• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Sad ce polako, možda ćete morati jednoga pijevca mada kazu da su New Hampshire mirnija pasmina pa budete vidjeli, i jesam vam ja odma reko da u onih 22 pilica nisu samo 2 pijetla...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Sve znaš, samo nemoj na Vi molim te... Ne tuku se nit se nazalost ponašaju kao pijevci. Kukuriču ali nisu onaj tip koji kad nađe hranu, da zove kokoši da jedu već što nađe odmah i pojede. Nadam se da će odrasti kako trebaju
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
@mendieta: herman lanz aulendorf (hela) d24, 22 ks, 2 klipa, mwm motor, vodeno hlađenje, 1400 kg, gume 9.5 r24 i 5.0 r16. 1955 g. Redovito se registrira... Nepoderiv mališa, kod nas 10 godina, kupljen iz štaglja ispod sijena, jedva riješili papire uz pomoć "postupka naknadno pronađene imovine".
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ja sam htio sebi kupiti koju leghorn ili prelux ali nije bilo u cetvrtak na sajmu pa sam na kraju kupio dvije super harco. Sad su opet u fazi privikavanja. Kokosi ugibaju zato jer nisu cjepljene. Ovi sto prodaju ni sami neznaju vise sa cim bi ih cjepili.
Ante , koncentrat valjda mjesas sa mljevenim kukuruzom jer ako je u zrnu onda ti pojedu sami koncentrat sto bi bilo prejako. Ja ne dajem nikakve koncentrate ni kupovne smjese nego kupim takozvani mix u kojem je samljeveno kukuruz, jecam , psenica, zob , tritikal , suncokret i soja. Plus toga imaju uvijek u hranilici kukuruz. Dva puta tjedno im namocim stari kruh a pasu travu po zelji.
Ma ne znam, al cini mi se da ce jedna po jedna sve krepat.. bez ikakvih simptoma.. krivo sam se izrazio ne dajem im koncentrat nego smjesu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Pa nebi trebalo biti.
Koncentrat je ono čemu se dodaje šrot kukuruza, zobi ... da se dobije smjesa.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Gotova odnosno kupovna smjesa za nesilice vec u sebi sadrzi sve sto treba i nema je potrebe razredjivati sa dodavanjem srota , niti pojacavati sa dodavanjem koncentrata. Potrebno je samo kokosima staviti vode .To je potpuna izbalansirana hrana. Koncentrat za nesilice se dodaje srotu , odnosno mljevenim zitaricama. Pise na njemu sta sadrzi i kako se mjesa i dodaje. Vecina se ljudi ne pridrzava uputa ili ga stavi premalo ili previse. Racunaju da ako ga stave malo da ce ipak kokosi bolje nesti a dobiti prirodna jaja , a previse da ce nesti ko lude. Druga je racunica da ako imaju svoje zito i mlin da za pedesetak kuna sami naprave od deset kila koncentrata 150 kila svoje smjese. Dok je deset kila gotove kupovne smjese oko cetrdeset kuna.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Neznam o kojim koncentratima govoris, ali znam za Cakovecki koncentrat da se mijesa u omjeru 1:3, eventualno 1:4. Tako da ni ta zadnja racunica debelo ne stima, jer je 10 kila koncentrata cca 46 kuna... za 150 kila srota ti treba 50 kila, sto ti je oko
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
KOLIKO KOSTAJU ODRASLI AUSTRALORPI PO SAJMOVIMA U OKOLICI ZAgreba jel netko mozda zna?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Obicno je sva ta rasna/cistokrvna pasmina kokosi oko 100 kn komad mada se nade i jeftinije ako malo istrazite pa nadete recimo da neko prodaje viskove pa daje tek toliko da se riješi
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Neznam o kojim koncentratima govoris, ali znam za Cakovecki koncentrat da se mijesa u omjeru 1:3, eventualno 1:4. Tako da ni ta zadnja racunica debelo ne stima, jer je 10 kila koncentrata cca 46 kuna... za 150 kila srota ti treba 50 kila, sto ti je oko
Miješa se 70:30, zapravo trebalo bi tak mješati. To znači da ide 9 kila supera na 21 kilu šrota, mali korisnici stavljaju manje zato kaj je preskupo. Uvjerio sam se da kad se piliće i nesilice hrani sa pravilnim omjerom jaja ima više a tovljenici napreduju kak treba.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Kod mene se stanje popravilo, od 16 kokica oko 9, 10 jaja dnevno čak su se jaja malo i zdebljala. Vidjet ćemo kada zahladi kakva će biti nesivost.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Kako kvocku koja sjedi na jajima odvojiti od drugih jaja koje koke zele stavljati u isto gnijezdo
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod meneod trinaest koka samo jedno jaje svaki drugi dan. I to snese najstarija kokos od tri godine. Mislim da cu ove jeseni cesto jesti kokosju juhu.
Ante, poberi jaja koja mislis nasaditi u posebno gnjezdo , na mjesto gdje ce imati mir. Ako je odlucila lezati nece biti problema. Mozes ju poklopiti recimo kosarom dan dva dok cvrsto ne legne. Druga ti je solucija da ogradis nekako tu gdje vec lezi. Treca solucija je da maknes druge kokosi u neku novu nastambu da ova ima mir. Ako ovako ostavis izleci ce ti se samo prvi pilici a ostala jaja mozes baciti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh