• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland TG 285

R

ROKI

Guest
To su fascinantni podatci. Sada su uvjeti za podrivanje idealni, proklizavanje je minimalno.
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Joj, pa moj Lambo bi se s tim podrivačem igrao, radio bi na pola gasa s njim, šalim se naravno :D :D :D :D :D

RATARKO, koliko tvoj troši s podrivačem? Ova potrošnja mi se ne čini velika za snagu traktora, budući da tvoj s gruberom prosječno trošio 35 litara.

Eto sam si odgovorio na pitanje .
Moj MF troši malo manje od 35 l/h sa podrivačem . Moj podrivač je išao malo ispod 50 cm dubine , za jedna sat bi napravio 1.5 ha a neka radna brzina bi bila oko 7 km/h ili malo manje . Svi ti podatci izgledaju prilično loše u usporedbi sa TG-om ali onda dolazi ono glavno po meni ... a to je zemlja ! Taj prijatelj radi zemlju malo istoćnije od mene . Radio sam i ja tamo zemlju , ne moram ti govoriti koliko je meni tamo bilo lakše raditi ...mislim da sam već negdje rekao ...?... imao sam osmijeh od uha do uha kada bih tamo išao zemlju raditi :D , tamo sve što radiš leeetiiii
b42.gif
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je onda glavni razlog potrošnje.
Znaći taj bi na tvojoj zemlji trošio i 60 litara. :D :D
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
To je onda glavni razlog potrošnje.
Znaći taj bi na tvojoj zemlji trošio i 60 litara. :D :D

Ne , to je ipak stroj .
Trošio bi oko 50 litara na sat , ne više ali bi mu učinak po satu opao za 20 % - sigurno.
Probali smo ga ganjati koliko je išao sa onom tanjuračom , potrošnja nije bila veća od 48 litara na sat a vidjelo se da traktor ne može brže , došao je do limita i po pitanju okretaja motora i brzine kretanja a ipak nije trošio više od 50 litara na sat . To me je prilično iznenadilo jer kada sam radio sa onim Masseyom 8470 i svojim gruberom 4.5 m očitao sam trenutnu potrošnju od 57 litara na sat a to je puno po meni .
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ali možda bi taj MF vukao veći gruber.

Sigurno da bi , vukao bi 9 metara ako želiš .
Radi se o tome da sam sa MF-om 8470 radio na malo ispod 2.000 okretaja motra i na tim okretajima sam došao do nekog limita u kretanju prema naprijed na nekoj zadanoj radnoj dubini . Tada je traktor trošio i 57 l/h .

NH TG-a smo isto tako opteretili do njegovih limita ali na malo više od 2.100 okretaja motra , pri tome je trošio ispod 50 l/h !

Razlika je više nego uočljiva ili nije ? Meni je .
 
K

krx pozega

Guest
Sve mi se čini da prestiž ima i svoju cijenu..ako se to može nazvati prestiž jer je u tim velikim kategorijama malo drugačija priča
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
evo nek se javi kad on za 285 kupi ovaki plug, je*eš traktor od 300 konja sa 3 brazde...

Evo video:
[youtube:2093olf0]5nw4O1M83LI[/youtube:2093olf0]
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
who is the boss ????? tg i tomonh is the boss :prayer: :prayer: :prayer: :supz: :supz: :supz:
 
H

Hurlimann86

Guest
ja bi rađe onaj kombajn što se vidi u pozadini zadnje slike :supz:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Mi iz Agrie smo malo šrafili po silokombajnu u tom dvorištu dok je TomoNH došao po TG-a... ja sam stigao taman kad ga je odvozio (išao sam po dijelove u ZG). Drugi dan je gospodin F stariji došao po ulja i filtere u Puščine tak da je servis vjerojatno napravljen..... samo su bili neki problemi sa strujom,no tko treba žmigavce na TG-u - on zauzme dvije trake na cesti i nije bitno dal ide lijevo ili desno :lol: :lol: :lol:
Dobar izbor traktora,održavan je i uščuvan.....
 
T

tomonh

Guest
Unicredit leazing,abio je u vrtovima lipik na farmi šašna greda,tamo je bio i onaj nh silokombajn kaj je bio u gudovc i njega je banka uzela...
 

Najnoviji postovi

Na vrh