• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesiguran ishod trenutnog ministra poljoprivrede (Pada vlada ( ??? ) vol2. )

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Za prilivenim se mlijekom nema smisla plakati. Da je valjalo, nebi propalo, a propalo je na isti uzrocima na kojima i propada ovo sad: stranačka pripadnost a ne stručnost.
Ostavite proslost, i okrenite se sadašnjosti, jer kak izgleda, od budućnosti nebumo imali puno.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Samo ovo nas spašava, al sa drugačijim ishodom
20-_Matija_Gubec-_Bitka_kod_Stubice.jpg
[/url]free photo hostingcertificity.com[/IMG]
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

je*eš ti zakon kad netko prevlada s jednom rukom , računajuči nezavisne tu poslje svakog sranja(a bilo ga je i opet ga bude) vise izbori .
nadalje ,2/3 nska večina je nešto ..ovo nije poker automat i igra 50:50 odnosno mala / velika .

sve bi još nekak prošlo kad bi unutarnja politika kreirala unutarnju politiku

no opet ponavljam , mali čovjek se ne bi smio zaigrati velikom politikom ,

A zaigrava se. Nekritično.
Kruha i igara.

50/50
Nije 50750
Glas je više. Većina Tanka, veoma tanka, ali većina.
Hoće li i u daljnjem slijedu događanja biti tako - vidjeti ćemo.
Evo, slušam Sabor ovaj čas - kako jedan saborski zastupnik može mlatiti praznu slamu ili namjero lagati, izvrtati činjenice?
Nije li njegova obaveza znati pravila po kojima mora obnašati svoje dužnosti ipo kojima se neke saborske procedure odvijaju?
Ako ne zna,, nije li mu dužnost otvoriti zakon i pročitati pravila i po njima postupati, prihvatiti ih?
Pa za koju materinu uzimaju plaću onda?
Ma da, demagogija je na repertoaru. Namjero zavođenje puka u cilju da im puk povjeruje.
Svijesno lagati u saboru narodu koji ga gleda - fuj sa velikim F.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
mislim hebe mi se ali konačno smo imali ministra poljoprivrede koji je nešto napravio za malog čovijeka i sad će to razhebat....

Šta je napravio za malog čovjeka?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Johabice, 10% i 30% je jako velika razlika, nekome sa prosječnom mirovinom je to račun za struju za cijeli mjesec. Zato i velim u uređenim državama jer je kod nas namjerno zakon tako donesen. Da se sad ne lovim za Ameriku, tamo su i miljarderi letjeli na cestu i u zatvore dok nisu više mogli servisirati svoje obveze i počeli muljati, a kod nas dobivaju svoje privatne zakone. On je 95% vlasnik dionica koncerna i kao takav bog i batina u njemu, a shodno time i najodgovorniji kao osoba za stanje u njemu, nema tu jesam ili nisam. Marić i ostali su samo bile njegove marionete po principu veži konja di ti gazda kaže. Neznam ćemu ga branite kad je i pticama na grani jasno da je opljačkao svoju vlastitu tvrtku, uz to uništio stotine opgova i dobavljača i to sve uz blagoslov svih vlada dosad a započevši sa zna se kime.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Prijedlog smanjenja mirovina?
Koliko ja znam jedno smanjenje mirovina je provedeno 2013., u vrijeme vladavine SDP - a.
Ne sjećam se da je bilo nekih posebnih reakcija, protesta naroda na ulicama.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjE6Pyl19jTAhWGCMAKHSoQBUQQFgg7MAU&url=http%3A%2F%2Fnarodne-novine.nn.hr%2Fclanci%2Fsluzbeni%2F2013_12_157_3293.html&usg=AFQjCNGLnjNp791_F_msOc5FMqxlYEDYOw&sig2=GrJ4TBRk1b1Zmb30s6cywQ

Pročitaj članak 4.a i bit će ti jasno zašto nije bilo protesta naroda u vezi mirovina. Mislim da velika većina ljudi u HR nema ni blizu 5K kuna mirovinu :icon_hang:. I po meni nije pošteno da se nekome uzme 30%, a nekome ko je samo godinu dana stariji ne. Ak se uzima nek se uzima svima jednak postotak.
 
Posljednje uređivanje:

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Koko, najlakše je pljuvati. Navedi bolju stranku koja zna i može bolje?

DanXo, ne sumnjam u vaše poštenje i dobre namjere. No, sud o vama može donesti samo biračko tijelo, a ne ti sam.
Netko iz vaše stranke u skupštini se može "posrati", pa cijeli vaš trud i dobre namjere mogu pasti u vodu.
S druge strane, ak znaš da ti poslodavac mulja, prijavi ga, jer je to tvoja građanska dužnost. Pogotovo zato jer moraš biti dosljedan, obzirom da su politički aktivan. Ak to ne učiniš, već šutiš, onda nisi bolji od ostalih. Nemreš biti malo pošten. Ili jesi ili nisi.

Da nebi krivo shvatil, nema tu ničeg osobnog niti imam kaj protiv tebe.

E točno o tome se radi, kod nas na općini su ljudi prepoznali da treba gledati ljude na listi za vijeće a ne stranački predznak (zaboravil sam to u prethodnom postu napisat). Tu je uvijek bil HSS najjači ali su baš ljudi iz HSS-a ti koji su doveli općinu u dugovanje. Da se razmemo niko u općini ne govori za nas da smo lažovi i lopovi (ok ima sigurno neko ko prigovara ali to je skroz sitno). To je najviše zbog toga jer svi vide da se općina u zadnjih 8 godina pomiće s mjesta i rešava probleme kak treba. Mi smo jedna od rijetkih općina koja nema oporbu, a u vijeću sjede ljudi iz HSS-a, SDP-a, HNS i HDZ-a, prethodnom sazivu je bilo i nezavisnih i svaka odluka je donešena jednoglasno.

Ja pričam općenito da neovisno o tome kakav je tko, čim je u nekoj stranki ili politiki odma je lopov. Pa vas sad pitam ko bi se onda i htel baviti s politikom osim lopova kad je odma u startu tak označen.

Da se razmemo ne branim nikoga u saboru i ne velim da rade ispravno niti se bavim nacionalnom politikom, ali mi smeta kaj nas se odma omalovažava i vređa. Kak bi bilo da se svi seljaci označe kao zmazani ljudi koji smrde po štalama, a ne gospoda koja pošteno rade da prehane svoju a i možda još po koju obitelj?

A kaj se tiče mojeg šefa, teško je to prijaviti, do su sve sive zone, polu legalne koje se teško dokažu, poput otpisivanja djelova na službene aute a ugrađeni su stranki, prodaje alata pod novo a koristi se već par mjeseci i takve stvari. Ne znam kak bi to mogel dokazati. Radim tu još 2-3 tjedna i odlazim tak da bum videl kaj se tu more napraviti dal postoji uopće neki način to dokazati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Pojedinci u vrhovima stranaka doveli su politiku na loš glas. A i većinom je negativna selekcija presudila onima koji nekaj znaju i nekaj bi htjeli napraviti.
Velika je sreća da imate slogu. Politika bi trebala biti časno zanimanje, ali znaš i sam kak je kad riba smrdi od glave...

Onaj zadnji dio zaboravi. Bil je samo primjer.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Johabice, 10% i 30% je jako velika razlika, nekome sa prosječnom mirovinom je to račun za struju za cijeli mjesec. Zato i velim u uređenim državama jer je kod nas namjerno zakon tako donesen. Da se sad ne lovim za Ameriku, tamo su i miljarderi letjeli na cestu i u zatvore dok nisu više mogli servisirati svoje obveze i počeli muljati, a kod nas dobivaju svoje privatne zakone. On je 95% vlasnik dionica koncerna i kao takav bog i batina u njemu, a shodno time i najodgovorniji kao osoba za stanje u njemu, nema tu jesam ili nisam. Marić i ostali su samo bile njegove marionete po principu veži konja di ti gazda kaže. Neznam ćemu ga branite kad je i pticama na grani jasno da je opljačkao svoju vlastitu tvrtku, uz to uništio stotine opgova i dobavljača i to sve uz blagoslov svih vlada dosad a započevši sa zna se kime.


Iz čega si ti isčitao da ja ili netko brani Todorića?
Hajde, pokaži mi u svim mojim upisima na ovoj temi gdje to piše.

Eto, zato je takva opća atmosfera u Hrvatskoj. Fakti se transformiraju u faktoide, faktoidi u istinu, koja je zapravo samo "istina"
Da ne vidim ovakav način razmišljanja i promišljanja svuda oko sebe, bila bih iznenađena.
Ovako sam samo razočarana rezonom jedne osobe koju poznajem više.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Pročitaj članak 4.a i bit će ti jasno zašto nije bilo protesta naroda u vezi mirovina. Mislim da velika većina ljudi u HR nema ni blizu 5K kuna mirovinu :icon_hang:. I po meni nije pošteno da se nekome uzme 30%, a nekome ko je samo godinu dana stariji ne. Ak se uzima nek se uzima svima jednak postotak.

I ti misliš da na osnovu vijesti izašle u novinama možeš donjeti sud šta će i kako biti? Da se dubioze neće rješavati promptno kako se budu utvrđivale, već će se generalno smanjiti trideset posto mirovine?
Problem mirovina koje su ostvarivane po prvom i drugom stupu je već bio aktuelan pred neku godinu, riješavao se na način da se to na neki način amortiziralo - ne sjećam se sada na koji način.
Ne znam šta će iz ovoga izaći, nisam vidjela službeni prijedlog u originalu, ne mogu ga naći - ako ga imaš, molim te, daj mi link.
Neki suvisli komentar ću tek nakon toga moći izraziti.
No, zdravi razum govori da se mirovine neće smanjiti trideset posto generalno, nego da će to biti posljedica krivo postavljenog sistema (prvi i drugi mirovinski stup) neke bivše vlade, bez obzira koje političke opcije) koji će zahvatiti određeni broj umirovljenika , i za to nije kriva trenutna vlada niti trenutni ministar.

Ako mi pokažeš da griješim, promijeniti ću mišljenje.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Johabice, pa vidljivo je iz tvojih postova da branis stavove Marica i Plenkovica. A nama koji (ne)vjerujemo u ove aktualne faktoide ne idu u glavu zasto se Maric zajeb..a za 2 tisuce eura place, trpi razne uvrede na svoj racun, blati ga se po novinama, uglavnom prljave politicke igre...a mogao bi kao takav vrhunski strucnjak imati placu i po 6,7 ili 10 tis eura u desetak renomiranih firmi u Hr.
I nikako nam nisu jasni ovi "slucajni" fakti da je dosao iz firme koja je "dobro" stajala kad je on odlazio sa puno vece place na ovu mizeriju. Da nije to veliko hrvatstvo ili ti domoljublje??Ha ha ha... I kako je moguće da se tolikom brzinom,preko noci izglasa zakon koji interesno stiti jednu jedinu privatnu firmu?!
Pa ja ako ne platim PDV ili kredit na vrijeme u ekspresnom roku mi stavljaju ovrhu i blokiraju racun , pa ti sad budi privatni poduzetnik .Zato narod vise ne moze pusiti takve naivne fore. Eto zato je takva atmosfera u Hrvatskoj a ne zbog necijeg razmisljanja da je Maric u sukobu interesa i da lider Plenovic svojim ponasanjem u saboru postaje pravi autokrata i sve vise slici na lidera i postenjaka Sanadera.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Da se razmemo, HDZ kao stranku ne volim iz razloga jer je to jedina kriminalno osuđivana stranka koja se za vrijeme svoje "vladavine" obnasajuci vlast ponasala kao kriminalna organizacija i koja je osuđena u najvecoj korupcijskoj aferi. Plenkovic kad je dosao, meni osobno, je bio stvarno jedna svjetla tocka u toj korumpiranoj stranci ali nazalost povijest i djelovanje te stranke se ponavlja i iz toga razloga ih nebrem smisliti.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

I ti misliš da na osnovu vijesti izašle u novinama možeš donjeti sud šta će i kako biti? Da se dubioze neće rješavati promptno kako se budu utvrđivale, već će se generalno smanjiti trideset posto mirovine?
Problem mirovina koje su ostvarivane po prvom i drugom stupu je već bio aktuelan pred neku godinu, riješavao se na način da se to na neki način amortiziralo - ne sjećam se sada na koji način.
Ne znam šta će iz ovoga izaći, nisam vidjela službeni prijedlog u originalu, ne mogu ga naći - ako ga imaš, molim te, daj mi link.
Neki suvisli komentar ću tek nakon toga moći izraziti.
No, zdravi razum govori da se mirovine neće smanjiti trideset posto generalno, nego da će to biti posljedica krivo postavljenog sistema (prvi i drugi mirovinski stup) neke bivše vlade, bez obzira koje političke opcije) koji će zahvatiti određeni broj umirovljenika , i za to nije kriva trenutna vlada niti trenutni ministar.

Ako mi pokažeš da griješim, promijeniti ću mišljenje.

Pa evidentno je da problem mirovina, mirovinskih stupova i općenito cijelog mirovinskog sustava postoji već više od 20 godina. Također nitko se u tih 20 g nije pozabavio krucijalnim problemima od omjera broja zaposlenih i umirovljenika, također bilo je tu i promašenih strateških investicija itd. No nisam ja na to htio skrenut pažnju nego na očitu neravnopravnost koja je hrvatska svakodnevnica. Onaj ko je bliže jaslama njemu se manje uzme, tak je bilo i bit će
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
stvar je vrlo jednostavna,
Plenkovicu je kristalno jasno da Hrvatska ne moze dalje bez zaduzivanja.
Za to su mu Maric i Dalic neophodani... jer koncept mogu provest u djelo..
A nije ni to neka mudrost, bitno je bit iz tih krugova, najavit smjer djelovanja, onda (ti)bankarski krugovi potaknu rejting agencije da podignu rejting, kad se digne rejting rastu ulaganja i popravljaju se gospodarski pokazetelji.
Ali to smo vec od Sanadera i Dalicke vidili, problem je sto kada to zakuha, bagra krene krast!
a vjerovat im da ovaj put nece...za to triba zbilja bit majstor
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Pada vlada ( ??? ) vol2.

Ne bi dušice.

Prijedlog smanjenja mirovina?
Koliko ja znam jedno smanjenje mirovina je provedeno 2013., u vrijeme vladavine SDP - a.
Ne sjećam se da je bilo nekih posebnih reakcija, protesta naroda na ulicama.

Porez na nekretnine je pravna stečevina EU integracije.


Pročitaj članak 4.a i bit će ti jasno zašto nije bilo protesta naroda u vezi mirovina. Mislim da velika većina ljudi u HR nema ni blizu 5K kuna mirovinu :icon_hang:. I po meni nije pošteno da se nekome uzme 30%, a nekome ko je samo godinu dana stariji ne. Ak se uzima nek se uzima svima jednak postotak.

Jo,

djeluješ mi kao da si potpala pod utjecaj političara pa iznosiš poluinformacije i na osnovu njih kritiziraš. Nadam se da to nije tvoje stvarno mišljenje nego samo bačena kost. Ako je kost, ja si uzimam za pravo da je malo oglođem. :icon_keel:

U pogledu mirovina ni kolega Dobrica nije iznio cijelu istinu, ali njega razumijem jer je samo repliciral na dio koji si ti iznijela.

Jesam socijaldemokrat po opredjeljenju, ali nisam obožavatelj niti član SDP-a i s mnogim njihovi odlukama se na slažem. Jakovina je bil jedan od lošijih, a vjerojatno i najlošiji ministar poljoprivrede.

No, promjenama u zakonu o mirovinama, na koji se pozivaš, nisu učinili ništa loše, čak naprotiv dobro. Barem po mojem mišljenju.
Smanjenjem mirovina zahvatili su samo one koji imaju mirovine više od 5000 kn, dakle nisu dirali one koji jedva preživljavaju. Omogućili su (ja iskoristio) odlazak u mirovinu sa 60 g. života bez penalizacije, ako imaš 41 g radnog staža. Nije li to pravedno? Možda bi moglo i pravednije, ali malo skromnosti ne škodi.

Trebalo bi se u mirovinskom sustavu još puno toga promijeniti, prvenstveno ukinuti povlaštene mirovine, ali nije tema pa je o mirovinama za sad dosta.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da se razmemo, HDZ kao stranku ne volim iz razloga jer je to jedina kriminalno osuđivana stranka koja se za vrijeme svoje "vladavine" obnasajuci vlast ponasala kao kriminalna organizacija i koja je osuđena u najvecoj korupcijskoj aferi. Plenkovic kad je dosao, meni osobno, je bio stvarno jedna svjetla tocka u toj korumpiranoj stranci ali nazalost povijest i djelovanje te stranke se ponavlja i iz toga razloga ih nebrem smisliti.

Eto vidiš.
Veliš da si ga vidio kao svijetlu točku.
No, po tvojoj retorici on nije ispunio tvoja očekivanja.
Jesi li se zapitao zašto?
Razmisli, postavi se u ulogu gospodara na svome gospodarstvu - tvoj ga je otac prezadužio i takvog ostavio tebi. I sada tvoj sin očekuje od tebe da ti u godinu dana pozitivno posluješ. Znaš onu računicu - kada si trideset posto u minusu, pa slijedeće godine posluješ trideset posto u plusu - hoćeš li doći na nulu? Nećeš, biti ćeš još uvijek u minusu.
Nemoj očekivati od ove vlade čuda u tri dana. Takva se čuda ne događaju u reali.



Jo,

djeluješ mi kao da si potpala pod utjecaj političara pa iznosiš poluinformacije i na osnovu njih kritiziraš. Nadam se da to nije tvoje stvarno mišljenje nego samo bačena kost. Ako je kost, ja si uzimam za pravo da je malo oglođem. :icon_keel:

U pogledu mirovina ni kolega Dobrica nije iznio cijelu istinu, ali njega razumijem jer je samo repliciral na dio koji si ti iznijela.

Jesam socijaldemokrat po opredjeljenju, ali nisam obožavatelj niti član SDP-a i s mnogim njihovi odlukama se na slažem. Jakovina je bil jedan od lošijih, a vjerojatno i najlošiji ministar poljoprivrede.

No, promjenama u zakonu o mirovinama, na koji se pozivaš, nisu učinili ništa loše, čak naprotiv dobro. Barem po mojem mišljenju.
Smanjenjem mirovina zahvatili su samo one koji imaju mirovine više od 5000 kn, dakle nisu dirali one koji jedva preživljavaju. Omogućili su (ja iskoristio) odlazak u mirovinu sa 60 g. života bez penalizacije, ako imaš 41 g radnog staža. Nije li to pravedno? Možda bi moglo i pravednije, ali malo skromnosti ne škodi.

Trebalo bi se u mirovinskom sustavu još puno toga promijeniti, prvenstveno ukinuti povlaštene mirovine, ali nije tema pa je o mirovinama za sad dosta.

Da, dobro za tebe, dobro bude i za mene jer spadam u skupinu kaja će izbjeći nove uvjete umirovljenja - no, je li i pravedno?
Dobro nam je kada je dobro za nas, kada to pogađa nas, onda nam nije dobro.
Nemojmo biti licemjerni i priznajmo i ti i ja da smo krvavi ispod kože.

Ne, ja uvijek govorim šta mislim. Tako mislim.
Ti si stariji od mene i znaš kao i ja da se u životu i u poslu rade i dobri i loši potezi. Da su promašaji najčešće iz neznanja, ne iz nemara,( naravno, kriminal je izuzet iako i toga ima).
Eto vidiš, ja u Marića vjerujem, vjerujem i u Plenkoviča. Vjerujem u Tolušića. Da su u sdp - u, mostu, živom zidu,hns -u, materini, i da ih vidim ovako kako ih vidim - imali bi moj glas.
No, kao što sam rekla, vođenje države je kompleksan posao, treba kadar koji zna šta radi - možda nije u svemu dobar ili najbolji, ali je nabolje od onoga što trenutno imamo.
Velike stranke ga imaju, male ga nemaju.
Ne, ne vjerujem da se pogoduje lex agrkorom privatnom interesu. Razumijem zašto je potreban i zašto je morao biti donesen.
Ne znam hoće li završiti dobro, ali nadam se da hoće. Zbog svih nas.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Johabice, pa vidljivo je iz tvojih postova da branis stavove Marica i Plenkovica. A nama koji (ne)vjerujemo u ove aktualne faktoide ne idu u glavu zasto se Maric zajeb..a za 2 tisuce eura place, trpi razne uvrede na svoj racun, blati ga se po novinama, uglavnom prljave politicke igre...a mogao bi kao takav vrhunski strucnjak imati placu i po 6,7 ili 10 tis eura u desetak renomiranih firmi u Hr.
I nikako nam nisu jasni ovi "slucajni" fakti da je dosao iz firme koja je "dobro" stajala kad je on odlazio sa puno vece place na ovu mizeriju. Da nije to veliko hrvatstvo ili ti domoljublje??Ha ha ha... I kako je moguće da se tolikom brzinom,preko noci izglasa zakon koji interesno stiti jednu jedinu privatnu firmu?!
Pa ja ako ne platim PDV ili kredit na vrijeme u ekspresnom roku mi stavljaju ovrhu i blokiraju racun , pa ti sad budi privatni poduzetnik .Zato narod vise ne moze pusiti takve naivne fore. Eto zato je takva atmosfera u Hrvatskoj a ne zbog necijeg razmisljanja da je Maric u sukobu interesa i da lider Plenovic svojim ponasanjem u saboru postaje pravi autokrata i sve vise slici na lidera i postenjaka Sanadera.


Jesi kada čuo za izazov, čast, želju da pokažeš šta znaš i šta možeš? Dokažeš se prvenstveno sebi, a i okolini? Želju za napraviti nešto dobroga što će cijeniti oni koji razumiju šta si napravio. Ne veriviciraju se benefiti samo kroz financijsku sferu.
Inač, normalno je da političari kada završe političku karijeru poznanstva i veze koje steknu na obnašanju javne dužnosti benifiraju u osobnom biznisu. Tako je to posvuda u svijetu.
Nije normalno da su u sukobu interesa za vrijeme obnašanja državnih dužnosti.

Postavio si u najmanju ruku čudno pitanje. Isto tako bi se mogao zapitati zašto misionari odlaze besplatno pomagati sirotinju, zašto ljudi volontiraju u pučkim kuhinjama, u ustanovama sa hendikepiranom djecom, crkvenim organizacijama....a mogli bi doma nogu preko noge uz kavicu.
Da, nije sve u novcu. Pogotovo kada ga imaš dovoljno.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
stvar je vrlo jednostavna,
Plenkovicu je kristalno jasno da Hrvatska ne moze dalje bez zaduzivanja.
Za to su mu Maric i Dalic neophodani... jer koncept mogu provest u djelo..
A nije ni to neka mudrost, bitno je bit iz tih krugova, najavit smjer djelovanja, onda (ti)bankarski krugovi potaknu rejting agencije da podignu rejting, kad se digne rejting rastu ulaganja i popravljaju se gospodarski pokazetelji.
Ali to smo vec od Sanadera i Dalicke vidili, problem je sto kada to zakuha, bagra krene krast!
a vjerovat im da ovaj put nece...za to triba zbilja bit majstor

Ova dva lika imaju zadatak "da koncept provedu u djelo" !
A njihov koncept je puštanje pataka.:icon_rofl:
Očito je da mnogi to fumaju!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Vidiš Jo, slično sam mišljenje imal i ja o plenkiju. Nažalost, čovjek se prevari. On je uglađeni neznalica, bez mišljenja. Po mišljenje ide u brisel...
Odrasel je u funkcionerskoj obitelji, nikad nije radil u privredi, baš poput Milanovića...
Blaža verzija Ćaće, ali i nesposobnija.

Račan je bil jugoslaven, ovaj je europska poturica.. Predsjednica je produžetak američke politike.
Mi zapravo ni nemamo pravog patriota na čelu drzave, komu je stalo do vlastite drzave, već samo strane namjesnike, koji rade po direktivama.
Pogledajte Engleze, Orbana...pa i Erdogana. Tak se vidipolitika za dobrobit vlastite zemlje.

HDZ da je zločinačka organizacija? Glupost dosuđena radi nečijih interesa. Ali narod je ipak pravedan sudac, a ne ovi spletkari.
Pljunuli su u lice tisućama poštenih članova, umjesto da osude par kriminalaca koji su to zakuhali.. Po čemu je bilo koja druga stranka bolja? Svaka ima neke svoje afere, veće ili manje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vidiš Jo, slično sam mišljenje imal i ja o plenkiju. Nažalost, čovjek se prevari. On je uglađeni neznalica, bez mišljenja. Po mišljenje ide u brisel...
Odrasel je u funkcionerskoj obitelji, nikad nije radil u privredi, baš poput Milanovića...
Blaža verzija Ćaće, ali i nesposobnija.

Račan je bil jugoslaven, ovaj je europska poturica.. Predsjednica je produžetak američke politike.
Mi zapravo ni nemamo pravog patriota na čelu drzave, komu je stalo do vlastite drzave, već samo strane namjesnike, koji rade po direktivama.
Pogledajte Engleze, Orbana...pa i Erdogana. Tak se vidipolitika za dobrobit vlastite zemlje.

HDZ da je zločinačka organizacija? Glupost dosuđena radi nečijih interesa. Ali narod je ipak pravedan sudac, a ne ovi spletkari.
Pljunuli su u lice tisućama poštenih članova, umjesto da osude par kriminalaca koji su to zakuhali.. Po čemu je bilo koja druga stranka bolja? Svaka ima neke svoje afere, veće ili manje.


Zbilja?
Frustriraju me izjave poput tvojih i ne mogu shvatiti kako ljudi ne mogu shvatiti da cijela EU gra po određenim pravilima. Da suverenitet ulaskom u Eu više nije bespogovorni sto postotni suverenitet.
Igra se po pravilima koja su određena, i tako dugo dok su na snazi, moraš ih se pridržavati.
Ti, on, oni ste to potpisali, obvezali ste i mene i Plenkovića da ih se moramo pridržavati.
Šta sada želite?

Ajmo na referendum pa izglasajmo da bude drugačije.
Britanija je to napravila.
Ona nema Plenkovića, jel, koji ide po savjete u brisel - a jesu mi i smiješne i jadne takve izjave.
Znaš li šta se dogodilo u Britaniji?
Entuzijazam zbog kojega je Britanija izašla iz EU je splasnuo nekoliko mjeseci nakon izglasavanja. Znaš zašto? Referendum o izlasku je prošao ne zbog ekonomskog pitanja nego jer su ljudi mislil da će se na taj način riješiti useljenika. Mislili su da će sada svi useljenici biti deportirani. No od toga ništa. Shvatili su ljudi da će samo novopridošli biti sankcionirani. A funta je pala petnaest posto. Gospodarstvo polako kuri.
Izgleda to nama izvana kao hrabar potez, no, kao i kod nas ispolitiziran narod je popušio.
Šta će im budućnost donjeti otom potom. Za sada narodu samo loše. Veće troškove života.
 

Najnoviji postovi

Na vrh