• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Iskreno ne bi vam savjetovao da sad nasadujete kvocku pa to budete imali cijeli zimu posla s njima ali ako ocete imate i cetvrtu soluciju-oznacite s necim jaja ali to nije bas dobro jer kad budu druge isle nest polupat ce jaja (meni tak kokosi prije par godina zaje.... Racu i na kraju ništa nije izlegla) najbolje je jednostavno nju odvojit nekud ili ogradit od drugih kako robelar kaze ona ako se pravo raskvocala bude sjedila bilo gdje bitno joj je sam da ima jaja
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Prekjučer od 16 kokica 13 jaja, jučer 7, prošlih dana 11,12 jaja tako da sam zadovoljan.
Prehrana ista, ujutro kukuruzni šrot sa zdrobljenim ljuskama od jaja i nakosim trave, popodne ih puštam iz žice na livadu i dobiju pšenice u zrnu, češće i ljusku od krumpira.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Tako ih na jutubu hrani jedna ruskinja, psenica , kuhana kora od krompira i stucana ljuska od jaja i navecer namoceni suhi kruh.
Kod mene od 13 kokosi preko mjesec dana ni jedno , a sad samo nese najstarija harco koja ima 3godine. Pet komada je zavrsilo karijeru i nisu imale ni naznake da bi nesle. To su one lagane kokosi kojima je valjda limit godinu dana a vec su presle dvije.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Danas 7 jaja, da bude u ovom periodu svaki dan 7 komada ja zadovoljan. Onih 13 jaja me iznenadilo, vjerojatno je to bilo zbog lijepih i sunčanih dana.
@robelar
Kupi nesilice nije važan soj jer koliko vidim slabo se kajgana kod tebe muti. Možda je ruskinja čitala ovaj forum pa kopirala moj recept, svašta je moguće u današnje vrijeme.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Iskustvo koje sam stekao i na bazi kojeg cu se dalje baviti nesilicama je slijedece.. smede hibridnr nesilice vise nece uci u moj kokosinjac. Zasto? Jer su krvolocne, jer nesu sitna jaja, jer se mitare sa 7-8 mjeseci starosti.. i najvaznije jer bez koncentrata ne nesu! Dakle, razlika izmedu hibrida i nekih autohtonih pasmina je slijedeca.. hibridi u idealnim uvjetima nesu 300 jaja godisnje, a u normalnima mozda manje od 200. Dok nase pasmine koje su poludivlje i navikle na oskudnije uvjete nesu 150 jaja, s tim da se vjerovatno poboljsanjem uvjeta ne povecava znacajno broj jaja. Ali manje i traze
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Meni je od deset pilica ostalo samo dvoje jer ih nisam cijepio tako da vise necu nasadjivat kvocku. Ostala su mi ta dva zenska pileta, tri superharko i dvije hrvatice. Sve koje sam poklo nisu u sebi imale ona mala jaja a bile su nesilice preko 2 godine stare. Niti jaja niti mesa a trud i posla s njima. Imaju sve uvjete a nadjem svaki drugi dan samo jedno jaje.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Morat ces mijenjati taktiku.. ocito se samo domace koke mogu nasadivati bez cijepljenja
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Niti one nisu sigurne ? Evo kod susjeda krepao pjetao domaci od osam mjeseci . Dan ranije bio normalan.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Meni su mlade od proljeća krenule nest pa nije tak strašno s jajima ,tri najstarije sigurno nesu a problema s kvočkama nisam imo osim toga da su sve neki muski pilici od 40 komada cca 25 muskih i samo 15 zenskih....
Inace hibridne kokosi već godinama nemam jer nisam zadovoljan ni s nesilicama (zločeste,agresivne brzo se iznesu i pokrepaju) ni s grahorastima(prevec su se zdebljale i valjda od debljine pokrepale) tak da imam vecinom one obicne domace krizane koje su dugovječnije imam par starih starih (5god i više) i još uvijek nesu. Te od 5 godina više nisu vjerovatno isplative da racunamo ali neka ih nek zive dok zive ovak i onak bi ih jedino pas jeo vjerovatno...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Kod mene je sa nesilicama vrlo dobro iskustvo, osim sa ovim zadnjim sojevima "crvenih nesilica" jer su bila sitnija jaja i nisu baš frcala jaja ali sam imao problema sa lisicama i morao sam ih držati zatvorene pa je to možda utjecalo na kvalitetu nesenja.
Jučer 10 jaja i za sada solidne veličine tako da su ušle u dobar ritam. Što se tiče uginuća kokoši kod mene vrlo slabo ugibaju, možda godišnje jedna, dvije.
Dao sam savjet da se kupuju starije nesilice 4,5 mjeseci stare koje su prošle par ciklusa cijepljenja i iz kontroliranog uzgoja da nemaju tekuti. Za sada pozitivno iskustvo samo kada bi još našao za kupiti onaj raniji soj nesilica koje sam imao na početku bilo bi odlično.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ja sam kupio kokoši kod uzgajivača, na sajmu, stare 5.5 mjesevi i većinom su uginule sa 7-8 mjeseci a kao cijepljene su. I da nesu bitno manja jaja nego druge pasmine poput sussexa kod kojih se zna naći i jaje sa 2 žumanjka
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Soj nesilica prije par godina je bio odličan slabo mitarenje a jaja frcaju i to sa dosta velikih sa dva žutanjka kakve si ti naveo. Sada su standardne, crvene, malo slabije.
Zaleti se u Karlovac, svaki petak imaš nesilice na tržnici pored Hauflanda. Ima par prodavača ali oni se bave proizvodnjom na veliko, imaju velike kombije punih kokoši tako da su sigurno cijepljene.
 
Posljednje uređivanje:

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Karlovac mi nije baš usput ali ovo su isto veliki proizvođači.. a o mitarenju neću niti pričati.. kokoš koju sam kupio u 8. Mjesecu kao 5.5 mjeseci starosti, sredinom 9. Mjeseca pocela se mitariti prije nego li je dala ijedno jaje.. doduše mojim kokama nije otpalo svo perje nego samo gornje na ledima.. ne znan jel to vezano za prehranu ili za sta
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Sad sam baš citao na fb raspravu o davanju stiropora kokošima zanima me jel tu ima nekih loših sastojaka u njemu jer znam da ljudi daju i mi smo nekad prije znali bacit ...
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Dobro ne moze sigurno biti po meni.. buduci da to nije prirodni materijal
 

Najnoviji postovi

Na vrh