• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Bio sam nakon toga kod veterinara medutim nije bilo veterinarke koja je za taj dio zaduzena. Gospoda s kojom sam pricao je rekla da posto su odrasle i imaju imunitet bi to moglo samo proci. I da im dam vitamine. One se normalno ponasaju jedu, piju... sutra cu ici kod veterinarke pa cu viditi sta ce ona reci
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Veliki problem je karenca ako im dam antibiotike.. jaja se ne smiju upotrebljavati
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Veći je problem da krepaju neg da se bacaju jaja,al ak tak veterinarka kaze ona valjda zna (mojoj ujni dala neka veterinarka jednom neki preparat za tekutove i rekla okupajte kokosi u tome ona ih okupala i kokosi pokrepale)
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pa te krizanke ili domaće nesu solidno ,ovisi o tome s cim su krizane ali moje su sve starije(2-3 godine pa na više )pa još nesu dobro npr rekord je ove godine bio 16 jedan dan a sad je oko 8-12 jaja svaki dan
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo vec dva dana jedna mlada kokica pred nesenjem kao da je izgubila orjentaciju. Vrat joj je svinut i vrti se u krug, ne moze ni pogoditi hranu. Ne znam dal ce doci k sebi i fal ce druge tako proci jer ih ne mislim cijepiti.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moja baka ima takvih par pilica, ja mislim da je do genetike pogotovo ak je dugo drzano u srodstvu najbolje da ju zakoljete mislim da lijeka nema
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Nažalost stres je vjerojatno učinio svoje, danas samo jedno jaje a ovih dana po tri ili četiri od 17 kokoši. Nažalost lisica vreba i samo ih predvečer pustim i to je veliki stres za njih, one su navikle od 11, 12 sati letiti po selu a sada se samo malo prošetaju. Morati ću dignuti neku žicu i ograditi malo veći prostor sa livadom jer bez toga neće biti jajčeka.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kokosi se mitare i velike su vrucine pa su si kokosi uzele pauzu. Kad zahladi opet ce pocet dobro nest samo treba biti strpljiv i dobro ih hranit.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Istina, možda je i to jer se kokoši mitare ali od 17 kokoši jedno jaje u sred ljeta nisam nikada doživio ipak su to nesilice, nadamo se boljem.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sad jedno desetak dana bacam jaja jer sam u vodu stavljao antibiotik . Stalno kao da krkljaju.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Ja sad jedno desetak dana bacam jaja jer sam u vodu stavljao antibiotik . Stalno kao da krkljaju.
I meni je jedna kao kasljala u par navrata. Ali uz vitamine je proslo
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Evo kritika na forumu je urodila plodom, jučer 1 jaje danas 7, vidjeti ćemo sutra. Očito su kokice čule da ih kudim pa su odlučile krenuti sa nesenjem.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja cu im od danas pocet stavljat u vodu. Vidim da dosta na jutubu stavljaju po citavu zlicu kuhinjske soli u hranu za kokosi. Jel im vi dajete sol u srot?
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Ja ne znam za to. Zasto im se daje sol? Jesu vam se pocele mitariti koke? Koliko dugo to obicno traje?
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Pijetao od 6 mjeseci mi je krepao iz cistog mira, nije mi jasno kako se to dogada..
 

Najnoviji postovi

Na vrh