• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ima moj kolega oko 200 nesilica ali babe po selu prodaju puno vise jaja nego on jer razlika izmedju kaveznog nacina drzanja je jedino sto njegove secu po dvoristu i imaju 4 oroza sa sobom a hrani ih koncentratom jer nece nositi a u dvoristu nema jedne travke iako ima mijesta za 500 komada od sale.Jedna bakica ima 30 kokica i hrani ih psenicom i kukuruzom a kokice idu po zivicama ceprkaju traze sto im odgovara i ona ide od grma do grma i skuplja jajca svaku vecer i jos pola mirovine zaradi doma dok on malo "kuburi" sa prodajom u selu.
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Ja planiram pregradit prostor,, tako da mogu, koliko toliko odrzavat zelenilo,,, malo zaljevanja, a vjerovatno i djetelina :p a prodavati jaja, onak s lose napisanom tablom, nakrivo zabijenom na ulici :D nebi islo ...... pogotovo ne na selu,,, kao i u sve ostalo i ovdje se uvukao marketing do korijena ,,, tak da,,, : dobar proizvod i odlicna reklama,,,, ( naravno to vrijedi samo za nas male) :rolleyess:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Jel moze malo detaljnije :p?
Koliko imas ,,kako drzis,, i tak to ..
naravno ako nije tajna :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Imam 17 kokica i peteha čuvam ih na starinski način u kokošaru ima kotoc...veliki 40 kvadrata... dnevno 15 jaja sve prodam skoro isti dan....neusporedivo sa vašima ali opeta su kokice....
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
fino, fino :)

samo sto ovdje kod mene nebi islo po to cijeni,,,, al ne brine me to,, ja bi davao po kunu,,, jer i onako ne ulazem previse u hranu,,, puno manje ce bit jaja,, al ce bit prava domaca :weedman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Ma meni je super ja ima mjesam doma hranu,znam im i skuhat...meni dosta ostane otrpilike pojedu 250-300 kn mjesecno a snesu oko 250-300 jaja tako da ja sam zadovoljan
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Nije pitanje za nesilice, ali...
Jel to samo kod mene, ali primjetio sam da kokoši imaju puno onog žutog sala u sebi, na šrotu su, ono što dobe ujutro dobile su, i onda se šeću i jedu kaj pronađu, ali ne da imaju sala, već bih mogao čvarke raditi, kaj je to normalno ili nije. U pitanju su svakakve kokoši ne nesilice ili tovljenici. Ima tko isti slučaj? Površina za 30 kokoši je ogomna cca 3000m2, tak da nisu u ograđenom, znači trče maraton po potrebi ???
 
H

Hrvach

Guest
Normalno je da imaju sala, moje jedu jako malo šrota i 99% hrane nađu same,a opet su masne ko svinje. Mislim da bi trebal nabaviti kunu ili tvora i puštat ih među kokoši da ih malo razgiba :D
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Kad smo kod toga, zašto moje koke će pojesti šrota i kuruze koliko god da im dam, i dok to ne pojedu neće izaći iz kokošinjca i tražiti same hranu po dvorištu??
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
A hebiga, mcdonalds..
I moje danas, nakon jučerašnjeg posta odlučih smanjit iim količinu, i navečer kukaju, kao nije im dosta ono samo ujutro, pojavim se , a one samo trče do mene, danas sam popustio, a sutr " hebiga, trošite zalihe, kriza je.:confused:
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Jos nema jaja :rolleyess:


mislim da su mi od njih 90 pocele samo 3 nesti :shock:
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
mene zanima za Zagreb gdje se mogu kupiti 18 tjedene nesilice i od kojeg dobavljača uzimati smjesu ( hranu ) te da li im uz smjesu i vodu treba još nešto dodavati. neke vitamine ili nešto drugo.
mislim ih imati u gajbama cca 25 komada.

prije 15 godina sam uzimao od jedne firme koja se više ne bavi time IMCT, a smjesu sam kupovao od Poljoprerade jer je navodno bila najbolja za nesilice...a čija je sada s obzirom da poljoprerade više nema....
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Dali ima netko kakvih informacija o otvaranju OPG-a za uzgoj nesilica? Ubiti na koje se nacine smije prodavati konzumna jaja ako se otvori OPG koji nije u sustavu PDV-a?
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
da li prilikom drzanja koka hvatica u dvoristu, betoniranom kokosinjcu, moze doci po "proizvodnje" bolesnih jaja za covjeka.
tj,da li jaja mogu biti zarazna za ljude ako koke hranim kuruzom, psenicom, suncokretovim sjemenkama i sl + slobodnom ispasom.

u selu kod sveki 1x godisnje dolaze veterinar da bi cijepio koke. jel to obavezno i kolika je cijena po 1 koki?
 
I

ihorzic

Guest
Dali ima netko kakvih informacija o otvaranju OPG-a za uzgoj nesilica? Ubiti na koje se nacine smije prodavati konzumna jaja ako se otvori OPG koji nije u sustavu PDV-a?

evo jedna moja sugestija - složite se 6-7 ljudi , žena , familije ,..
otvorite poljoprivrednu zadrugu sa svim djelatnostima i radite što vas volja

treba vam po članu članski ulog minimalno po zakonu o zadrugarstvu 800 kn i registracija kod trgovačkog suda oko 1700 kn

to su sva ulaganja a mogučnosti ogromne - veće nego opg i obrt , u biti je isto kao da imaš firmu.

čak i Država takve subvencionira

raspitaj se malo
 
H

Hrvach

Guest
Tonka pojasni nam malo ovo bolesna jaja... Ako je kokoši suđeno da se razboli nema veze dal je na travi, betonu ili laminatu.. Trava je najbolja radi prehrane,a beton ne utječe na jaja.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
ne znam puno o kokama pa samo pitam da li se iz nekog razloga moze desiti da koka nese zarazena jaja.
znam da ih treba svakodnevno sakupljati i drzati na hladom, pogotovo preko ljeta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Kakva vam je nosivost nesilica trenutno? Kod mene je već neko vrijeme slabije, a trenutno skoro ništa. Koke su u kavezima po jedna, pojilice automatik, jedu koncentrat + povremeno kostovita, svijetlo je slaba žarulja koja svijetli 24 sata jer su mi tu i tovni pilići, ali i inaće je stalno svjetlo. Što napraviti da nesu jer nemam jaja za sebe a imam 8 kokica starih cca 9 mj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh