• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
samo čitaj

Lijepo pročitaj temu 15 nesilica za vlastitu upotrebu tomo ti piše o kokama crvićima jajima opernim pjevačima i sve drugo što te zanima:madmana:
 

ivicadu

Novi član
Tu od
18 Pro 2010
Poruka
11
sve sam to procito.pise 2 puta po 60 g smjese.ali koliko da stvarno stavim posto bi bile cijeli dan na "pasi".koliko su one sposobne same naci i u kojoj mjeri hranu za sebe na livadi.znaci nesto bi mogle i same pa koliko bi im trebo davat pored toga.nebi volio da im ne dam dovoljno jer su posljedice naravno zdravstveni probleni i losa nesivost,ali ni previse cisto zbog financijskog aspekta.ipak ja nemam namjeru prodavat,samo za sebe i familiju ako bude dovoljno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
sve sam to procito.pise 2 puta po 60 g smjese.ali koliko da stvarno stavim posto bi bile cijeli dan na "pasi".koliko su one sposobne same naci i u kojoj mjeri hranu za sebe na livadi.znaci nesto bi mogle i same pa koliko bi im trebo davat pored toga.nebi volio da im ne dam dovoljno jer su posljedice naravno zdravstveni probleni i losa nesivost,ali ni previse cisto zbog financijskog aspekta.ipak ja nemam namjeru prodavat,samo za sebe i familiju ako bude dovoljno.

Daj im ujutro i navečer jesti i svježe vode za piti. Ljeti mijenjaj vodu svakih nekoliko sati jer se brzo ugrije.
Ono što nađu na 45 m2 paše im je za desert. :mrgreen:
Ta površina ti nebu dugo zelena. Kokoši ne popasu sve, štetu naprave nogama u potrazi za crvima i glistama. :madmana:
Ne računaj na neku korist, osim kaj buš imal kvalitetna domaća jaja,:supz: a kad prestanu nesti kupoval buš gdje i sad kupuješ. :rolfer:
 

ivicadu

Novi član
Tu od
18 Pro 2010
Poruka
11
znam da necu bit u plusu.niti ne namjeravam prodavati.iskljucivo jer je domace-za klince.znaci voda 3-4 puta dnevno,obrok 2 puta po 60 g po grlu pa nek djele izmedu se.recite mi jedna nesilica,sa koliko pocinje nest jaja,koliko puta godisnje nese i po koliko jaja.koliko godina nese.onako,neka uobicajena normalna i ocekivana cifra.cisto da znam izracunak okvirno kolika su ulaganja u njih a kolika dobit,da vidim da li mi se isplati imati domaca jaja.nemislim na dobit nego da vidim da li mi je to podnosljiv gubitak(trosak)za domaca jaja. da li preporucate hrvatice ili grahoraste?
 
S

seljaček

Guest
naj jednostavnije ti je nabaviti rabljene sa neke farme napraviš im smjesu sa nekim superom npr. 35% qqriq 65% kukuruz ili 35% super naturaagro+65% kukuruz pšenica i možeš očekivati jaja svaki dan . zatim nabaviš mlade nesilice cca 4mj starosti i one počnu za otprilike 3 mj nesti jaja. rabljene ak nisu jako izvozane počnu za 2 dana nesti jaja . i ako hočeš da ti koke nesu zaboravi priče o kuruzi kruhu crvima muhama i komarcima . to igra samo kod koke HRVATICE i to na 10 koka ide cca 3 jaja dnevno ali barem 1000m2 pašnjaka. to je moje iskustvo iz prakse.
 

ivicadu

Novi član
Tu od
18 Pro 2010
Poruka
11
hvala to je konkretan odgovor.jos moram vidjet koliko je u nas u nabavi kuruza i ta smjesa pa mogu bacit racunicu
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
hvala to je konkretan odgovor.jos moram vidjet koliko je u nas u nabavi kuruza i ta smjesa pa mogu bacit racunicu

Racuica ce ti svakako biti porazna ! sto se tice novcane vrijednosti neces izvuci niti polovicu jedina vrijednost je u kvaliteti jaja ako ces ih hraniti ekoloskom hranom a ne aditivima i koncentratima , druga stvar kad imas koke pozdravi se s skijanjem i putovanjima toga nema koke hoce jesti svaki dan !!
 

ivicadu

Novi član
Tu od
18 Pro 2010
Poruka
11
bitno je da daje jaja.da li se u poljoapoteci moze kupit gotova hrana za njih i koliko kosta.znaci da ne kupujem kukuruz pa sve ostalo pa miksam.s obzirom na neisplativost(financijsku)malog broja koka,da ustedim na ostalim stvarima sto je moguce vise npr.vrijeme i zivce.ocistim,iskipujem hranu,dam vode i gas.
 
S

seljaček

Guest
bitno je da daje jaja.da li se u poljoapoteci moze kupit gotova hrana za njih i koliko kosta.znaci da ne kupujem kukuruz pa sve ostalo pa miksam.s obzirom na neisplativost(financijsku)malog broja koka,da ustedim na ostalim stvarima sto je moguce vise npr.vrijeme i zivce.ocistim,iskipujem hranu,dam vode i gas.

naravno da možeš to ti je naj jednostavnije riješenje naturaagro ima vrlo kvalitetnu gotovu smjesu za nesilice. isprobano.
 

ivicadu

Novi član
Tu od
18 Pro 2010
Poruka
11
onda bi mogo probat sa samo par komada da vidim kako to meni ide pa ak bu islo...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
ivicadu - ako budeš krenuo raditi nesilicama, budi spreman na sve i svašta...
Držimo ih 15godina,,,zadnja tura 12kom. od 2008...al su odlične, leti jaja do max 12komada...i sad zimi ima 6-9 jaja, kako kad...hranu nepravim, nego kupujem u poljoapoteci i za sad je sve OK, a sad će koke polako pa 3-ća godina, zrele za juhu!

Nego hoću reći, da se treba paziti ljudi "lutalica"...hehehe:lol:
da vidite ovo...pre dve godine mi neko ušao u kokošinjac, i obavio veliku nuždu...osrao se pošteno...:lol:...umirali smo od smeha...kakav seronja:lol:









Pozdrav Joe!:mrgreen:
p.s.- budite spremni na sve...:lol:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
auuu, Joe, pa ko obavio to u tvoji kokosinjac, umro sam od smea:rolfer:
Sva sreca sto koki nisu ga napali:finga:,pazi se od lutalice...
 

ivicadu

Novi član
Tu od
18 Pro 2010
Poruka
11
e pa moracu onda nabavit i 1-2 purana ili onog malog pijevca ratobornog pa da ga vidim onda junacinu!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
hvala to je konkretan odgovor.jos moram vidjet koliko je u nas u nabavi kuruza i ta smjesa pa mogu bacit racunicu

Dobro je da čovjek računa ali ne pretjerano!! Čovjek kokoši hrani sa šrotom (mljeveni kukuruz) to ti ide ovako daš im šrota pa ako neće jesti umješaš malo koncentrata pa ako neće a ti još malo dok ne budu jele a ono ujutro i na veče za petnajst kokoši to zaboravi, kokoši moraju imati stalno hrane i vode a sve drugo su samo prazne teorije ako nije farma nesilica.
 
C

Chainee

Guest
Bok svima !
Sorry što se nisam dugo javljao.
Situacija s kokama je prilično dobra. Malene su počele nesti jaja za Sv.Nikolu i proizvodnja ide.
Imamo u prosjeku 12-13 jaja dnevno, što mi se po ovoj zimi čini super.

Nego imam jedan problem... naravno.

Zadnjih par dana, pijetao (Tihomir) je postao jako agresivan. Napada nas čim uđemo u kokošinjac. To postaje dosta nezgodno, jer nas ometa u ovim svakodnevnim poslovima oko kokica.
Imate kakav savjet, kako to riješiti ?

Hvala na pomoći
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Imali smo mi takvog pijetla napadao je djecu i mogu ti reći da smo ga izlječili i to za sva vremena. Lijek ti se sastoji od tri stvari :glava,panj,sikirče i na kraju liječenja dođe terapija lonac za juhu.To ti je to. Tihomir jel to onaj pjevač.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
C

Chainee

Guest
hahaha.. je, to je taj pjevač.

Čuo sam da je jako fina juha od mladog pijetla, ali bi radije pokušao naći zajednički jezik s njim.
Rastavlja kokice kad se potuku, javlja se ujutro, upozorava na opasnosti i zadovoljava ih sexualno... tak da ima dečko potencijala.

hmmm... pijetao u vinu je navodno super..
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Znaš šta taj tvoj pjetao je zaslužio da mu se skine glava. To što upozorava na opasnost to je u redu i što se tiče sexa to mu je posao ali čovječe da ide rastavljat dve ženske kad se potuku e zato treba da izgubi glavu ma nema ti ništa ljepše vidjet nego kad se žene počupaju zato ga fino izgrdi i reci mu da to više ne radi. Bolje da se sexa ili u lonac pa nek bira.:lol::lol::lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
C

Chainee

Guest
Danas se dogodio veliki incident. Napao mi je ženu tak da je počela vrištat i susjeda je morala dotrčat sa batinom u pomoć.
Odlučeno je... danas mu je zadnji dan.
Jedino ne znam jel ga se treba očistiti od koncentrata za nesilice ili to nema veze. Ne jede on toga puno, jer uglavnom tamani šrot i stari kruh.

Možemo preći na kulinarski dio. Ako imate neki dobar recept koji uključuje Tihomira, otvoren sam za prijedloge.

Pozdrav
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Eh čovječe sad mi je žao tihomira a mogao je biti dobar pjevač a šta ćeš on je samo branio svoje koke.:(:(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh