• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja meljem suhu baliranu jer za sirovu baš i nevalja nemreš ju mješati sa smjesom ...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pa jaja čega drugog čim moraš ispod stola prodavat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
Kako mi stizu jednodnevne nesilice (5 komada :) ) zanima me koju hranu im dati?
dali da im kupim gotovu smjesu kao za tovne pilice dok su jos mali ili da im dam gotovu smjesu za nesilice PN od Zita Osijek (po preporuci covjeka u poljop.apoteci)?
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Šta ti se isplati zafrkavat sa 5 kom i čekat 18-20 tjedana da pronesu nesilice treba jako duuugo hranit da narastu. Mi smo si sad naručili stare 10 tjedana po 25 kn dok su one od 18 preko 50 kn cjepljene su što je jako bitno radi zdravlja jata u proizvodnoj godini.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
a kad djeca vole male pilice :)
nas 5 i 5 koka,svakome jedna :)

a hrana za njih?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Standardni starter za piliće, ima ga svaka trgovina stč hranom negdje ga zovu i JEDINICA ali traži starter nećeš pogrješiti, sretno sa kokama:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
ok,hvala Jajo.....
tovne pilice nakon mjesec dana startera prebacujem na koncentrat i srot u omjeru 1:3,dali i nesilice idu tako?
 
S

simba03

Guest
Ja imam 15 komada grahorastih :(y):
Stare su 5 tjedana i prije 2 dana sam ih sa startera stavio na koncentrat i šrot (1:3).
Za nekih 2 tjedna taj omjer će biti 1:5, a 2 tjedna nakon tog omjera ih mislim stavit na čisti šrot.

E sad me zanima kako sa koncentratom za nesilice? On ide nakon 3-4 mjeseca ili???
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
trebam cca 20 nesilica starih 18tj, pa me zanima gjde u Zagrebu ili okolici to mogu nabaviti, ( može i na pm ) , do sada su moji kupovali na sajmu u sesvetama ali to nije to. Trebao bi za 09 mjesec..
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
733
Pozdrav, imam nesilice, ali bi povecao broj.
Kako se kod vas kreću cijene nesilica.
Ovdje U Istri 4,5 mjeseca starost --- 60 kn
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Mislim da nije to tak alarmantno kak novine pišu naši ljudi se u svakom trenutku znaju snači oni koji rade kak treba radit če i dalje a oni koji ni do sad nisu radili kak treba bolje da se i zatvore nego da prodaju upitnu kvalitetu i muće životinje nisam jednom videl kak kokoš jede drugu u gajbama gdje se nemogu ni pomaknuti sramotno i žalosno...
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Vidim da je tema zamrla, al valjda će se naći dobra duša da odgovori. Znači, imam 40 nesilica, prodajem jaja na poslu i to dobro funkcionira. sad, htio bi proširit proizvodnju sa još nekih 120 komada. mene zanima razlika u nosivosti i kvaliteti jaja između podnog i uzgoja u kavezu. Te kolika nesliica stane u 12 kvadrata prostorije, u kavezu ili podno sa volijerama. Objekt je od cigle izloiran sa stiroporom..imam i ventilaciju. Hvala.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Podno 5-6 nesilica po m2 a kavezno ovisi kakovi su kavezi ako je recimo na tri etaže stane ti tih 160 nesilica na 12 treba računati po jednoj nesilici 450-490 cm2 idu obično po 4 u jedan kavez. I jedno i drugo ima prednosti i mana budući da si limitiran kvadraturom 160 kom ti je najbolje smjestiti u kaveze
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Mislim da sa volijerama ide preko 10 komada po kvadratu. A kolika je razlika u nosivosti, podni i kavezni uzgoj? Ista prehrana i izoliran objekt. Te zna li netko da li se može hrana sama spremati doma, da sam kupujem komponente.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nema ti razlike u nešenju između podnog i kaveznog držanja stim da ih hraniš isto kao u kaveznom uzgoju znači smjesa koju možeš i sam raditi mješanjem gotovog supera sa žitaricama.
Samo ti tu postoji ono ali u kaveznom uzgoju se trebaju zadovoljiti neki uvjeti vlaga toplina svjetlo .U podnom ili koliko sam shvatil gdje bi imal zatvoreni ispust za kokice dobit češ istu nesivost samo da im produžiš dan sa sijalicom dok ih navećer zatvoriš po zimi če ti tu nosivost pasti ako če biti vani u ispustu na hladnom postoji ti tu više nauke koju trebaš znati i zadovoljiti da bi dobil dobre rezultate..
 

Najnoviji postovi

Na vrh