• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
Može ako imate svoju soju(vlastita proizvodnja) i date ju eksrudirati i onda sa takovom hraniti naravno miješati sa žitaricama ili takovu kod nas kupiti.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo i danas cetri s tim da je jedno veliko sa dva zutanjka. Sto se tice davanja smjese kod mene nije slucaj da jedu samo nju. Znacii smjesu dobe samo toliko koliko mogu odjednom pojesti a to je jedna fangla i gotovo. A kukuruz i ostalo imaju u hranilici tokom cijelog dana po volji. Jos ima prostora da i drugih pet koka prenesu a ne da su mi samo na broju u hladnom pogonu.
Sto se tice soje cuo sam da je Rijeka glavni uvoznik za soju i da imaju hangari prepuni Gmo soje koja se od tamo distrubuira dalje. Na smjesi pise da je Gmo a vjerojatno je sva takva i za ljudsku prehranu. Znaci s takvom hrane a i kasnije mjesaju u preradjeno meso. To je neizbjezno i neminovno i tu ne treba razbijati glavu. Ja nikome necu dokazivati da su kod mene jajca ekoloska jer sta je danas ekolosko. I sami kukuruz je tretiran , pa i kruh ima aditive , voda klor i t d. Mogu sam sebe lagati i hraniti bez smjese a opet dodjes na isto.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Koji je sastav superkoncentrata za nesilice jel netko zna? Ne mogu naći na internetu
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo i danas cetri s tim da je jedno veliko sa dva zutanjka. Sto se tice davanja smjese kod mene nije slucaj da jedu samo nju. Znacii smjesu dobe samo toliko koliko mogu odjednom pojesti a to je jedna fangla i gotovo. A kukuruz i ostalo imaju u hranilici tokom cijelog dana po volji. Jos ima prostora da i drugih pet koka prenesu a ne da su mi samo na broju u hladnom pogonu.
Sto se tice soje cuo sam da je Rijeka glavni uvoznik za soju i da imaju hangari prepuni Gmo soje koja se od tamo distrubuira dalje. Na smjesi pise da je Gmo a vjerojatno je sva takva i za ljudsku prehranu. Znaci s takvom hrane a i kasnije mjesaju u preradjeno meso. To je neizbjezno i neminovno i tu ne treba razbijati glavu. Ja nikome necu dokazivati da su kod mene jajca ekoloska jer sta je danas ekolosko. I sami kukuruz je tretiran , pa i kruh ima aditive , voda klor i t d. Mogu sam sebe lagati i hraniti bez smjese a opet dodjes na isto.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Postoji li neki opravdan razlog zasto neke koke koje imam tipa klasicnih nesilica lohmann brown od kad su se krenule mitariti u 9. Mjesecu jos im perje nije naraslo? Sigurno nije normalno da nemaju pravo perje vec pola godine.. Nije im ni jedan dio gol bez perja skroz ali nemaju pokrovno
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Nema, ona jedna za koju sam mislio da bude je odustala prije nego šta se i pravo raskvocala
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Prva tura preseljena u valionik,a druga tura stavljena na grijanje.. dan-dva i prvi ovogodisnji 🐣🐣🐤🐤🐥🐥 su tu 😀 IMG_20200122_220749.jpg IMG_20200122_220930.jpg
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Jel netko moze usporediti australorp i new hampshire koja je bolja koka i jos me zanima zna li netko odvas za pasminu jeresey giant?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja sam cito neke usporedbe i istrazivanja gdje su rekli da je australorp najbolja kombinirana pasmina za drzanje za svoje potrebe ali recimo ja bi dao prednost New Hampshire zbog boje, crne kokoši(dakle australorp) su najgore za čistiti...
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
To je istina ali s druge strane new hampshire mi previse lice na lohmann brown nesilice..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Australorpi su stvarno dobre kokosi,po nesivosti su jedna od najboljih kombiniranih pasmina kokosi. Hempshiri mozda nesto manje jaja daju godisnje, ali su zato odlicni u tovu i nesto tezi od Australorpa. Nemogu nikako bit slicni nesilicama, cak niti po boji. Razlika je evidentna, a i duplo ako ne i vise, su tezi. Za razliku od nesilica koje imaju bijele repove, hempshiri imaju crne repove, pjetlovi nesilica su zuto-bijeli, dok su Hempshiri crveni.... uglavnom, isto odlicna pasmina, koja da puuuno mesa, a i dosta jaja.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ja sam cito neke usporedbe i istrazivanja gdje su rekli da je australorp najbolja kombinirana pasmina za drzanje za svoje potrebe ali recimo ja bi dao prednost New Hampshire zbog boje, crne kokoši(dakle australorp) su najgore za čistiti...

Istina je ovo za ciscenje, ali samo kod crnih australorpa. Nabavi plave, bijele...pa neces imat takvih problema 😉
 
Na vrh