• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nihad

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Današnje oranje,IMT 558 i IMT 755
292qhs4.jpg

osg84j.jpg

nb4txk.jpg

11w61bs.jpg

2d2j7o8.jpg
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Drljanje prije sjetve ječma
332a1pg.jpg

1g3mlk.jpg


i zatvaranje valjkom poslije sijanja i zubljenja
25psjty.jpg

35bgil0.jpg

2rqj40l.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nihad,možeš li mi reći,molim te,zbog čega si nakon sjetve išao valjkom po parceli?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Valjak i točkovi traktora vrše pritisak na obrađenu zemlju te na taj način se sabija zemlja i sjeme i istiskuje zrak iz zemlje.Kao rezultat toga obično bude bolje klijanje i brže nicanje usjeva.Ustvari moja iskustva govore da je razlika između povaljanog i nepovaljanog usjeva u startu velika.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Jučer se posijalo i nešto pšenice:
1zb5w0x.jpg

2pp0k9h.jpg

105pfs4.jpg


dan idealan za rad,nivruće ni hladno.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
A evo ječam od neki dan već niče:
idchew.jpg

znači šesti dan od sijanja.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sta se tice valjanja ja sam cuo da se valja samo kad nema kise po meni mislim da si nepotrebno valjao...
koja ti je dubina oranja?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Sta se tice valjanja ja sam cuo da se valja samo kad nema kise po meni mislim da si nepotrebno valjao...
koja ti je dubina oranja?

Evo ti jedan primjer:posijana zob u proljeće na dvije parcele,vlage ima dovoljno,parcele dobro urađene,jesenski je teg,jedna parcela povaljana druga ne na nepovaljanoj parceli zob kasni sa nicanjem i do 5 dana u odnosu na povaljanu.
Na povaljanoj parceli nikla dobro i dosta jednako a na nepovaljanoj nikla samo kuda su prošli traktorski točkovi a ostalo niče par dana kasnije.
Povaljana parcela je ravnija i tvrđa i kiša malko teže prolazi u dubinu ali zato "upleska" gornji sloj i stvori pokoricu koja kasnije sprečava isušivanje i duže čuva vlagu.Moje mišljenje temeljeno na ličnoim iskustvima.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Da,ona što natapa.Jučer poorano još jedna parcela za posijati pšenicu,ugodba je samo takva,mislio sam da je nakislo previše ali nije,taman da se dobro uradi.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ovih dana opet grije dobro,juče sam kopao neki kanal dubine 40 cm i mogu vam reći da je zemlja dosta suha unatoč kišama koje su pale proteklih dana.
 
I

ihorzic

Guest
evo i ja danas počeo orati za ječam , još sutra pa u ponedjeljak sjetva
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Moj je već iznikao,kad budem išao ubrzo da vidim,budem ga poslikao.
 
I

ihorzic

Guest
A ko će sa tobom kad si ti radni čova a ja volim na more i sad udri miću po ,..
 
I

ihorzic

Guest
nema bageriste - šta je sa njim , nisam bio dugo ovdje pa mi je čudno
 

Najnoviji postovi

Na vrh