• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

H

Hrvach

Guest
U standardu piše:
"Tjelesna težina današnje kokoši hrvatice se kreće kod pijetla 3,5- 4 kg, a kod koke 2,5- 3 kg." To je odprilike točno, može varirati pol kile gore dole.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Moji pilići 10 dana stari

Ja sam novi na forumu, a i moji pilići su novi, cca 10 dana stari. Par pitanja molim.
Da li ih mogu pustiti van u šetnju na sat dva?
Da li da spuštam temperaturu sa 32 na 28 C? sad su na 100 W a stavio bih ih na 60W. Makar još uvijek sjede skoro pa ispod lampe?Po noći je 8 a po danu 20C.
Danas sam im ubacio 3 gliste onak da vidim kaj će napraviti. Pa to je bila totalna ludnica i borba tko će je kome oteti i staviti u svoj kljun , makar ni jedan ili jedna, nije znao što bi sa glistom.
Njih 6 pustio bih u voćnjak koji je sa dvije strane otvoren, a na sredini bih im napravio kokošinjac, bazu. Voćnjak je cca 2500 m2. Da li trebam ograditi za početak barem gornji dio,jer od tamo dolaze fazani, po zimi zečevi, ili da pustim tako kako je, pa da se eventualno priviknu da im je baza - hotel, u sredini. Mislim, neznam kako kokoši reagiraju. Namjera je da su kokoši na kraju u slobodnom ispustu bez ikave brige za prihranu (osim vode) hrane na toj površini?
Može li to tako?
Hvala
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Ako su pilići 10 dana stari a bez kvočke da ih grije, onda je po meni još prerano za puštanje van.Što se tiče temperature ispod lampe ako se skupljaju ispod nje onda nikako ne snižavati temperaturu nego promatrati kad se počnu udaljavati od nje onda po malo snižavati.Kako će im polako rasti perje tako će im biti potrebnija manja temperatura.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sve rečeno još samo treba nacrtat.:gitarist::gitarist:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
piliče bez kvočke ti je najbolje 2 mjeseca hraniti u zatvorenom a onda ih pustiti na otvoreno:vragek:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Imam nesilice stare sad 9 i pol tjedana i od kad su dosle kod mene od osmog tjedna poceoo sam im davati dvicu koncentrat i kukuruz(srot) i jedu ko pomahnitale.
Svakodnevno bacim saku trave unutra i malo pijeska.
Zanima me sto im jos dati da i dalje dobro napreduju?
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Što točno podrazumijevaš pod "dvica koncentrat"?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Pilići u šetnji

Ja ih ipak malo pustio van na travu po sat vremena, jučer je bilo 22 C kod nas.

117xpas.jpg
 
C

Chainee

Guest
Bok svima nakon dugo vremena !

Imam jedno jaaaako vazno pitanjce:

Smiju li kokosi jesti puzeve golace (balavce) ???

Jer totalno su lude za njima, a kod mene ih ima u izobilju.

Pozdrav i fala !
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
596
Ja ih ipak malo pustio van na travu po sat vremena, jučer je bilo 22 C kod nas.

Ljepotani:)

Imamo doma nekoliko takvih domaćih, kad je sunčano stalno su po dvorištu i vrtu. a noću pod sijalicom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Bauštelac, ako imaju perje netreba im žarulja po noći, jedino da vide jesti. Kod nas je sad minimalno 15-16°C po noći,ako su zatvoreni u gajbi nije im sigurno hladno. Kaj se tiče puževa golača, moje ih tamane ko lude, a meni diže želudac kad ih vidim kolko mi se gade. Kod mene je jako malo puževa jel ih potamane divlje patke kad su puštene iz volijere,a kad njih nema onda kokoši.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
naravno da smiju, domaće kokoše mogu jesti skoro sve.

Ovo (skoro) je bespotrebno ,kokos jede bas sve sto je jestivo a i ono sto nije jestivo kao pijesak naprimjer !
 
H

Hrvach

Guest
Uuuu da samo pijesak, jedu one i kamenčiće, perje, komade dlake od kunića... Uglavnom jako glupa životinja, jede sve kaj joj stane u usta i uspije probaviti.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
on skače

Jedan od ova gore tri pijetla ima tek 2 i ol mjeseca i već skače na koke, da li to kaj znači, ili se malom tek diže ponos. Ovaj drugi već ima jutarnje pokušaje kukurikanja i to kao da je izgubio glas, kaj je i to normalno ? Ja sam mislio da su premali za to, hvala na odgovoru. :prayer:
 
H

Hrvach

Guest
Sve je to normalno, to će bit pravi kokoti kad postanu zreli. Sad ulaze u pubertet pa im rade hormoni.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Još jedno pitanje;
rekli su mi neki uzgajivači peradi da je bolje ostaviti ne najvećeg pijetla, već onog malo manjeg iz razloga što prilikom općenja sa kokama veliki pijetao stišće koku prejako dolje pa joj razvali leđa, tj poskida joj svo perje, jer je majstor prejak ili pretežak ?
Kaj da radim ?
 
H

Hrvach

Guest
To je istina, bez obzira kakve kokoši imaš, nikad ne ostavljaj največeg i najtežeg kokota jel kokoš prejako pritišće dolje,poskida joj perje s leđa i napravi joj rane koje se ognoje i može krepat od toga. Isto tak treba mijenjat pijetla kad mu narastu predugački nokti na nogama, neko to zove ostruge (ak se ne varam), to je onaj nokat koji raste prema iza i ne nalazi se na zemlji nego par cm više. Mojoj baki se je dogodilo da s tim noktom prepikne kokoš i na kraju ju je morala zaklat jel nebi ostala živa.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
OK, i tak je taj manji aktivniji nego Pero, al Pero mi je prirasal srcu, jer je najveći.
A da ga kopuniziram ? Sad je Pero negdje 9 i pol tjedana, ko Šaron stone ...:weedman:
 
H

Hrvach

Guest
Nikad nisam kopuniziral piliće pa nisam upućen,ali mislim da se može kopunizirat s 9 tjedana. Meni se pilići trebaju leći kad dolazi papa u HR, ima da ih nosim s inkubatorom na trg da ih blagoslovi:prayer::rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh