• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Pratim ovu raspravu oko tog kupljenog (koji se sad prodaje) traktora pa da komentiram:
To ti je baš pravi Ford, baš dok su se oženili Fiatagri i Ford pa izlegli New Holland.
Fordov motor, :icon_pidu: znam koliko pije - sreća što je gorivo pojeftinilo.
Kod oranja ga drži na 1600 do 1700 okretaja a max okretaje koristi samo za transport ili ako ti treba za kardan. Probaj, primjeti se na potrošnji.
Vjerojatno se čuju i hidropodizači... a to što ti je prodao priču da pušta dihtung poklopca ventila... ne pušta on nego je na njemu odušak motora (u kojem je inače filter) pa zbroji 2+2 zašto je tu stalno masno.

Powershift mjenjač.... Ili Range Command? Ne vidim da li ima još jednu tipku s prednje strane jojsticka. Mijenjaš brzine po redu ili ima grupe 3x6?
No 6 brzina pa v 7 i 12 na 13 sigurno cuka. Ako ne razveseli i s pokojim error codom na displeju sad po zimi. Ne znaš kad je zadnji put bil kalibriran ?:(nerd):

Plavo je sigurno farbano jer se boja gulila s haube na 3 godine starim traktorima...

Nisu to loši traktori, no kod rabljenog treba pripaziti na neke stvari.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Pratim ovu raspravu oko tog kupljenog (koji se sad prodaje) traktora pa da komentiram:
To ti je baš pravi Ford, baš dok su se oženili Fiatagri i Ford pa izlegli New Holland.
Fordov motor, :icon_pidu: znam koliko pije - sreća što je gorivo pojeftinilo.
Kod oranja ga drži na 1600 do 1700 okretaja a max okretaje koristi samo za transport ili ako ti treba za kardan. Probaj, primjeti se na potrošnji.
Vjerojatno se čuju i hidropodizači... a to što ti je prodao priču da pušta dihtung poklopca ventila... ne pušta on nego je na njemu odušak motora (u kojem je inače filter) pa zbroji 2+2 zašto je tu stalno masno.

Powershift mjenjač.... Ili Range Command? Ne vidim da li ima još jednu tipku s prednje strane jojsticka. Mijenjaš brzine po redu ili ima grupe 3x6?
No 6 brzina pa v 7 i 12 na 13 sigurno cuka. Ako ne razveseli i s pokojim error codom na displeju sad po zimi. Ne znaš kad je zadnji put bil kalibriran ?:(nerd):

Plavo je sigurno farbano jer se boja gulila s haube na 3 godine starim traktorima...

Nisu to loši traktori, no kod rabljenog treba pripaziti na neke stvari.

u oranju i je stalno do max 1700 okretaja
ne čuju se hidropodizači
imam tipku s prednje strane jojsticka, ima grupe 3x6, ne cuka baš kod mjenjanja brzina. Ne znam, ali nebi mu škodila kalibracija

nije farbano ništa osim crnoga na haubi, felgi i nosača utega napred.. jedino ako je prije farban ali sada nije jer ima malo zguljenog na haubi
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
To su dobri i izdržljivi traktori. Samo ako se pazilo na izmjene ulja u motoru i ako se bar s početka kalibriral mjenjač.... Kak god se ljudi boje elektronike i tih tipki ti mjenjači znaju izdržati dulje od mehaničkih, baš zbog toga što ta elektronika ima nekoliko zaštitnih sistema koji onemogučavaju gluposti s strane vozača. s druge strane to zna dovesti do pojave error codova, neki su banalni - tek toliko da obavjeste vozača da se nešto događa.
No ima ih par koji znače: nema, više. Gotovo. :icon_hang:

Npr: dok se član NEWHOLLAND napije i ima 2,8 v krvi :icon_pidu: pa pokušava svog TM-a pokrenuti u 14 brzini.... TM kaže: ne može. :icon_mrgreen:
Kod običnog mjenjača bi NEWHOLLAND gurnul nogom šaltung, dal pun gas i na dva kotača krenul...
TM serija je... recimo unuk tog tvojeg FORDA :biggrin:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Heheh nema boljeg nego kad lamela zasmrdi ispod mene. Ovo je p... dim. Jos mi sam šalta.
Eto u 8 godina nije nikad izbacio eror. Aj nema puno sati dok mali t5000 samo pisti kad mu je hladno.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Bome pravi traktorcic, koju dodatnu opremu ima, jel velika razlika u cijeni naspram razvikanih marki traktora?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Sad će case-u biti malo lakše :). Nek te dugo služi i daj nam malo više informacija o traktoru.
 
Posljednje uređivanje:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Bez greške?

sheldon-cooper.gif
 
Posljednje uređivanje:

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
@terminator99 - Čestitke na stroju i nek se puno naradi...
Daj nam malo više informacija koji je model, kakva je oprema i obavezno puno slika stavi. :icon_smile:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čestitke na prinovi,neka te dugo služi. Daj malo više slika i informacija o strojčini :icon_wink:

Momci šta fali NH-a 6 seriji,bio sam u jednom 165ks stroj samo tako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh