• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ne znam za to.... to su valjda došli neki novi,dosta je ljudi došlo (i otišlo) u zadnje 2 godine (koliko ja nisam u Agriji).
Nije agrija nego Agrarija bila u pitanju. Tvoji bivši kolege Matija i Spic su bili na obuci kod silvija.
Sad traktor bolje ide i manje troši, ta voda u gorivu je sranje..
Sviđaju mi se ovi novi holandezi al ih se bojim uzeti zbog goriva...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
oh staln gledan za taj t5 al eto nisan jos vidio taj video... nisan ni isao na yutube da vidim datum al mora da je neki full noviji :DD

motohod, jedan ima onaj model od 165ks star 3-4godine neznan koji tocno new holland dali su tada bili t7 ili je t7000 ili kako već, uglavnom nakon godine dana mu je bia kvar koji ga je koštao 40 000kn... jedan moj prijatelj je tvrdio da je to tvornička greška al mu je nisu priznali, mjenjač je otišao sada bi trebao ponovo pitati šta i kako jer se ne razumijem al neke pumpice ili nešto slično nije dobro radilo, na pola je propuštalo il tako nešto i baš kada mu je istekla garancija traktor je imao možda 1000h je to otišlo, imao je samo godinu dana garanciju ne dvije kao u Italiji, zasto je tako? ako ti se da odgovorit pa bi ga još pitao šta je točno otišlo, jer možda bi i ja uzeo (kažem možda) koji new holland al ovaj traktor me malo prepao pa zato pitam, jer ako traktor od 70 000e bez pdv-a ovako rikne kamo neće neki punooo jeftiniji
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
No eto da ja nisam vidio taj video nebi ga ni ti vidio,zato ako imaš nešto protiv toga šta ga ja stalno gledam reci to meni a ne ovako
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Neki su imali godinu dana,a neki dvije... ovisno koliko je trgovac želio prodati traktor. Nakon svih igrački koje su ponudili (radio,utezi,rotirka... itd...) zadnji mamac je bilo produženje garancije.

Kvarove ne želim komentirati,nemam nikakve veze više niti s Agrijom,niti s Agrarijom.... no nikad nisam loše pisao o njima po forumima,niti govorio u javnosti. Ja sam bivši radnik,razišli smo se,nisam u svađi s njima niti s bilo kojim radnikom koji danas radi u bilo kojoj od tih firmi.
Traktori ko svi novi traktori... bilo je sranja na terenu,a bogme je bilo i s John Deerom,Deutzom,Caseom,Fendtom... ali ti zastupnici to dobro skrivaju,a gazde traktora ne žele govoriti o tome.
U čemu je problem? Znam za dva John Deerea novija,na obadva krepao mjenjač - došli dečki iz Novocommerca,navečer natovarili traktor na kamion i za nekoliko dana navečer istovarili traktor. Sve potiho.... Dok smo mi (Agrija) rastavili CIJELI JEBENI TRAKTOR kod čovjeka u dvorištu... a dvije ulice dalje trgovac koji drži Deutz,par ulica dalje zastupnik MF-a. I naravno... to je bila vijest dana i svi su željeli vidjeti "sranje od talijana". Koliko sam god ja gnjavio poslovođu da su takve i slične pizdarije štetne za imiđ tvrtke,a i same marke NH - bilo je bitnije da se čim jeftinije popravi. Vučna služba od Osijeka do Čk košta!.
Ili,situacija tipa: s starim bagerom Radoje Dakić se nasred vinograda skidala kabina... i razbilo se staklo. Tko je kriv? Serviseri? Ili bager,s pola metra lufta na kranu,pa nema nikakve preciznosti....
A za 300 kn je taj isti traktor mogao biti dovežen na vučnoj službi u Pušćine,popravio bi se v radioni a gazda bi ga odvezel doma,ili da mu se je opet vučnom otfural kući. Staklo je bilo 2700 kn!

@ Noviuposlu:
ako imaš 70 000 eura,bolje da ih zapiješ nego da uložiš u poljoprivredu. Uskoro bude hrpa novijih traktora u vlasništvu banaka,vidiš kako ide priča s mljekarima pa uzmi neki s malo sati. Ako nemaš 70 000 eur,a uzmeš kredit onda si tek u problemu. Ako trebaš potrošiti lovu,zajebati državu za porez - kupi Porsche,sad su skinuli porez na luksuz...

ok nisan mislio da blatiš firmu ili nešto, nek onak dali se to često dešava ili šta jer za mene je to ne pojmivo... pa hebemu jedan motor od 1000ccm i 200ks ima garanciju od dvije godine jer rade i punoooo više bez kvara, al ti traktori ko da su stalno kvarljivi.

iman ih oko 50 (poreza nisan duzan te s drzavom gledam da iman sta ja moguce manje posla :D ) za potrosit na traktor i prikljucke koje mi trebaju, al za pocetak mi treba sam za oranje sta ide... svi isto kazu ili barem slicno (da je bolje da ih potrosim na ku*be) :D zapeo mi je za oko taj t5 al nikako nemogu vjerovat da je garancija tako malena za te novce, zato gledam i kubotu di nude 3god ili 3000ur :) te recimo ona od 95ks kosta 15 tisuca eura manje s istom opremom :D
 
Posljednje uređivanje:

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
iman ih oko 50 (poreza nisan duzan te s drzavom gledam da iman sta ja moguce manje posla :D ) za potrosit na traktor i prikljucke koje mi trebaju, al za pocetak mi treba sam za oranje sta ide... svi isto kazu ili barem slicno (da je bolje da ih potrosim na ku*be) :D zapeo mi je za oko taj t5 al nikako nemogu vjerovat da je garancija tako malena za te novce, zato gledam i kubotu di nude 3god ili 3000ur :) te recimo ona od 95ks kosta 15 tisuca eura manje s istom opremom :D[/QUOTE]

mislim da ti je kubota prelagan traktor
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
iman ih oko 50 (poreza nisan duzan te s drzavom gledam da iman sta ja moguce manje posla :D ) za potrosit na traktor i prikljucke koje mi trebaju, al za pocetak mi treba sam za oranje sta ide... svi isto kazu ili barem slicno (da je bolje da ih potrosim na ku*be) :D zapeo mi je za oko taj t5 al nikako nemogu vjerovat da je garancija tako malena za te novce, zato gledam i kubotu di nude 3god ili 3000ur :) te recimo ona od 95ks kosta 15 tisuca eura manje s istom opremom :D

mislim da ti je kubota prelagan traktor[/QUOTE]

sada moguće da... ovaj novi 9960 ima oko 3t, ovi veći M100XDTC 4t, pa najnoviji M100GX isto oko 4t a tek ovi stareji model m108s ima 4270kg, za new hollanda piše 4250...

ovaj prvi koji je i značajno jeftiniji je podosta lakši da... nisan ni skužio da ima toliko manje, taj odpada onda :)

meni sada ore jedan lik s jednim od skoro 5t traktor, 105ks... i jako lipooo ore, dok je lani bio jedan 90ks i mozda 3t trebalo mu je barem duplo više vremena i nije napravia lipo ko ovaj sada... makar vjerujem da je ovaj bolji majstor da.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
A dobro... ako se već vadi lova,onda treba kupiti Porsche među traktorima.
He,he,heee... :lol: ovi iz NH budu ponoreli :mad: dok vide koji traktor preporučam.

K tome - u temi New Holland! :lol:

attachment.php
Više na ovom linku: http://www.trisa.hr/?subpageid=738
 

NH SLO

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
13
oh staln gledan za taj t5 al eto nisan jos vidio taj video... nisan ni isao na yutube da vidim datum al mora da je neki full noviji :DD

...., imao je samo godinu dana garanciju ne dvije kao u Italiji, zasto je tako? ako ti se da odgovorit pa bi ga još pitao šta je točno otišlo, jer možda bi i ja uzeo (kažem možda) koji new holland al ovaj traktor me malo prepao pa zato pitam, jer ako traktor od 70 000e bez pdv-a ovako rikne kamo neće neki punooo jeftiniji

Pozdrav svima,

Oficijelna garancija za New Holland uvijek je jedna godina. Može se dobiti i produžena garancija koja se odnosi na godine i na ograničenje radnih sati ali se i u inostranstvu skoro ne upotrebljava zbog visoke cijene, jer kupac treba da je doplati. Matična tržišta New Hollanda (Italija, Austrija, Njemačka, Francuska,...) razpolažu sa puno više novca nego neki uvoznik jer kod njih na kraju sve financira NH i tako je ponekad (ne sve vreme) dvije godine, a uvoznici su obično prepušteni sami sebi i tako to sve netko treba da plati. A vjerujte mi, da u današnjim vremenima nema više toliko ostataka, da bih si neki uvoznik to tek tako mogao priuštiti. Obično ako neko nešto tako i pokuša na kraju se obično loše završi za tu tvrtku...ima u inostranstvu več dosta takvih primera a vjerovatno je bio koji več i kod vas u Hrvatskoj.
Imaju ta matična tržišta i CNH Capital (imaju i drugi proizvodžači slično), koji trenutačno finansira kupce po 0% kamatnoj stupi. Šta bih mi u Sloveniji dali da bismo to mogli, ali na žalost ne ide.
Normalno je da svatko želi da kupi traktor što jeftinije, ali ako uvoznik hoče da normalno funkcionira, negdje na žalost moraju biti granice. Jedino na takav način može postojati neki kontinuitet gdje vlasnik uvijek ima posla sa istim ljudima i mehaničarima, koji tačno znaju i njega a i njegov stroj. I to je na kraju dobro sa sve.
Treba znati da traktor nije usporediv sa motorom ili automobilom, jer dosta puta na njemu se menjaju vozači, netko ga čuva a drugi hoče da izvadi iz njega nemoguče... pa na kraju i nije njegov. Zamislite sad da kupite avtomobil sa npr. 3 godine garancije i sa njim če se vozat svatko na selu koji ima vreme i radit če sa njim šta mu padne na pamet. Mislite, da bih preživeo te tri godine?

Politika New Hollanda oduvijek je bila da sa nakon kupnje na vlasnika ne zaboravi i tako če biti i na Hrvatskom tržištu. Nije samo u rukama uvoznika rešavanje težih problema, nego izza njega uvijek stoji NH, kojima se šalje report o kvarovima i poteškočama. Ako se pojavi neka teža greška izvan garancije do koje ne bih trebalo doči, to se uvijek prouči sa strane NH i onda se traži rešenje i moguč dogovor. Garantovano je nemoguče udovoljiti svima ali vjerujte mi, pokuša se maksimalno. I mislim da če se to osjetiti a da če i stranke NH proizvoda same primjetiti i na vašem tržištu.

I kao što je motohod rekao, kvare se traktori svih proizvođača. Kod nekih to je nešto uobičajeno a drugi to sakrivaju. Kod nekih stranaka čak treba da pokupe nevozan traktor noču. Rekao čovjek koji nam vozi traktore strankama a vozi i od drugih proizvodžača, da NH traktore obično vozi do stranaka a one od drugih obično nazad (u radionu). Kako to? Trudimo se da su naši serviseri dovoljno obučeni da večinu grešaka sređe kod stranaka i sa manjim toškovima.

Izvinite na lošem znanju vašeg jezika:oops:

Lep pozdrav još jednom i što niži vodostaj...nama več obečavaju novu pošiljku kiše u ponedeljak!
 
Posljednje uređivanje:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
New Holland kao firma bi trebao u svim zemljama dati istu garanciju kao tamo di se proizvodi... Može da ona ovisi o nafti na nekom drugom tržistu al nikako o tome jer su oni tamo doma a tu nisu, to je glupost... po meni, to ne radi nitko.

Ako je u Italiji dvije godine trebalo isto tako biti svugdje u svijetu.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
@ noviuposlu:
- sjedite na parama i pričekajte proljeće,ionak se sad više nema što raditi u polju. A na proljeće možda ostane koji ovogodišnji traktor... stare zalihe pa bude i neki popust. Poslao sam Vam PP,ne bih želio javno nikome raditi reklamu...
*************************************************************
@NHslo:
- ja to malo provociram ove NH- Hrvatska..... a vidim da temu na forumu koji ima 5600 članova i gdje stotine ljudi vidi ovo - nema nikakve reakcije (...osim Vaše NHSLO) od hrvatskih zastupnika,a niti im web-stranica još ne radi.(10.11.12... ne radi!)
*************************************************************
http://www.agraria-nh.hr/

Nikola i Milanče (ja znam koji,a vi pogodite) ... je**mu racu :mad: ,osim onoga plakata s Playstation fontom slova koji ste mailom poslali ljudima nema ni traga ni glasa od vas iz marketinga/prodaje New Holland Hrvatska. Da nema tu NHSLO tko bi se zalagao za NH?

Niikolaaaa! Jaaavi seee! (Nikola Š...mlade nade tvrtke. )

Milaneeee! (Mile Ž. roštilj-majstor) Čujem da si s prodaje dijelova unaprijeđen v marketing - evo ti gore kupca za NH,ali tko bude brži od tebe.... hmmmm.... čini mi se da je već prekasno.

potpisujem ovo da... i po meni jedini pravi distributer (a gledao sam sve marke osim fendta-njega bolje da si ni ne gledam :D ) je čovjek koji drži valtru, tamo na stranici ima ama baš sve i jako lijepo je napisano te su cijene za svaki traktor i za svaku mguću opremu, a ne kod ovih drugih pošaljem i email i pitam dva jednostavna pitanja, koliko ima garanciju i cijenu za određeni model i ne mogu dobiti odg... ne kažem da sam svima to poslao, nisam da nebi sada krivo sve to ispalo šta se tiče nekih jer odlučio sam se odmah za dva-tri traktora i njih gledam jer nažalost bez da zovem nema cijene od ostalih traktora za koje ja mogu samo da si sam pretpostavim otprilike cijenu i moguće da u tom slučaju i puno pogriješim pa tada automatski izbacim si taj traktor a inače nebi mžda, uglavnom znam da se to zove i pita al danas ljudi moji vam je tolikoooooo traktora na trzistu toliko marki da po meni bi bilo bolje da su neke kvirne cijene barem... evo za t5 san nakon puno trazenja slučajno naletio da u prihajaju u sloveniju i da kreću s 45 000euri za t5.95 s DDV (znači s PDV.om), vjerojatno ama baš nikakva oprema al eto barem neka okvirna cijena ;)

ista stvar i za plugove i za brošure, pa to me najviše ljuti... šta je teško napraviti jednu brošuru za pojedine modele traktora, al da nije od 3 stranice... al da ju je naš uvoznik napravio, lijepo na hrvatski i svim potrebnim informacijana i podacima i slikama svakog kuta traktora i kabine. to barem kod mene puno znači da si najdem određene traktore i tada naravno prije kupnje NJIH idem traziti za vidjeti uzivo jos :)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
koliko ti zemlje imaš, mislim obrađuješ kad gledaš da kupiš traktor od 100ks.
trgovci ko trgovci gleda di bi koga samo zajebo, i kako bi kupac njih došao molit da mu daju traktor i odgovorit sa 2 rečenice na email im je teško.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
koliko ti zemlje imaš, mislim obrađuješ kad gledaš da kupiš traktor od 100ks.
trgovci ko trgovci gleda di bi koga samo zajebo, i kako bi kupac njih došao molit da mu daju traktor i odgovorit sa 2 rečenice na email im je teško.

ovako traktor bi mi trebao za, šumu, oranje, frezanje, sijanje i rabacivanje gnoja, jer ne špricam ništa i to drugo šta još ide. a i za trasport posto nebi mogao do svake njive s kamionom.

sada obrađujem 3, druge godine ću još najmanje 5 a vjerojatno nekih 6-7 koje nisan stigao pripremiti za ovu godinu nazalost (posto nemam traktor a i puno panjeva treba povaditi jos) to je moje vlasnistvo toga mi je pola po pazinu, bermu, zminju i izmedu zminja i lindara , u pregovoru sam s jednim za njegovih 5ha al su lijepo razbacana i treba malo njive s bagerom dovesti u red jer kad je kisa sva poplavi te planiram da bi polako jos ko dao u zakup te livade sta nit kose nit oru...... e sada dok ne obradim svih 10 svojih necu nista uzimat ako mi to propadne onda nista al ako bi bilo tih 15hektara uzeo bi 100ks zbog teske zemlje i s namjerom da se prosirim jos malo... kad sam sve to počeo bilo je da se uzme neki stari traktor ali prodali neku zemlju pa razmisljam o novom novcatom... jedini vozac bio bi ja i sve bi sam radio s njim, imam svoju firmu pa imao bi i vremena ali opet ne previse pa nekako gledam da uzmem neki od 100ks novi tako da ako imam 3 dana vremena da mogu bez problema s njime raditi 10-12sati u komadu i da si zavrsim u roku jer neke pute posao nemoze da me čeka... sada svi kazu da mi je najbolja opcija traktor od 80ks za tih 9-10hektara (jer na onih 5 ne racunam dok ne potpisemo) računam da prosirim al i to je upitno mozda propadnem odmah, pa eto počeo sam da gledam i ove od 80ks trenutno da.
 

NH SLO

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
13
@NHslo:
- ja to malo provociram ove NH- Hrvatska..... a vidim da temu na forumu koji ima 5600 članova i gdje stotine ljudi vidi ovo - nema nikakve reakcije (...osim Vaše NHSLO) od hrvatskih zastupnika,a niti im web-stranica još ne radi.(10.11.12... ne radi!)
*************************************************************
... Playstation fontom slova koji ste mailom poslali ljudima nema ni traga ni glasa od vas iz marketinga/prodaje New Holland Hrvatska.

Prvu sam web stranicu za NH u Sloveniji uradio skoro sasvim sam (sad je potpuno druga), i znam koliki je to posao. U pozadini su još i prava na staru stranicu a sve to treba da se sredi putem normalnog ogovora sa Agriom a ima tu i drugih stvari. Nova firma od deset ljudi ne može nigdje u svijetu da proradi prijeko noči u novim prostorijama, sa novim lagerom, zalihama, opremljenom servisnom radionom a još i sa novom web stranicom, brošurama itd. Ali sve se radi na tome, da na kraju bude kao što treba i da če se kupci tamo rado vračati. To se radi sa punim suportom i od nas a i od matične firme New Holland a oni isto tako i traže to. Zna se da če se u to prolazno vreme izgubiti nekoliko potencialnih kupaca ali znam koliko truda ljudi u Agrarii ulažu u sređivanje da novi posao proradi kao što treba.
I na kraju to neče biti dobro samo za njih nego i za konkurenciju, jer če se zahtjevi za sve dignuti i sa ulaskom u EU. Na kraju če tako profitirati i kupci traktora, jer če cijelo tržište djelovati organizirano kao što treba a ne kao neki bazen sa ajkulama gdje se čeka koji poljoprivrednik upadne u njega!

A što se tiče fontova oni su dizajn New Hollanda izrađen prilikom lansiranja modela T4 Powerstar i zaštiteni su svim pravama upotrebe i nemaju nikakve veze sa Playstationom a i plakat je bio urađen u sudjelovanju sa nama...i nije nam se svima činio baš tako loš pa su ga iz Agrarie poslali dalje.

Pozdrav svima ;)
 
Posljednje uređivanje:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
to sam vidio da... ali nisam bio siguran dali postoji još koja ili..

Koliko je jamstvo na New holland kod Vas?
 

Najnoviji postovi

Na vrh