• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
IZBRISAO SAM SVOJE POSTOVE UNATRAG GODINU DANA U TEMI NEW HOLLAND!

Nadam se da će sad neki ljudi iz NH biti sretni zbog toga,
jer makar je sama bit Foruma slobodno raspravljanje i pri tome bi bilo poželjno da se pomogne ljudima koji trebaju neku tehničku informaciju.... toga od sad više nema!

Nemam više nikakve veze s New Hollandom, kome trebaju bilo kakvi savjeti ili informacije vezane uz plave traktore neka se jave ovlaštenom zastupniku.

Napisal bi još nešto uz ovo..... no bolje da neke stvari javnost ne zna.

može li na pp:icon_fU:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
joj kolega pa nije ovo forum od te firme,baš bez veze al tvoja dobra volja,ti valjda znaš razloge,šteta a dobri savjeti su uvijek bili dobro došli,


Znam da nije forum njihov, no nemojmo više dolijevati ulje na vatru.

Savjeta više nema.... Hvala svima.

Sada sam kod drugog zastupnika, u njegovoj temi možemo raspravljati... o bilo čemu.
 
L

Lajko

Guest
Imam New Hollanda 155-TM,
Dali netko zna koja dva filtera ulja su za hidraulik? Nalaze se ispod kabine, jedan tanji, jedan deblji?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Oba dva su za hidrauliku. Imas u agronomu u mirkovcima original cnh i u santiniju zamjenske donaldsonove.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
evo kad ga moj prijatelj utjera u blato i snijeg

jamaw.jpg

jama2.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
bogme ovo baš lijepo izgleda, ne možeš si pomoći da si bog, a vidim nešto o čemu jako dugo razmišljam, vitlo vas je izvuklo. jel točno ?
jel ovo ista ekipa ?
http://www.youtube.com/watch?v=IckOaiqDF9Y
http://www.youtube.com/watch?v=ycAkK7RR39A
http://www.youtube.com/watch?v=-AJuFt8scwc

nije ovo ti je bilo kod jastrebarskog,da vitlo ga je izvuklo ima 30t vitlo,ovaj sa sameom je dva puta okrenul i odma nasjel bez vitla bi se mogel fuckat,a probali zakopcit vitlo sa prikolicom ali nije islo vitlo je vuklo valtru kontra makar je bila zakocena skroz onda su otkopcali prikoliu i ispraznili onda je islo a drugi dan je odfural jos 28 prikolivca gnoja
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Možeš ti imat i traktor 300ks ali đaba kad je morko,svaki usjedne,a onda kada usjedne do motora onda ga treba izvuč.Prošao sam takvu školu ove godine i nikad više,ak nejde stani istrpavaj gnoj na hrpu ili odma zovi pomoč.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
kako mi se sviđa ovaj holanđanin :(inlove)::(inlove):
52461263645586638105715.jpg
[/URL][/IMG]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Stvarno je preljep, dali je to 75 ks?

Koliko sam ja vidio ovaj model je najslabiji 99ks, imaju 3 jačine motora od 99, 107 i 114ks
Težina mu je 4250kg
kapacitet motora 3400cm3
4 cilindra

Evo i video :eek::
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mgKhUaLZ5jc[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3pcYlTA0wHI[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
taj t5 bi trebao biti nasljednik t50x0 (npr. t5070)
a t4 nasljednik td50x50 ( npr.td5050), isti kao case jx serija.

jesam u pravu?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
taj t5 bi trebao biti nasljednik t50x0 (npr. t5070)
a t4 nasljednik td50x50 ( npr.td5050), isti kao case jx serija.

jesam u pravu?

ovo za t5 je točno, a za t4 nije, pa bile su serije t40x0??.. A ima još serija TD5, po čemu se ona razlikuje?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
slabiji motori u neki modelima, manje stupnjeva prijenosa, zadnji most s bočnim reduktorima, a ne s trubama kao kod t50x0,
manji međuosovinski razmak, manja širina, oko 500 do 700 kg lakši.

slično kao i zetor proxima 100 i fortera 100 ks.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Koliko sam ja vidio ovaj model je najslabiji 99ks, imaju 3 jačine motora od 99, 107 i 114ks
Težina mu je 4250kg
kapacitet motora 3400cm3
4 cilindra

kako je radni obujam samo 3400cm3, a na mom od 70 ks radni obujam je 3700cm3!?
mislim, znam da ni ovdje nemoze biti puno vise jer isto ima 4 klipa, ali kako nema barem isto,
ovo onda znaci da ima slabije klipove nego moj!?
sta se dobiva sa vecim ili slabijim radnim obujmom, na recimo motoru sa istim KW?
molio bih da mi to neko pojasni ko se kuzi u to
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Koliko sam ja vidio ovaj model je najslabiji 99ks, imaju 3 jačine motora od 99, 107 i 114ks
Težina mu je 4250kg
kapacitet motora 3400cm3
4 cilindra

kako je radni obujam samo 3400cm3, a na mom od 70 ks radni obujam je 3700cm3!?
mislim, znam da ni ovdje nemoze biti puno vise jer isto ima 4 klipa, ali kako nema barem isto,
ovo onda znaci da ima slabije klipove nego moj!?
sta se dobiva sa vecim ili slabijim radnim obujmom, na recimo motoru sa istim KW?
molio bih da mi to neko pojasni ko se kuzi u to

Ja mislim da je stvar u potrošnji goriva... sa istom snagom u KW ovaj sa manje kubika bi trebao manje potrošiti u istim uslovima da rade jedan i drugi... samo što po meni su to motori manje izdržljivi..Ovaj novi traktor ni jedan neće izdržati kao što su to stari traktori izdržali, možda se varam, a bilo bi jako ljepo da se varam..
 

NH SLO

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
13
taj t5 bi trebao biti nasljednik t50x0 (npr. t5070)
a t4 nasljednik td50x50 ( npr.td5050), isti kao case jx serija.

jesam u pravu?

T5 jest na neki način nasljednik T5000 ali onih sa boljom opremom kao što je Power shuttle i elektronska stražnja hidraulika, koji su sada serijski na T5. Jači modeli nove serije TD5 trebali bih nekako zamjeniti mehaničke T5000 modele iako imaju i kod njih snažnija dva modela (TD5.105 i TD5.115) ista tako serijsko power shuttle, ali je taj samo hidraulički, dok je kod T5 elektro-hidraulički. Stražnja hidraulika kod TD5 uvijek je mehanička.
Novi T4 Medium i T4 Hi-Lo nadomjestit če sadašnje T4040 i T4050 Deluxe a djelimice i modele T5000 iako je lakši traktor.
Što se tiče motora u sve nove T4 i T5 ugrađuje se sasvim nova generacija FPT motora zapremnine 3.4 litra sa turbinom i common railom najnovije generacije. Upotrebili su tako zvani "downsizing" poznat iz osobnih vozila, gdje se sve osobine zadržavanju a smanji se zapremnina a time i potrošnja, konstrukcija motora je manja i lakša a sa tim se smanjuje i štetni utjecaj na okolinu. Dio ispušnih plinova vrača se u motor u ponovno sagorjevanje a tvrdi djelovi izgore u dizel partikl filtru (DPF).
Do sada su sve informacije od korisnika ovih novih traktora barem kod nas u SLO pozitivne, jer u početku svi (pa i mi) su bili skeptični zbog velike snage i male zapremnine nasuprot starim modelima sa motorima od 4.5l.
Vrijeme če pokazat izdržljivost ovih motora ali tu su i nema povratka...FPT je bilo prvi, sada dolaze i drugi kao SDF grupacija sa motorima zapremnine od 3.6l,... problem je što tehnologija ima svoju cijenu koju se ne može izbječi a u budučnosti če i poticaji zavisiti od tipa traktora odnosno od čistoče ispusta motora....EU traži i tu svoje! Imaš suvremen motor, dobijaš više subvencije. Njemci to več znaju.


Pozdrav svima !

P.S. Case IH JX sad je Farmall A (kod NH TD5) i nema ništa zajedničko sa T4 (Case IH Farmall C).
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
T5 jest na neki način nasljednik T5000 ali onih sa boljom opremom kao što je Power shuttle i elektronska stražnja hidraulika, koji su sada serijski na T5. Jači modeli nove serije TD5 trebali bih nekako zamjeniti mehaničke T5000 modele iako imaju i kod njih snažnija dva modela (TD5.105 i TD5.115) ista tako serijsko power shuttle, ali je taj samo hidraulički, dok je kod T5 elektro-hidraulički. Stražnja hidraulika kod TD5 uvijek je mehanička.
Novi T4 Medium i T4 Hi-Lo nadomjestit če sadašnje T4040 i T4050 Deluxe a djelimice i modele T5000 iako je lakši traktor.
Što se tiče motora u sve nove T4 i T5 ugrađuje se sasvim nova generacija FPT motora zapremnine 3.4 litra sa turbinom i common railom najnovije generacije. Upotrebili su tako zvani "downsizing" poznat iz osobnih vozila, gdje se sve osobine zadržavanju a smanji se zapremnina a time i potrošnja, konstrukcija motora je manja i lakša a sa tim se smanjuje i štetni utjecaj na okolinu. Dio ispušnih plinova vrača se u motor u ponovno sagorjevanje a tvrdi djelovi izgore u dizel partikl filtru (DPF).
Do sada su sve informacije od korisnika ovih novih traktora barem kod nas u SLO pozitivne, jer u početku svi (pa i mi) su bili skeptični zbog velike snage i male zapremnine nasuprot starim modelima sa motorima od 4.5l.
Vrijeme če pokazat izdržljivost ovih motora ali tu su i nema povratka...FPT je bilo prvi, sada dolaze i drugi kao SDF grupacija sa motorima zapremnine od 3.6l,... problem je što tehnologija ima svoju cijenu koju se ne može izbječi a u budučnosti če i poticaji zavisiti od tipa traktora odnosno od čistoče ispusta motora....EU traži i tu svoje! Imaš suvremen motor, dobijaš više subvencije. Njemci to več znaju.


Pozdrav svima !

P.S. Case IH JX sad je Farmall A (kod NH TD5) i nema ništa zajedničko sa T4 (Case IH Farmall C).

kolika bi bila cijena t5 95 sa osnovnom opremom? :(happy):
 

NH SLO

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
13
kolika bi bila cijena t5 95 sa osnovnom opremom? :(happy):

Uf...žao mi je ali za Hrvatsko tržište to treba da pitate u Agrariji.
Kao što sam rekao, prema T5000 i kod nas u SLO su (pre)skupi...ali ne možemo tu ništa.

Pozdrav!
 
Na vrh