• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
imam prostoriju, ugradit ću ventilaciju, svjetlo po propisima..uz to će imat 15 m2 zatvorenog i natkrivenog ispusta.. Po zimi će biti zatvorene. Što se tiče hrane, jel se mogu komponente posebno kupiti pa sam izmješati? jel se može išta uštedjeti?
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
do 350 nesilica možeš prodavati bez nekih dozvola .

prostorija d xš = ?? cm
znam za kaveze i to je moja preporuka - uzmi kaveze na 2 sprata sa ručnim izgnojavanjem ručno hranjenje i sabiranje jaja . takvi kavezi su d-240 x š -80cm ugradjeno imaju pojilice sa dimenzijam EU standardu . u takav kavez možeš staviti 60 komada .
Higijenski uslovi su u kavezima -kontrola svežine jaja in zdravlja koka su najbolji iako se nekima ne svidja taj način uzgoja .
pošto imaš ventilaciju i izolaciju si več skoro ''profi '' peradar . :)
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Dimenzije su 5x3. Koliko komada stane u te dimenzije? A kaj smo sa hranom? jel zna itko? i cijena kaveza, nemogu nać nikakav oglas..
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
do 350 nesilica možeš prodavati bez nekih dozvola .

prostorija d xš = ?? cm
znam za kaveze i to je moja preporuka - uzmi kaveze na 2 sprata sa ručnim izgnojavanjem ručno hranjenje i sabiranje jaja . takvi kavezi su d-240 x š -80cm ugradjeno imaju pojilice sa dimenzijam EU standardu . u takav kavez možeš staviti 60 komada .
Higijenski uslovi su u kavezima -kontrola svežine jaja in zdravlja koka su najbolji iako se nekima ne svidja taj način uzgoja .
pošto imaš ventilaciju i izolaciju si več skoro ''profi '' peradar . :)

adviser, jel znaš možda neki zakon,članak vezano za ovo do 350 nesilica, već čuo nešto slično, pa nigdje da bi našao konkretnu informaciju...koga pitat?poljoprivrednu agenciju?veterinara?tko bi mogao dati konkretnu informaciju,sukladno tom i tom članku možete imat tolko i tolko nesilica i prodavat njihova jaja bez ikakve potrebne papirlogije...zna netko više o tome?
Hvala
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Mene zanima kakve su one crne nesilice? Kao mađarske su ili?? Nešto su kao veće od standardnih crvenih i imaju kao jaja malo svijetlije ljuske!!?? Navodno su dobre kao i crvene...ima netko iskustva????
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
misliš na Australop crni?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
To je australop....!!?? Bar mislim kolko vidim...al o tome ne govorim!!!!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Doslo vreme da mjenjam kokoske do sad sam imo crevene i onak nije da sam nesto zadovoljan znači treba mi iskuljičivo da nesu dobra i velika jaja e sad me zanimaju preporuke koju vrstu uzet
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
hb11 ak je Australop u pitanju, ima čovjek u Švaljkovcu, kod kružnog toka, mlade, ovogodišnje, ja tražio guske,a ošo doma sa dvije nesilice astralop...a uzeo jednu baš crnu i jednu ovako šarenu ko iz oglasa , 50kn/komad...žao mi jedino šta nisam uzeo i jednog kokota, no eto, možda s vremenom....vidit ćemo...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pišem opet....znam kako izgleda australop i nije on u pitanju....očito vas dosta nije čulo za takvu vrstu nesilica...uglavnom kupit ću par komada takvih i par običnih crvenih pa ću sam vidjeti razliku...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja koliko prepoznajem po slikama, to je MARAN CRNO-BAKRENI...
Pogledaj na Wikipedia!! Nesu dosta jaja, ali su "čokoladne" boje..., a mogle bi biti i WELSUMER",....
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Doslo vreme da mjenjam kokoske do sad sam imo crevene i onak nije da sam nesto zadovoljan znači treba mi iskuljičivo da nesu dobra i velika jaja e sad me zanimaju preporuke koju vrstu uzet

Uzmi Hrvaticu ako imaš uvjete.Kokoš Hrvatica stoji oko 100 kuna, pijetao i dvostruko više, dok jednodnevno pile stoji 13, a jaje 5 kuna poticaj je 55 kn po kljunu jato broji 10+1. nese 200-240 jaja
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Ima negdje pilice za kupit,ja nebi odmah veliku kokos,a za poticaj moram imat opg sta ne?
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
koliko je meni poznato netrebaš imati OPG već samo u upisniku polj proizvođača tj da imaš onu zelenu iskaznicu i da do određenog roka iskažeš zahtjev za poticaj. Isti neka ne bude primarna stvar kod nabave jata i bavljenja sa uzgojem imaš na Njuškalu dosta oglasa u kojima prodaju jaja ,piliće i kokoši da nikog posebno ne reklamiram uzmi sebi najbližeg da možeš sam otići po piliće.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Doslo vreme da mjenjam kokoske do sad sam imo crevene i onak nije da sam nesto zadovoljan znači treba mi iskuljičivo da nesu dobra i velika jaja e sad me zanimaju preporuke koju vrstu uzet

Ja bi preporućio golovrate kokoši.Dobro kvocaju,nesu dosta jaja,dosta su teške tako da kad se višak pjevaca ili stara kokoš kolje ima mesa,čak se i njihovi pilići mogu koristiti za neku varijantu tova sa ispašom.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Golovrate piliće je prodavao gospodin Željko Šalamunec.Ako želite mogu se raspitat za broj mobitela.Ja nemam na prodaju jer sve ostavljam za obnovu jata tek ću nagodinu imati pilića na prodaju .
 

Najnoviji postovi

Na vrh