• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesilice

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Što je jedan veliki mit....to da će početi jesti svoja jaja...

Tako barem kažu na svim kokoš stranicama.

Ja im dajem ljusku, ali zdrobim da ju lakše pojedu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Pa ljusku drobim!
A ako koke jedu svoja jajčeka - kak ih zdrobe - a i to znači da im fali neki vitamin!
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Pa to kažu svugdje na internetu. Ako je sve u redu s kokošima da im možeš njihova jaja pred njima razbijati i davati da jedu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Ja svojima meljem ljusku zajedno sa ostalom hranom.
Navodno je to za njih jako zdravo.
A kad se nameriš na kokoš ili se nauči jesti jaja ..... moj stari je slagal specijalna gnjezda..... najbolje je metnuti vodu vrelit.

 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Jel zna netko nekoga da uzgaja Araukane?

Baš bi htjeo 2 koke koje nose zelena jaja...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Moje konačno prekinule post s jajima, za sada snesu po 10 kom jaja, od njih 20
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Šta vi svi radite s tolikim jajima? Jeste toliki jajoljupci da se sve pojede? Prodajete? Dijelite?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ja višak prodam.
Moj gazda dvorišta, @zoran89 i mome svi prilaze sa strahopoštovanjem osim mene, nas 2 redovito ratujemo 20240129_162214.jpg
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Cijena ?

Kolega prodaje za 2e 10 komada... To mi zvuči jeftino....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Jel zna netko nekoga da uzgaja Araukane?

Baš bi htjeo 2 koke koje nose zelena jaja...
Imali smo to nekad koke koje nesu zelenkasta jaja. Ja osobno ih nisam mogel jesti, ko ni gučja.. ali to je do mene.

Šta vi svi radite s tolikim jajima? Jeste toliki jajoljupci da se sve pojede? Prodajete? Dijelite?
Trenutna proizvodnja od cca 3-4 komada dnevno nam je taman.
Kad krene više komada višak se bude podijelil kao i svake godine.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo me sa Kvatrica. Bakica prodaje domaca jaja onak uzput uz sireko i vrhnjeko po 3 eura 10 komada. Veli da su bila nedavno po 3 i pol. A malo dalje u onim kucicama standovima jaja sa farmi 15 kom 2 i pol eura. Isto srednje velika. E sad je fora ta sto su izgledom jedna i druga potpuno ista. Ili mozda baka nema domace kokosi nego nnesilice.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
@MUHA kako misliš nisi ih mogao jesti? Jel nisu ista ko i sva druga kokošja jaja?

Odakle si nabavio koke? I ja bih dvije


@robelar

Kako razlikovati po izgledu domaća jaja od onih s farme? Skroz lijevo i desno su od crvenih koka i meni to isto izgleda ko kad kupim u trgovini... A kokoš je neki domaći mješanac iz dvorišta... Ova dva u sredini su od Hrvatice...
IMG_20240130_160753.jpg IMG_20240130_095712.jpg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nemojte me krivo shvatit ali evo istinite zgode. Na sajmu u Sesvetama je jedna baka prodavala stvarno domaca jajca, imala je dvije kutijice. I dodje jedna gospodja i kupi obadvije kutije jer da joj treba za kolace pravit. Rekla je da ima doma 10 kokosi nesilica koje su pustene i ne jedu smjesu i da nesu ali da kupuje ova jer je njoj samo bitno da jaja nisu od nesilica. E sad budi pametan.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Šta znači pojam nesilica? Svaka kokoš je nesilica..

Jel Hrvatica nesilica? New Hampshire? Dvorišni mješani čušpajz?
 

Najnoviji postovi

Na vrh