspamatii svaku temu u kojoj netko spomene Štorea.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moje isprike vlasnicima štore traktora neću više ih komentirati .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ne moraš se ispričavati nikomu, već pomozi ak možeš i hoćeš.

Budi konstruktivan a ne destruktivan.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Štore je dobar traktor, ali popravi sto prije to uključivanje kardana, nemoj na silu jer je to sve skupa dosta nježno napravljeno, rekao i sasvim suprotno od IMT-a koji cjeli život može krčati. Neka ti i majstor skine poklopac mjenjača pa da izmjeri koliko je uzubljenje kad je kardan uključen. I po potrebi smanji sve nepotrebne luftove. Inače ćeš brzo mijenjati zadnju spojnicku osovinu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:=:)
a mi ostali, kaj nemamo štoreta, mi smo pesi?
nam se niko neće ispričati...


Isprika svim vlasnicima traktora koji su uvrijeđeni mojim pisanjem !!:(party):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj netko ovdje piše da je dobar i da vrijedi i da može puno???
Niti jedan se nije proslavil al opet ljudi rade s njima kao i sa imt-im i torpedom...

Ja imam jako tvrdi stav o traktorima i njihovom trajanju i mogučnostima koje pružaju,a to je ljutski i samo ljudski faktor,dakle neznanje,divljanje i nemar.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
aaa....Željac u moju crnu teku jedan +, Puknjeni u teku -!

I prijedlog za moderatore, uz pohvalu bi trebalo moć dat i POKUDU!!!

...al bi je stisnul puknutom...:drink:
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Pozdrav ljudi, imam Štore 402 motor odličan orao sam s njim na dubini od 35 cetimetara sa 2x12 olt nije ni osijetio.Sad imam priliku kupiti sijetvospremač širine 2,20, pa me zanima dali štore to može vuč,ili kojih dimenzija bi bilo ga najbolje kupit. Hvala
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Osobno nebi za njega uzimao ništa preko 2 m, možda 1.8 m bi bio najidealniji.
Sve naravno ovisi i o terenu na kojem se radi.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 
Na vrh