• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
To je teska super harco , za meso i za jaja.

Evo usporedba s limunom.
 

Prilozi

  • IMG_20200208_094231.jpg
    IMG_20200208_094231.jpg
    135.1 KB · Pregleda: 11

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
5 grama ili 50?
Moja araucana je prezivjela i rana joj se smanjuje i okolo vec raste perje.. Medutim iako se mjesec dana gleda preko zice sa ostatkom ekipe nikako ne ide njihovo zdruzivanje.. Krene ih napadati i onda se one okome na nju... Posavka je s njom i ona takoder ne moze medu ostale jer je napadaju iako dok je vani s njima snade se ali u kokosinjcu nikako.. Ni jedna ni driga nisu dale ni jedno jaje jos a dobivaju cistu smjesu dok ne pronesu, araucana stara 2 gos a posavka godinu
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Gdje si našel tak veliki limun? :hahah:
Fakat je veliko. Prvo smo se od njega svi najeli na trajbano , pa je zena spekla tortu i napravila rezance, susjedi dala za kolace i jos ga je vise od pol ostalo u frizideru. Moral bum naruciti posebne kutije i utore za odlaganje jer ne stane u normalne. Nebum vise tu kokos hranil z mlevenim siporexom i mesom iz kafilerije.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I ja bi jako voljel imati takvu pasminu, molim te spremi 10-12 tih jaja pa ih nasadiš kad buš imal kvočku (također možeš staviti u inkubator) i pokloniš mi piceke. Po mogućnosti barem 4 tjedna stare. :hahah: :hahah: :hahah:.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nemreju se nasadit jer su nutra dva zutanjka i pod kvocku bi stalo jedno a ne dvanajst komadi. Jedino ak neko ima labuda ili jos bolje nojicu . Ak je neko to delal dal mozda zna jesu istospolni ili LBTG. Ne bi htel da to mladi posle gledaju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ante,
lijepe su. (y) Ti izgleda redovito obnavljaš jato.

Jel isplativije kupiti "obične domaće" kokoši koje su pronesle (ili bi uskoro trebale) po 50-60 kn ili 4 tjedna stare po 15 kn? Vi koji se više tim bavit ste vjerojatno došli do nekog zaključka. Do sad sam kupoval stare 4 tjedna.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Puno zajebancije a razlika u cijeni nije velika.. Po meni odrasle.. A ove su bile jeftine po 50 kn jer se covjek rijesava hrvatica.. I jos 2 sasso sam kupio iako te koke izgledaju tako nesposobno al dajem im drugu priliku 🤣
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Vise se isplati uzeti kokosi koje su prenesle nego pilice od mjesec dana. Izracunaj hranu za pilice za sljedecih 4mjeseca dok prenesu , za to vrijeme ove se samo po jajima same otplate ako odma nesu. Ako snese jaje dnevno po kunu i pol ona sama sebe otplati za malo vise od mjesec dana. S tim da s pilicima uvjek posla i nekog kvara.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moje danas imale odlican dan - 16 jaja od kokoši ,jedno od dvije patke(i dalje ne znam koja nosi) i obadvije guske snjele ja sam jako zadovoljan
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Koliko koka imas? Ja sam dosao do broja 22 😂.. Inace su super nosile, par zadnjih dana nesto manje.. Araucana jos nije dala jaje iako ima 2 god a kod mene je vec nekih mjesec dana kao ni njena kolegica posavska kukma koja isto nije dala jaje a stara je godinu dana jos sam ih hranio cistom smjesom.. Sasso koke nove koje sam kupio to je tolko mlitavo da je meni to tesko i gledat, pretpostavljam da ce se za nekih mjesec dana to sve popravit al za sad su gadne i za gledati kako su slampave
 

Ado_ZE

Novi član
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
14
Pozdrav svima, zanima me jel se neko susretao s problemom kao što je kod mene, jedna koka drugoj oko izvadila..... i to baš jedinoj koja nosi zelena jaja i meni omiljena koka. To je bilo prije nekih mjesec dana, do sada joj se rana oporavila i fino zarasla, vidi na jedno oko i aktivna je, hoda i jede redovno, ne zaostaje za ostalim kokama.... Ali je problem što ne nosi poslije te povrede, pa me zanimaju Vaša iskustva, da li će koka da pronese ponovo?
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Moja araucana cim sam je nabavio i ubacio medu ostale koke je nastradala, iskljucale su joj jedan dio mesa i koze.. Odmah sam je odvojio i rana joj je do sada vec polovicno zarasla, od toga je proslo mjesec dana. Jos od nje nisam docekao ni jedno jaje. Kada je pustim vani zavuce se u grm i tamo stoji jer je i dalje maltretiraju s tim da se vide preko zice vec mjesec dana
 

Najnoviji postovi

Na vrh