• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja im ne stavljam sol, nemam pojma koliko traje miterenje 🤣😂 vidjet cete kad zavrsi , kod mene isto jutros i jucer 8 komada al nama je jasno od cega, majstori se krenuli tuc sam bi skakali ni ne ne jedu ništa prazne im bile žvate pored puna tri kopanja kukuruza i mi ih riješili nisu bili veliki ocisceni al dobro nema veze
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ante23
Meni su pijetlovi redovito ugibali kada se kupe mali do tri mjeseca, to su bili grahorasti.
Vjerojatno ugibaju jer nisu cijepljeni do kraja, ciklus cijepljenja je nekoliko puta u 5 mjeseci(ne znam točno).
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Bio sam kod ljudi kojima sam prošle godine prodao nesilice za juhu i te prve koje su bile atomske nesilice sigurno su bile drugi soj jer imaju krijestu kao kokot, znači vrlo veliku dok ovaj soj neke već stare 2 godine nemaju toliku krijestu.
Evo na internetu bi to bila ova kokoš, Isa Brown


Dok bi ove moje sadašnje bile Lohmann Brown soj.

Ove Isa Brown su bile puno kvalitetnije, veća jaja, kontinuitet nesenja, slabo mitarenje, dugotrajno nesenje u slobodnom uzgoju vjerojatno do 3 godine bar što se tiče mojih Isa Brown kokoši, inače prodao sam ih za juhu prošle godine kada su bile oko dvije godine a veli mi žena da su još nakon toga nesle kao blesave.
Tako da ću sada morati tražiti po sajmovima te Isa Brown kokoši jer su ove Lohmann kokoši li la, sitna jaja, nekontinuitet nesenja, mitarenje, puno puno slabije. Možda su dobre u kontroliranom kaveznom uzgoju i sa puno koncentrata u prehrani ali u slobodnom uzgoju bez koncentrata i umjetnih dodataka sigurno ne. To je moje iskustvo. Inače ove Lohmann kokoši dobivaju i više kalcija nego što su Isa Brown dobivale ali i dalje slabiji rezultati.
 
Posljednje uređivanje:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Da prodaju se pod crvene nesilice ali treba pitati prodavača koji su soj, ove Isa Brown nisu toliko crvene, svjetlije su. Kada bi stavili jednu pored druge vidjela bi se razlika ali nažalost uvijek imaju ove crvene Lohmann.
Ako misliš da su one izmiješane u kavezima kod mene to nije bio slučaj, uvijek su imali samo jedan soj tako da oni vjerojatno znaju šta prodavaju.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Tesko da znaju.. tu sam jednog pitao npr jel to harco, on kaze sta? Ja pitam jel to mađarska nesilica on kaze dada.. ili kazu ovo du obicne crvene nesilice.. ja ih imam par pa cu slikati da vidite koje su.. imaju 8 mjeseci i vec se mitare..
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Meni je samo cudno kak i jedne i druge hvale kao prijateljski nastrojene,mirne a kad sam ja imo iznesene sa farme,i koga god da pitas da ih je imo skoro se svi slažu da su jako zloceste i agresivne... Mom prijatelju su bile skoro ubile pijevca cijelog su ga iscokale i iznapadale
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Da, grozne su.. ja ne znam kako to reguliraju na velikim farmama ali su one zapravo jako krvolocne, jos kad su u malom prostoru.. divlje su po ponasanju ali nista drugo divlje nemaju u sebi 😂
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Na farmama im rezu onaj ostri dio kljuna da se nemru cokat jadne u onim malim kavezima....
Al za moje uvjete dakle vise manje non stop vani i sve zajedno bolje su mi neke mirnije pasmine bilo koje peradi
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Cijena takvih kokosi je oko pedeset kuna po komadu. Rok trajanja im je godinu dana i onda bi im trebala padat nesivost. Stvar je u tome da ih u tih godinu dana treba maksimalno iskoristiti a to se postize drzanjem u kavezima pod svjetlom i sa specijalno izbalansiranom hranom. Rok trajanja im se moze produziti ako su pustene oko kuce , ako ih se hrani jeftinijom domacom varijantom , ali im je onda i nesivost puno manja.
Sve kod kokosi mi je cudna racunica. Ako godisnje snese i tristo jaja po kunu i pol od te zarade moras odbiti vodu , struju , smjesu , ljekove , vitamine , svoj trud i vrijeme. Zato mislim da je najbolje imati malo jato za svoje potrebe da bas ne moras kupovati jaja.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Slazem se s vama jer se skoro ništa ne može prodati po nekoj realnoj cijeni ,tipa patka se može nac po 40 kn komad a mali pacic je bar 10 kn i koliko pojede zajede se dvaput... Kokosi isto mlade od 6-7 mjeseci po 40 kn komad ima strasno...
Ali kak da si pomognem kad volim nasadivat kvocke i imat puno dvorište svega...
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Okolica Bjelovara,komad se da nac 40-60 kn mi imali nesto viska nudili po 60 kn komad lijepe debele niko nije bio htioo svima skupo ....
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Ma ljudi su cudna bica, sve je super ali kada treba kupiti onda nikog nije briga jel domace ili je neka glupost
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kakvo je kod vas stanje sa nesenjem. Kod mene vec preko tjedan dana niti jedno jaje. Kokosi su ofucane i ostale bez perja. Dajem im normalnu hranu . Ne znam sta da im dam da prije prenesu? Danas na trznici pitam bakicu posto jaja. Veli kunu i pol, ali imam i domaca po 2 kune za one koji znaju razliku. Sad ce moji doma valjda vise cjeniti nase kad snesu.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Ja mijesam koncentrat i kukuruz, mitare se.. perja na sve strane.. 7-8 jaja od njih 12 bude dnevno.. ove kokosi koje sam kupio u benkovcu na sajmu krepaju ko muhe, svako malo jedna krepa iz cistog mira nicim izazvana.. i sad sam sa puno ljudi pricao i rekli su mi uglavnom nula bodova te kokosi svima krepaju.. nisam to prije znao jer da jesam nebi ih kupovao. Ubuduce sto divljije to bolje, kupio sam danas pijetla hrvata 150 kn.. crni soj
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam htio sebi kupiti koju leghorn ili prelux ali nije bilo u cetvrtak na sajmu pa sam na kraju kupio dvije super harco. Sad su opet u fazi privikavanja. Kokosi ugibaju zato jer nisu cjepljene. Ovi sto prodaju ni sami neznaju vise sa cim bi ih cjepili.
Ante , koncentrat valjda mjesas sa mljevenim kukuruzom jer ako je u zrnu onda ti pojedu sami koncentrat sto bi bilo prejako. Ja ne dajem nikakve koncentrate ni kupovne smjese nego kupim takozvani mix u kojem je samljeveno kukuruz, jecam , psenica, zob , tritikal , suncokret i soja. Plus toga imaju uvijek u hranilici kukuruz. Dva puta tjedno im namocim stari kruh a pasu travu po zelji.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Evo mojih new hampshire, 14+2 pijetla. Narasli su ali još čekam na prvo jaje. Jedu šrot sa smjesom, ostatke od kuhanja i uz mali vlastiti obor, svaki dan ih puštam pred kraj dana da se istrču. Kokošinjac je zidani nekdašnji svinjac 3.5x3.5m, dosta visok, sa dosta otvora za ventilaciju i četiri prozora za puno svjetla. Zasad nema problema sa tekutovima.
IMG_20190921_190045.jpg IMG_20190921_190045.jpg IMG_20190921_190115.jpg
 
Na vrh