• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesiguran ishod trenutnog ministra poljoprivrede (Pada vlada ( ??? ) vol2. )

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Meni je to nespojivo, oksimoron, pošten čovjek da je u HDZ-u. Kako, nakon svega, privatizacije, crnih fondova, do sadašnje uzurpacije vlasti u saboru, kako?

smiri dojmove, pičaš tu o nekakvom sektaštvu i neznam čemu a pročitaj svoja zadnja 3-4 posta.....

Tema je ministarstvo poljoprivrede, pa kad tako lupaš uporedi prijašnjeg i sadašnjeg ministra poljoprivrede i doprinose malom čovijeku.

Johabice, evo ja im imam za spročitati par stvari koje nisu dobro napravili, prvi je normalno famozni lex agrokor koji je sve drugo samo ne dobar i efikasan zakon a vrijeme će vam to i dokazati. U svim uređenim modernim zemljama taj Ivica bi već bio u bajbukani ili barem oduzeta sva imovina i putovnica dok se ne namire dugovi. Štiteći njega, pokazali su srednji prst svima kojima je taj koncern dužan novac, tu dolazimo i do prijedloga zakona, koji će normalno biti izglasan, o smanjenju mirovina svima oko 30%, a poznato je da su mirovine ovako i onako sramotno male, pa porez na nekretnine, iako se želi to ukamuflirati kao zamjena za komunalnu naknadu a to taj zakon nije, ali sve u svemu kao i svaka vlada dosad sve će to pasti na teret malog čovjeka, tj, nas svih skupa.

Slažem se da se lex agrokor nije smio dogodit... al pogledajmo malo dalje unazad onda se nije smjela dogodit niti predstečajna nagodba. ( kome je i koliko odpisano bi se dalo raspravljat)....
A o gomili novih nameta bi se dalo raspravljat....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

mi više nemmao ništa , ostaje još samo ta famozna štednja , možda oni ne znaju kod koga je novac ali oni znaju da novaca hrvati imaju ..to je činjenica .
Kad izmuzu taj novac krenul bu i rast , bdp itd . ali ne jer kreče gospodarstvo nego zahvaljujuči tome da bu hrvat radio za 1/3 sadašnje plače ..kad se to dogodi počela budu ulaganje , jer jenostavno za sad se strancima ne isplati .
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Upoznaju se dvoje mladih:
- Bok. Ja sam Hrvoje. Bavim se politikom i ja sam pošten.
- Bok. Ja sam Ana. Bavim se prostitucijom i još sam nevina...

O tome pričam, ljudi sve trpaju u isti koš samo zbog nekih stereotipa i time "plaše" poštene ljude da krenu u neku promjenu.

Ovim gore samo očem reći da treba gledat čovjeka a ne s čim se bavi, od kud je i koga pozna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

20bd476afe452e2c75f4.jpg
[/url]image hosting over 10mbcertificity.com[/IMG]
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Uopće mi se gadi otvoriti novine i gledati njihove face :icon_oak:
Zato si ja plaćam maxa i gledam natgeo i slične programe, tamo barem vidim medvjede, zmije, lisice, orlove i sve ostale životinje za razliku od našeg sabora gdje obitavaju samo dvije, lešinari i majmuni koji se konstantno svađaju oko kosti i tko će kome stavit veću bananu!
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
251
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Svi koji su rođeni 1962. godine i kasnije imat će 27 posto niže mirovine! Proizlazi to iz najnovijeg Programa konvergencije koji je zajedno s Nacionalnim programom reformi Plenkovićeva Vlada prihvatila u prošli četvrtak.

Štedjet će se i ranijim produljenjem radnog vijeka na 67 godina te jačom penalizacijom prijevremenih mirovina, a jedino će do 2030. rasti izdaci za minimalne mirovine branitelja.

http://www.24sata.hr/news/svima-koji-su-mla-i-od-55-godina-mirovine-padaju-27-522739
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Mislim si dali da komentiram nekaj ili ne dok čitam sve to skupa i odlučil sam se samo nadovezati na ovo zadnje od kolege iwanho.

Da, ima poštenih ljudi u svim strankama samo čim si u nekoj stranci odma nisi pošten. Ukratko ne bavim se nacionalnom politikom ali na lokalnoj razini sam vrlo aktivan kao i moj tata koji je zadnjih 8 godina načelnik općine i preuzeo ju s više od milijun kuna duga kojeg su prethodni načelnici napravili a bili su iz raznih stranaka ne iz jedne (HSS, HDZ, SDP). Sad nakon 8 godina, općina je vratila dug i više od 5 godina posluje s plusom, ima dosta novaca na računu, plača sve tekuće troškove i radi na novim projektima. I tata i ja smo u HDZu, i ljudi u općini nas cijene, pogotovo njega i ne gledaju stranački predznak nego osobu. Ne velim da se slažem s politikom koju vodi HDZ ili bilo koja druga stranka na nacionalnoj razini ali mislim da ne treba trpat sve ljude u isti koš samo ako je u nekoj stranci.

Ako nisi u stranci a pošten si, tipa nezavisni, jako teško da ćeš se previše pomaknuti u političkoj sceni i pokušat bar nekaj na bolje promijeniti, ako si u stranci radi toga da se možeš bolje ubaciti na neke položaje di imaš pravo glasa, odma si nepošten, lopov i lažov. Neovisno dal si SDP, HSS, HNS, HDZ ili bilo koja stranka.
Da bi naši ljudi barem na lokalnoj razini glasali za ljude a ne radili inat i truc samo jer pljuju po svakome u stranci svima bi nam bilo bolje. To je i razlog zakaj se politikom bave takvi ljudi koji gledaju samo za sebe, zato jer pošteni ljudi ne žele biti popljuvani samo zato jer su u nekoj stranci, a ako nisu teško da budu uspjeli kaj promijeniti.

I još samo da dodam, moj šef koji nije ni u jednoj stranki, ne bavi se politikom, ima svoju firmu, pokuša zajebati i državu i kupce na svaki mogući način a hvali se kao poštenjak. Tak da samo velim ne treba ljude suditi na prvu. :D

Osvrnul se bum samo na označeni dio citata, a uvijek pozdravljam pošten način rada.

Po sadašnjem načinu izbora to je onemogućeno. Trebalo bi na lokalnoj razini promijeniti način biranja. Omogućiti zaokruživanje imena i pa tko dobije više glasova, neovisno o stranačkoj pripadnosti. Nažalost to ne paše strankama, točnije "eliti" u strankama.

Također smatram da je mješoviti izborni sustav, koji smo imali na početku osamostaljenja, bil pošteniji nego ovaj sadašnji, proporcionalni.

Očito nemaju neke zemlje bez razloga dvodomni parlament. Nije nužno da imamo ukupno više zastupnika. Čak možemo imati manje nego sada. Po 51 u svakom domu je više nego dovoljno.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Slažem se u potpunosti, ali recimo, ja sam sad za ove izbore složil listu za općinsko vijeće. Sve mladi i obrazovani ljudi, nisu elita, mladi su i aktivni u općinskim društvima (vatrogasci, udruga žena, nogometni klubovi), neki su malo dulje članovi stranke, a neki su novi članovi, osim trojice svi ostali su novi u "političkom svijetu" ali smo svi složni da radimo za općinu, a ne za svoj džep.

E sad neovisno o tome, po svima nama neki ljudi pljuju zato jer smo u HDZu, a dok nisu znali da smo HDZovci su si bili s nama dobri i govorili okolo kak smo pošteni ljudi.

O tome pričam, naši ljudi znaju prigovarati, kukati i to ih ispunjava, a dok treba zavrnut rukave i nekaj bar probat promijeniti onda je tišina, onda seru po ljudima koji su voljni to probat.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Mi Iwanho imamo debelo previše zastupnika, prema broju ljudi maximalno bi ih smjelo biti 70-80, sve ostalo je puko isisavanje proračuna, plus k tome da bih i zakonom ograničio na max dva pomočnika po raznim ministarstvima i upravama jer su se nakotili ko štakori, doslovce imamo pomoćnika od pomoćnikovog pomoćnika i taj još ima dva zamjenika koji imaju svaki svog pomoćnika i sve nas to financijski puno košta i nepotrebno opterećuje proračun. Ja ti to zovem zabacivačima jaja u zavoju!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,581
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Slažem se da se lex agrokor nije smio dogodit...


Pa i nije se dogodio, nego baš suprotno, on funkcionira tako od svog postanka !:icon_arrow:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

smiri dojmove, pičaš tu o nekakvom sektaštvu i neznam čemu a pročitaj svoja zadnja 3-4 posta.....

Tema je ministarstvo poljoprivrede, pa kad tako lupaš uporedi prijašnjeg i sadašnjeg ministra poljoprivrede i doprinose malom čovijeku.



Slažem se da se lex agrokor nije smio dogodit... al pogledajmo malo dalje unazad onda se nije smjela dogodit niti predstečajna nagodba. ( kome je i koliko odpisano bi se dalo raspravljat)....
A o gomili novih nameta bi se dalo raspravljat....
Tu si potpuno u pravu, sdp, je predstećajnom nagodbom i uvođenjem ovršnog zakona napravio kriminalnu radnju stoljeća. U oba slučaja su profitirali samo veliki igraći, a mali su svi izvukli deblji kraj, da ne velim čun....u! Da budemo na jasno, ovršni zakon i nije toliko bedast ako pogledamo praksu neplačanja koja se uvela pod normalno u poslovanje od 90ih na gore, ALI način na koji se on provodi i tko ga provodi uz koje provizije je više nego sramotan i kriminalan!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Mislim da ova slika dobro opisuje pravo stanje stvari:
20170505_122445-1.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Ovo je tužno kaj si danas novinari dozvoljavaju, a sve na svoju korist. Isto kak i političari.

Da je nama klonirati našeg maršala (kojem je usput rečeno bila juče 37 godišnjica, hej 37 godina....) nebi bilo čak ni ove rasprave i poljoprivreda bi cvala bez obzira na globalno zagrijavanje i sve ostale probleme.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Da Muhač ima tu istine a i malo nostalgije ipak sem ga čuval 15 mjeseci !!
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

smiri dojmove, pičaš tu o nekakvom sektaštvu i neznam čemu a pročitaj svoja zadnja 3-4 posta.....

Tema je ministarstvo poljoprivrede, pa kad tako lupaš uporedi prijašnjeg i sadašnjeg ministra poljoprivrede i doprinose malom čovijeku.

Neću smiriti nikakve dojmove, tema nije ministarstvo poljoprivrede, nego "pada vlada". Vlada nema većinu, prema tome dužna je dati ostavku.

U normalnoj državi lopovi su u zatvoru, mafija je zabranjena, a kojekakvi lexevi ne bi ni mogli ući u proceduru.

Nije mi jasno kako pošten i moralan čovjek može biti član dokazano zločinačke stranke? S kim se družiš, takav si.

Ne možemo mi naprijed dok se bira po kriterijima "stvorili su Hrvatsku, "lijepa je" i slično.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Mi Iwanho imamo debelo previše zastupnika, prema broju ljudi maximalno bi ih smjelo biti 70-80, sve ostalo je puko isisavanje proračuna, plus k tome da bih i zakonom ograničio na max dva pomočnika po raznim ministarstvima i upravama jer su se nakotili ko štakori, doslovce imamo pomoćnika od pomoćnikovog pomoćnika i taj još ima dva zamjenika koji imaju svaki svog pomoćnika i sve nas to financijski puno košta i nepotrebno opterećuje proračun. Ja ti to zovem zabacivačima jaja u zavoju!

Pa i napisal sam da ih je u dva doma po 51 (ukupno 102) više nego dovoljno. Tvoja cifra je još realnija.

DanXo,

iz tvojeg primjera kolateralne žrtve se vidi koliko štete je kod nas napravilo takvo strančarenje i vodstva stranaka na nacionalnoj razini. Nekaj kaj mi, osim kriminala, najviše smeta u strankama, jest stranačka stega. Tko zna kakav bi bil razultat glasanja o povjerenju Mariću bez stranačke stege? Gotovo je nikakva vjerojatnost da bi bil identičan.
Dođe čovjeku da razmisli o vraćanju članske iskaznice, a onda u sistemu kakav je naš jako teško možeš uopće doći u priliku da se napraviš nešto na dobrobi svih. Gotovo kao u prošlom sistemu. Ako si htel nekaj napraviti onda si se moral učlaniti u SK. I tam je bilo lopina i poštenjačina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Koko, najlakše je pljuvati. Navedi bolju stranku koja zna i može bolje?

DanXo, ne sumnjam u vaše poštenje i dobre namjere. No, sud o vama može donesti samo biračko tijelo, a ne ti sam.
Netko iz vaše stranke u skupštini se može "posrati", pa cijeli vaš trud i dobre namjere mogu pasti u vodu.
S druge strane, ak znaš da ti poslodavac mulja, prijavi ga, jer je to tvoja građanska dužnost. Pogotovo zato jer moraš biti dosljedan, obzirom da su politički aktivan. Ak to ne učiniš, već šutiš, onda nisi bolji od ostalih. Nemreš biti malo pošten. Ili jesi ili nisi.

Da nebi krivo shvatil, nema tu ničeg osobnog niti imam kaj protiv tebe.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
60 zastupnika je max što nam treba za državu....

druga stvar je što je izborni sustav loš....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Johabice, evo ja im imam za spročitati par stvari koje nisu dobro napravili, prvi je normalno famozni lex agrokor koji je sve drugo samo ne dobar i efikasan zakon a vrijeme će vam to i dokazati. U svim uređenim modernim zemljama taj Ivica bi već bio u bajbukani ili barem oduzeta sva imovina i putovnica dok se ne namire dugovi. Štiteći njega, pokazali su srednji prst svima kojima je taj koncern dužan novac, tu dolazimo i do prijedloga zakona, koji će normalno biti izglasan, o smanjenju mirovina svima oko 30%, a poznato je da su mirovine ovako i onako sramotno male, pa porez na nekretnine, iako se želi to ukamuflirati kao zamjena za komunalnu naknadu a to taj zakon nije, ali sve u svemu kao i svaka vlada dosad sve će to pasti na teret malog čovjeka, tj, nas svih skupa.

Ne bi dušice.
A znaš zašto ne bi?
Jer Todorić ne odgovara po pitanju duga Agrokora svojom privatnom imovinom, nego temeljnim kapitalom i vrijednošću koncerna.
Tako kaže zakon.
U nijednoj uređenoj, pravnoj državi Todorići na taj način ne završavaju u zatvoru, pa tako neće niti u u Hrvatskoj.
No, ukoliko mu se dolkaže da je ta privatna imovina stečena iz kriminalnog poslovanja, onda hoće. No, za to treba vremena - pravni put kojim se to dokazuje ne ide preko noći.
Dokazi, trebaju dokazi.
Dokazi da je izvlačio dobit iz poslovanja koju nije ulagao u razvoj firme nego je za razvoj uzimao kredite koje nije imao namjere vraćati (ili je bio svijestan da neće moći) a profit iz tekućeg poslovanja kao jedini (zapravo 95% ) vlasnik spremao na svoj osobni račun. Treba dokazati namjeru.
Srce hoće jedno - pogotovo nas malih ljudi - ali pravni put veli drugačije.Ako se radi drugačije, na silu - lopov, ne samo da mu ostaje ukradeno, nego dobiva još i financijsku satsfakciju, odštetu.

Prijedlog smanjenja mirovina?
Koliko ja znam jedno smanjenje mirovina je provedeno 2013., u vrijeme vladavine SDP - a.
Ne sjećam se da je bilo nekih posebnih reakcija, protesta naroda na ulicama.



https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjE6Pyl19jTAhWGCMAKHSoQBUQQFgg7MAU&url=http%3A%2F%2Fnarodne-novine.nn.hr%2Fclanci%2Fsluzbeni%2F2013_12_157_3293.html&usg=AFQjCNGLnjNp791_F_msOc5FMqxlYEDYOw&sig2=GrJ4TBRk1b1Zmb30s6cywQ

Ali sam primjetila da je Maras, sdp - ovac veoma žučno spočitavao ministru Mariću da žele smanjiti mirovine i javno ga etiketirao epitetom "nesposoban" jer na taj način pokušava smanjiti državne rashode.
Pazi, nisam ja za smanjivanje mirovina, naravno, ja ću od slijedeće godine biti umirovljenica, no koje je to licemjerje - mi smo smanjili, i to je ok, drugačije nismo mogli prevladati neke dubioze, ali vi ste nesposobni jer ne možete prevladati neke dubioze pa želite smanjiti mirovine.
Eto, zato se meni gade i Maras, i Grbin i slični njemu, jer su ljigavi.

Porez na nekretnine je pravna stečevina EU integracije. Zakon, kojega se je država Hrvatska obavezala prihvatiti u trenutku dok je na fererenumu za ulazak u EU 50% i jedan glasač zaokružio da. I šta biste sada htjeli? U jenom trenutku reći - da prihvaćamo, a onda kada to "prihvaćam" dođe na naplatu reći - eh, ja to sada ne bih? Ne ide to tako.

I opet - nisam ja za porez na nekretnine, ali eb ga......potpisali ste umjesto mene pristanak da mi ga se nametne na referendumu protiv moje volje. I ja se sada moram pokoriti volji većine.
Ne smatram se nešto posebno pametnom zato što je moj glas bio "protiv", jer znam da imam osobnih i benefita i gubitaka kao građanin ove zemlje u toj integraciji, u trenutku zaokruživanja ja sam glasala srcem. Jer ne volim da mi se nameće nešto protiv moje volje, makar nešto od toga bilo za mene i dobro. Pametni tako ne rade. Pametni sagledaju cijelokupnu perspektivu i donesu odluku za njih povoljnu. Isključe srce, uključe mozak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ondašnja vlada je imala tkz " komisiju za ispitivanje porijekla imovine" doktor Tuđman je nju prvo ukinul a zakaj ??? Jel to ima veze sa 200 bogatih ??
 
Na vrh