• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland TG 285

R

ROKI

Guest
I moj tnf ima takve (zakretne) blatobrane, ali moji zastaju i prema unutra i prema van. Neznam jel tako i kod vas koji imate taj sistem zakretnih blatobrana.

Ratarko danas mi je bio Dario iz Agrije i malo smo raspravljali o gumama na tom TG-u i on kaže da je traktor sa tim ripnama i tim gumama predvidjen da radi samo sa duplim točkovima, a da te gume nisu baš za oranje i blato. To je profil guma za pjeskovitija i suša tla, dakle za aridnija područja. Traktor je pravi Amer, dok za tržište EU dolaze gume profila kao na tvom MF-u (jasno, dimenzija je odluka kupca) i te gume su i za vlažnije uvjete za razliku od tih na TG-u. Kolega je imao taj čudni profil gume na svom JD 7810 i jedva je dočekao da se istroše pa da ih zamjeni gumama "kasičnog"profila.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, Koliko sam razumio da ga je traktor jeftino izasao, kad se u obzir uzme da je dobio i dupla kotace uz njega... kad se ove guma potrose, lako on njih zamijeni "normalnim" gumama... A za dual kotace, je vise-manje svejedno, iako bi bio bolji grip da i na njima ima "normalne" gume...

Meni se i ove cine OK, pogotovo za transport, jer su gusce, pa vecom povrsinom guma nasjeda na podlogu...
 
R

Ratarko

Guest
@ROKI
Moji blatobrani rade isto kao i tvoji .
Po pitanju guma se slažem sa tobom , za naša područja trebaju malo više razmaknute ripne jedna od druge . Kod toga TG-a imaš minimalno 6 ripni više nego na Evropskim gumama . U svakom slučaju ja sam vidio da i one vuku onu tanjuraču bez nekog prevelikog proklizavanja a nije niti imao dupče kotače . Prednost koju TG tu ima je njegova težina pa mislim da mu neće toliko puno smetati drugačiji profil ripne kao na tome JD 7810 koji je 3 tone lakši od njega .

@bobo

Jesu mu ripne guste ali su i uske , duplo uže nego Evropske ripne .
 
B

Bobo

Guest
Onda imam i ja "americke" gume na 549 ;) Gadovi skrtarili, tako da ovi u "Rekord-u" imaju gume za prvu ugradnju, koje imaju tako tanke, uskei niske ripne da je to grozota! takve su mi sve 4 gume i prednje su vec na 70% a traktor ima 250 radnih sati?!? Zadnje su jos i dobre (oko 80%) no i to je za moje malo zemlje previse potroseno...

I ja jedva cekam da imam dodatnog troska, pa da kupimo gume kako bog zapovijeda... Mozda stavimo i "za broj" vece ;)
 
R

Ratarko

Guest
Bobo mali i lagani traktori poput 549 moraju imati uske ripne , ne bi drugačije mogli postići puni grip , jedino u jako mekanom ali u strnjaku kada je tvrdo samo bi se vozio po tvrdoj-suhoj zemlji sa širokom ripnom , trebaju kile za široku ripnu .
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ripna koja je istih dimenzija kao i moj palac, nikako nije dobra ;)

Mora biti bar 5 cm siroka i toliko duboka, ako ne i dublja. Vidio sam guma i guma drugih proizvodjaca i sve imaju takve ripna, a prvi puta ove jadne vidio na 549 kad sam ga dovezao kuci... Ove guma koje imam su bas namijenjene za prvu ugradnju 100% jer tako lose gume ne mogu proci niti na jednom trzistu :(
 
R

Ratarko

Guest
Ili imaš ruke/palčeve kao medo , haha ;) :lol:
Ozbiljno , ne znam kakva je guma na tvom traktoru ali kod ovoga velikog TG-a će to još i proći , kažem on je težak i onda može i guma biti malo lošija a on opet ide . Vozio sam se dok smo tanjurali i nisam primjetio da trpi zbog guma , možda kada bude još malo blatnije nego sada , u jesen ...?
 
R

ROKI

Guest
Sutra kupujem nove zadnje gume za 549, a odluka je pala na Barum 12,4-R 28 TZR.
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Sutra kupujem nove zadnje gume za 549, a odluka je pala na Barum 12,4-R 28 TZR.

Solidno .
 
B

Bobo

Guest
Pa vidio si koliki sam ;) Imam i nadimak "medo" samo sto me malo ljudi sada tako zove...

Uglavnom, sramota sto su stavili na traktor... Sramota.

Da sam kao i korisnik Tomislav narucio vecu dimenziju guma, dobio bih normalne i prednje i zadnje gume. nisam bio upoznat s tom opcijom, i tu sam ostao kratkih rukava. Sto se moze bilo, pa proslo...
 
R

ROKI

Guest
Na Rusu imam zadnje Barum 16,9-R 38 TZR i mogu reći da je guma dosta udobna (s obzirom kolko rus juri) i dobro prenosi snagu na tlo. I ova guma za 549 ima 10 platana (ostale 8 ) što mi je jako bitno jer sad počinjemo raditi sa zadnjim viljuškarom na 549 koji je sam težak oko 750 kg i još nosi tereta cca 600-650 kg. Tako da mi trebaju što jače gume.
 
Z

zrine892

Guest
mario kaže:
I moj Lambo ima takve pomične blatobrane.

kako mislis pomične?jel prema vani možeš pomicati ili prema unutra?kuzis...prema motoru ili kontra??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Moji se ne pomiču kao od Ratarka i Rokija u oba smjera nego samo kad kotače ide prema unutra, kužiš?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Moji se ne pomiču kao od Ratarka i Rokija u oba smjera nego samo kad kotače ide prema unutra, kužiš?

Ej , slagao sam ...kod mene isto samo kada ide unutra :blackeye
 
Z

zrine892

Guest
hehehe,,,ratarko ratarko....hmmm......dobro je to pomicni blatobran ako imas sreće.....
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
hehehe,,,ratarko ratarko....hmmm......dobro je to pomicni blatobran ako imas sreće.....

Ha ? Pa ne gledam ti ja baš na te stvari , ja samo palim i pićim :mrgreen:
Da mi otpadne blatobran možda ne bih skužio dok ne dođem kući ...tko bi još pamtio na koju stranu se giba a na koju ne .
 
S

sapat

Guest
meni je proljetos na celtisu otpao blatobran... cigla se popela po ripni i zapela za blatobran, sva sreća nisam brzo vozio pa je šteta brzo i jeftino sanirana
 
Z

zrine892

Guest
Ratarko kaže:
zrine892 kaže:
hehehe,,,ratarko ratarko....hmmm......dobro je to pomicni blatobran ako imas sreće.....

Ha ? Pa ne gledam ti ja baš na te stvari , ja samo palim i pićim :mrgreen:
Da mi otpadne blatobran možda ne bih skužio dok ne dođem kući ...tko bi još pamtio na koju stranu se giba a na koju ne .

ehee...nije loše imati blatobrana ako mislis svaki dan prati od blata...joj baš razmisljam kako bi rus izgledao bez blatobrana i dali bi bio sada čist?!?!!
 
R

Ratarko

Guest
Evo TG 285 sa zadnjim udvojenim kotačima i podrivačem Pegoraro sa 7 radnih tijela .
TG radi sa njim na dubini od 60 cm te postiže radne brzine od 9 km/h , pri tome mu je potrošnja 43 l/h .
Učinak po satu je 2.5 ha/h .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Joj, pa moj Lambo bi se s tim podrivačem igrao, radio bi na pola gasa s njim, šalim se naravno :D :D :D :D :D

RATARKO, koliko tvoj troši s podrivačem? Ova potrošnja mi se ne čini velika za snagu traktora, budući da tvoj s gruberom prosječno trošio 35 litara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh