• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Što preporučate između super harca, sassa, sussexa... moram kupiti još koju koku, lohmann brown ne dolaze u obzir jer nesu sitna jaja, mitare se 3 mjeseca i agresivne su do bola
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Znaci sussex bi trebala kvocati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Trebala bi al kažu da i te sasso i harco(ili super harco ne sjećam se više) isto hoce... Mada hoće i crvene nesilice cak kvocat tak da to ovisi od kokosi do kokosi
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mog prijatelja hrvatice vec oko mjesec dana jako slabo nesu. Ali zato ima dosta pilica izlezenih ispod njih i jos se sad raskvocaju. Od moje dvije jedna prenesla i to stara cetri godine ali jaje je malo vece neg od goluba. Druga niti dabi a dobila prekrasno novo perje i zdebljala se za zimu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Js sam prije destak godina drzao samo posavske kukmaste i to samo crno spricane. To ti je kokos spasena od izumiranja i na zalost radilo se samo na izgledu dok je nesivost u drugom planu. Dok sam se bavio bilo je dosta neujednacene kvalitete , neke krupnije neke sitnije, izlegu se bez kukme sa deformiranim prstima , pjetlovi neplodni , kokosima moras rezati kukmu da vide. Ne znam kakva je sad situacija jer ne pratim tu rasu.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Znaci nije bas nesto.. sad kad si kod neplodnosti, koliki postotak jaja bi trebao biti oploden od jednog pijetla, ja imam hrvata ali nisam nasao ni jedno oplodeno jaje..
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
A ovisi o njemu kakav je, kod moje bake bio jedan na 20 kokosi imala je oko 100 pilica pod 7 kvocaka pod svaku je metala 13-18 jaja(i to ne pretjerujem kolko god puno zvucalo ) ispada oko 90%
Kod mene uvijek bude oko 60 % šta bi trebalo bit malo ali ja sam naviko pa sam zadovoljan a bila su trojica na 25 kokosi
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Ja imam tog jednog na 11 koka, skace na njih ali nema oplodenih jaja
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ante dal leghorn jako lete i koja je velicina jaja. Kolko dugo nesu , samo godinu ili?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ili je premlad ili mu testisi(jajca kak vec hocete...) nisu razvijeni kak treba (deformirani budu kad se zakolje ako se zakolje)
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Ante dal leghorn jako lete i koja je velicina jaja. Kolko dugo nesu , samo godinu ili?
Leghorni nesu dobro, bijela jaja, nisam bas primijetio da nesto pretjerano lete, ko i ostale kokosi nista vise.. jaja su kako kod kojeg, jedan mi daje jako velika jaja a ostali prosjecna a nekad znaju bit i sitna.. vidi moje slike od neki dan u gnijezdu za usporedbu s ostalim jajima.. a koliko dugo nesu ne znam ti reci jer ih imam tek 5 mjeseci
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ako nema ni jednog oplodenog a on skace znaci da je jalov mada sacekajte još možda je neiskusan jer ako ima i jedno oplodeno jaje znaci da jest plodan
 
Na vrh